14 листопада місяць буде в паригеї

11.11.2016 20:01

Картинки по запросу Місяць в перигеї

Кілька разів на рік людство має унікальну можливість спостерігати на нічному небі надзвичайно велику та яскраву луну — так звану супер-Місяць. Це відбувається, коли супутник Землі наближається до неї на максимально близьку відстань за рахунок еліптичної орбіти Місяця.

Назва супер-Місяць, або Supermoon, було придумано астрологом Річардом Нолле в 1779 році. Він першим помітив і описав це явище. Словосполучення «супер-Місяць» використовується в основному в астрології. Наукова назва явища — повний Місяць в перигеї.

Відстань Місяця від Землі кожен місяць змінюється і становить від 357 тисяч до 406 тисяч кілометрів за рахунок своєї еліптичної орбіти. Місяць постійно наближається і віддаляється від нашої планети. Сама наближена точка називається перигеем, найбільш віддалена — апогеєм.

За даними НАСА, повний Місяць в перигеї з Землі виглядає на 14% більше, ніж зазвичай, і світить на 30% яскравіше.

Супер-Місяць — не таке вже й рідкісне явище. Її можна спостерігати до п’яти разів на рік. Але тільки раз на рік супутник Землі виглядає більше і яскравіше. Існує й зворотний процес — Коли Місяць в апогеї, вона може виглядати на 12% менше, ніж зазвичай.

Всім відомо, що тяжіння Місяця впливає на припливи і відливи на Землі. Деякі вчені стверджують, що максимальне наближення супутника може нести загрозу землетрусів або виверження вулканів, але поки ця теорія не знайшла підтверджень.

Супер-Місяць в 2016 році можна буде спостерігати 14 листопада. 

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.