Меркель – єдина знає, як думає Путін, – німецький журналіст

28.03.2016 21:23

Методи путінської пропаганди в Європі та, зокрема, в Німеччині, є таким ж, як і методи, що застосовувалися колись КГБ та Штазі, проте значно вдосконалені. Путін – гібридний президент, який веде гібридну війну, часто змінює свої маски. Інформаційна війна у розпалі, проте не всюди у Європі це розуміють. І лише такі грубі промахи в роботі пропагандистів як, наприклад, фейкова історія про зґвалтовану дівчинку Лізу відкривають очі тим, хто не хотів у це вірити.

До яких методів вдаються пропагандисти у Німеччині, де 4 мільйони людей розмовляють російською мовою, та чи готове суспільство критично сприймати такі “активні заходи” пропагандитсів, розповів Борис Райтшустер – відомий німецький журналіст, автор книжок: “Диктатура Путіна”, “Putins covert war”, під час міжнародної конференції Stop Fake.

Ти німцям розказуєш про цю пропаганду, а вони дивляться великими очима і ніяк не можуть собі це уявити, і не хочуть собі це уявити. А ЗМІ настільки боялися займати якусь позицію, що якщо б це було  50 років тому, то Берлінську стіну не називали би Берлінською стіною, як вона увійшла в історію, а називали б “антифашистським захисним щитом”, як її називали в НДР, і вони б називали повстання робочих в НДР проти режиму 18 червня не повстанням, а “фашистським путчем”, як його називала НДРівська пропаганда. І, на жаль, про це сильно забули в Німеччині, і не хочуть згадувати. А на цьому дуже хитро та хвацько грає російська пропаганда, яка є дуже сильною в нас.  Є такий термін як “шредерезація”. Вона дуже сильна в Німеччині, є дуже сильне лобі“.

Журналіст зауважив, що у суспільстві Німеччини ще, на жаль, живе цей “комплекс Молотова-Рібентропа”, і це дуже насторожує:На руку Кремлю грає ще й надзвичайно поширений у Німеччині “антиамериканізм”. За словами Бориса Райтшустера, сотні тисяч німців вийшли на вулицю з протестами через війну американців проти Саддама Хусейна, а коли Росія напала на Україну, то десь 50 людей зібралося під Російським посольством. Те ж саме відбувається і зараз.“Ось ми, німці, разом із росіянами давайте вирішимо, що має статися із цими країнами… У нас відчуття, що особливо це старе покоління політиків навіть не знає, що таке Україна, і колишній канцлер Шмідт виступав і говорив, що це взагалі не нація. І цей рівень незнання жахливий… Щоб на мопеді їздити, то вам потрібні права,  а про Росію та Україну писати може кожен, хто навіть на карті їх не може знайти. І чим це виразилося? Коли Ангела Меркель 10 травня була в Москві, поклала вінок на могилу невідомому солдату, то потім на прес-конференція запитували у Путіна, чи правда, що пакт Молотова-Рібентропа  – це була хороша річ. І він казав, що так, звичайно, ось поляки такі дурні, вони не розуміють. Меркель заперечувала, і лише одна німецька газета про це писала. На телебаченні про це жодного слова не було. Це було б важливо донести до німців, бо якби вони знали, що Путін виправдовує Гітлера і Сталіна, то це можливо когось би розбудило. Можливо, хтось би задумався. Ну, але вирішили про це не говорити.  Так що, на жаль, від Німеччини допомоги не чекайте”.


Ангела Меркель – найголовніший союзник України, – вважає Борис Райтшустер.Оскільки вона – єдиний західний лідер, який розуміє як Путін думає. Тому Путін намагається та буде намагатися всіма силами відсторонити її.“Ви не уявляєте, який крик був, яка критика, коли американці попали в поліцію бомбами, а коли стало відомо, що через російські авіаналіти було вбито більше людей ніж від ІДІЛу, то це взагалі нікого не цікавило. Тут Путін дуже хитрий, що він досі підтримує цю ілюзію, що він лівий, і що його ліві дуже сильно підтримують в Німеччині. В один і той же день, одні і ті ж  виступи йдуть різними новинами з Росії… Він не тільки гібридну війну вів, він – гібридний президент. Він як той фантомас, може різні маски надягати. І, на жаль, ми дуже сприйнятливі до цих масок”.На сьогодні ситуація з путінською пропагандою в Німеччині потроху змінюється, особливо після фейкової історії про зґвалтовану дівчинку Лізу. Більшість тих, хто не вважали російську пропаганду серйозною загрозою, прокинулися. Як вважає експерт, в цьому плані можна надіятися тільки на Путіна, що він знову переборщить, що “вуха будуть стирчати”, і що таку грубу “роботу” навіть німці помітять.“Меркель для нього вирішальний фактор. Він прекрасно розуміє, що в Європі – це “доміно камінь”, що вирішує в яку сторону європейська спільнота зробить рішення щодо санкцій. І щодо Москви, я думаю, що вона або позбудеться Меркель, або доб’ється, що Меркель буде така слабка, що нічого не зможе зробити, і що тоді ЄС все таки вирішить  відмінити санкції. Тому, хоч я багато за що критикую Меркель, але думаю, що якраз Україні треба молитися та бажати їй здоров’я, навіть більше ніж німці бажають. Тому Меркель  для вас найголовніший союзник, вона  дуже м’яка з однієї сторони, але з іншої сторони, вона – єдиний західний лідер, який розуміє як Путін думає. Бо вона із НДР, і це мислення їй відоме, яке людині заходу важко зрозуміти. Тому, якщо Меркель піде, то це буде для України катастрофою, я думаю. Бо хто на порозі? Це тоді Габріель, який зараз вже говорить, що нам потрібен євразійський простір, який говорить про другий газопровід, який багато в чому виступає як спікер Путіна. А другий – це баварський прем’єр-міністр Зеєхофер, який тільки що їздив у Кремль і, як би це пристойно виразитися щодо того, що він робить з Путіним, ну ви розумієте.. він до нього не з тієї сторони наближається… Це пов’язано ще з тим, що Кремль знайшов якийсь спосіб на нього  вплинути. Цікаво, що Кремль дуже сильно намагається грати у внутрішній політиці Німеччини, що дуже сильно насторожує.  І якщо німцям про це розповісти, то вони знову не хочуть вірити, але якщо подивитися в історію, то не один канцлер був повалений Штазі, і один президент Німеччини був повалений Штазі. І чому ми зараз думаємо, що це абсолютно виключено, коли  це було в історії, і не раз…“.

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.