Із наступного тижня вулицями Львова курсуватиме електробус

11.11.2015 21:56

У Львові «Електрон» презентував свій варіант електробуса. На виготовлення першої машини було витрачено 9 мільйонів гривень. Новий транспорт екологічно чистий, не потребує колії та працює на акумуляторі. Тим часом, у Міністерстві інфраструктури України розповідають: на будівництво українського трамваю уряд виділив 100 мільйонів гривень.

Електробус

Про це йдеться у сюжеті журналіста перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK) Наталії Пиртик.

Електробус – молодший брат трамвая і тролейбуса, йому не потрібні колії і він не прив’язаний до дротів.

«У ньому заряджається акумулятор, підключається до електромережі. Заряду вистачає на 200 кілометрів», – розповідає водій електробуса Володимир Слюсар.

Одна така машина може перевозити до ста пасажирів і розвиває швидкість до 70 кілометрів на годину. Із наступного тижня у тестовому режимі електробус їздитиме вулицями Львова. Квиток коштуватиме, як і в електротранспорті, дві гривні.

За словами міністра інфраструктури України Андрія Пивоварського, уряд збільшить фінансування на підтримку будівництва не лише електробусів, а й трамваїв.

«Цього року уряд створив програму на 100 мільйонів гривень з підтримки будівництва трамваю в Україні. Ця програма дуже добре себе зарекомендувала. За нею ми отримали майже 330 мільйонів гривень», – зазначив Пивоварський.

Щоправда, аби випускати такий транспорт із конвеєра, довелося пережити чималу бюрократичну тяганину.

«У Міністерстві та відомствах були люди, які принципово не хотіли бачити на вулицях не тільки України, а й світу львівського, українського трамваю», – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Цієї осені «Електрон» уже розпочав виготовлення чергової партії трамваїв – і не лише для Львова, а й на замовлення зі столиці. Загалом у найближчі п’ять років Львів планує закупити близько сотні трамваїв, тролейбусів та електробусів.

 Джерело: ЗІК

 

 
Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.