ДНІ ПАМ’ЯТІ ПОЕТА БОГДАНА-ІГОРЯ АНТОНИЧА.

28.09.2015 14:11

    У селі Бортятині з 1 до 4 жовтня пройдуть дні пам’яті Богдана-Ігоря Антонича. Так, протягом трьох днів художники з Миргорода (Полтавської області) та Львова братимуть участь в арт-проекті «Хвала усьому, що росте, хвала усьому, що існує (Б.-І. Антонич)».  Вони малюватимуть архітектурні споруди, краєвиди Судової Вишні, сіл Дмитровичів та Бортятина , які прямо пов’язані з іменем поета. Потім ці творчі роботи митці презентуватимуть бортятинцям.

    «На гостину до Антоничів», на Мостищину, у Музей-садибу родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії) приїде чимало гостей. Так, науковий співробітник Літературно-меморіального музею-квартири П. Г. Тичини  у Києві Богдана Тараніна та директор Хмельницького обласного  літературного музею Василь Горбатюк візьмуть участь у літературних читаннях «Углиб, до дна співуче лезо встромляю в корінь слова (Б.-І. Антонич)». Голова Світової федерації українських лемківських об’єднань Софія Федина разом з усіма учасниками святкових заходів співатиме пісні, які любив Антонич. Ансамбль української народної пісні та побутового танцю «Оксамит» із міста Запоріжжя запросить присутніх до українських танців та до обряду «женіння комина».

    Справжніми друзями Музею-садиби родини Антоничів є Ігор Калинець і Роман Лубківський. Відомі поети разом з вихованцями дитячої літературної студії «Друзі Антонича» при Музеї-садибі візьмуть участь у поетичних читаннях.

    До спільної молитви за родину Антоничів та за мир в Україні разом з гостями музею долучиться і народний ансамбль пісні і танцю «Лемковина».

    В експозиційних залах будуть представлені і дві виставки: «Владика для всіх» – присвячена 150-річчю від дня народження Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького та «Війна на Україні» – фотовиставка Андрія Артима про війну на сході України, в зоні АТО.

    5 жовтня, в день народження одного з найкращих поетів на західноукраїнських землях – Богдана-Ігоря Антонича, на його могилі на Янівському цвинтарі Львова, відбудеться панахида. Прийдуть усі, кому не байдужа творчість Антонича, кого приваблює самобутня і глибоко філософська поезія молодого лемка.

                    

                                                             Ірина Сенечко, Ірина Цебенко,   

                            наукові співробітники Львівського музею історії релігії                                             

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.