Лікування у лікарнях і поліклініках України стане платним?

14.05.2016 18:48

Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект про автономізацію клінік (№2309а). Згідно з документом медустанови перетворюються в комерційні товариства з обмеженою відповідальністю, а їхні послуги стануть платними. Про це агентству “Інтерфакс-Україна” розповів заступник голови Комітету ВР з питань охорони здоров’я Олег Мусій.

44488_w_500

У разі, якщо замість закону №2309а буде прийнятий доопрацьований проект №2309а-1 лікарні стануть “казенними підприємствами”, або “комунальними некомерційними підприємствами” але перелік платних послуг, проте, залишиться.

Статус комунального некомерційного підприємства передбачає, що заклад охорони здоров’я зможе легально заробляти, надаючи платні послуги, перелік яких буде затверджувати Кабмін, а їх вартість встановить МОЗ, зазначає Мусій.

Законопроект про організацію медобслуговування №4456 передбачає, що послуги в лікарнях стануть платними, і описує, як буде формуватися ціна на них. Документ також узаконює статус медиків як фізичних осіб-підприємців, які зможуть на первинному рівні надавати медичну допомогу.

Більш того, один заклад охорони здоров’я буде заробляти більше, а інший менше. “І той, що більше заробив, матиме можливість, наприклад, оновити свою техніку або підвищити зарплату, або найняти кращого фахівця, який буде приносити більший прибуток”, – пояснив Мусій

   http://www.newskraine.com.ua

 Репліка : З моєї зарплати, щомісяця на протязі цілого життя утримують податок. За весь час свого існування я, практично, послугами медиків (дякувати Богу) не користувався. Тепер мені кажуть: "Якщо захворієш - плати".  Логічно було-б залежно від стажу роботи (а отже відповідно податкових відрахувань) надати людям якісь бонуси при оплаті платних  послуг медицини, бо власне за кошти старших людей, котрі тепер найбільш схильні до хворіб створювалась матеріальна база основних фондів медицини. Аптеки, санаторії, профілакторії, будинки та бази відпочинку (профспілкові, відомчі, державні) вже розікрали, тепер черга дійшла до лікарень і поліклінік ?   

  До слова:

"Ю., 63. р., бездомний, помер 8 травня в лікарні швидкої медичної допомоги, після того як протягом двох днів не отримав належної медичної допомоги. Випадок, що виходить за рамки звичайного, навіть у наш непростий час, стався у Києві. Про це повідомив БФ "Соціальне партнерство" на своїй сторінці в ФБ."

0213.jpg

15 травня 2016 року о 18.00 у Києві відбудеться вшанування пам'яті бездомного, який помер біля стін лікарні.

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.