Гаївки в садибі отця Василя

11.04.2016 18:40

    Напередодні Великодніх свят у Музеї-садибі родини Антоничів традиційно водять гаївки. Цей дохристиянський звичай досить гармонійно вписався в пасхальне розмаїття народних святкувань. У гаївках  розкривається радість від приходу весни та Воскресіння Христового. Вони поєднують у собі ігри й обрядові пісні, що дуже важливо для виховання дітей. Адже в кожній забаві просто неба є своє раціональне зерно.

    Випробувати себе на спритність, гнучкість, зосередженість, увагу матимуть змогу школярі Бортятина. Під керівництвом місцевого знавця народного фольклору, традицій і звичаїв Марії Луцак у садибі отця Василя учні водитимуть гаївки: «В Бортятині на горбочку», «Ой зацвіли фіялоньки», «Ми кривого танцю йдемо», «Вербовая дощечка», «Ходить жучок по ручині», «Ой на горі мак» та інші.

    Про мистецтво розфарбовування писанок розповість керівник гуртка «Народні промисли» директор Городоцької районної малої академії мистецтв імені Петра Андрусіва Ольга Пивовар. Вона проведе майстер-клас «Розмалюй Великодню писанку» під час якого школярі дізнаються про історію створення писанки, типові орнаменти і кольори, традиції розпису в різних регіонах України. Особливу увагу майстриня зверне на виготовлення лемківської писанки. Потім, за допомогою писачків, воску і анілінових фарб, учні власноруч творитимуть Великоднє диво.

   Випробувати себе у весняних іграх і пройти своєрідну школу писанкарства Музей-садиба родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії) запрошує у вівторок, 19 квітня, о 13 год. 30 хв.

 

                              Ірина Сенечко, Олена Малюга,

                                 молодші наукові співробітники ЛМІР

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.