Пізнати, щоб наслідувати ( До 150-ліття Андрея Шептицького)

26.07.2015 22:21

Україна на державному рівні вшановує пам’ять Митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького. 29 липня йому б виповнилося 150 років (29.07.1865 – 01.11.1944). За словами Блаженнішого Святослава Шевчука, немає жодної ділянки життя і діяльності УГКЦ у ХХ столітті, яка б не була позначена особою Митрополита Шептицького, його працею, його молитвою, його жертовністю. А головне – його пастирською мудрістю.

    Постать Митрополита Андрея неодноразово фігурувала в науко-освітній і виставковій роботі Львівського музею історії релігії. А в Рік Шептицького в рамках XXV Міжнародної наукової конференції «Історія релігій в Україні» Слузі Божому був присвячений круглий стіл. Науковці Інституту релігієзнавства (філія ЛМІР) підготували і видали альманах «Український Мойсей». Спільно із Світовим християнським конгресом мирян УГКЦ, Українською греко-католицькою спілкою імені А. Шептицького і Клубом греко-католицької інтелігенції відбулася урочиста академія на відзначення 150-ліття з дня народження Слуги Божого.

    Сьогодні музей представляє виставку «На скелі віри». До її створення долучилися постійні партнери і друзі музею – Центральний державний історичний архів України в м. Львові, Музей сакрального мистецтва Львівської архієпархії УГКЦ імені Отця Антона Петрушевича. Кожен намагався віднайти найцікавіші експонати, справжні реліквії, які найповніше і найглибше розкривали б постать Українського Мойсея.

    Музей історії релігії представить кілька десятків речей із фондових груп «Живопис» (полотна митрополитів Атанасія і Лева Шептицьких), «Скульптура» (мармурова різьблена скульптура Андрея Шептицького), «Метал» (срібний свічник із гербом Андрея Шептицького), «Тканина» (антимінси Андрея, Атанасія і Лева Шептицьких), «Графіка» (ліногравюра «Монастир оо. василіан у Добромилі»), «Рідкісна книга» (збірник отця Адольфа Петіта, єзуїта для місячних реколекцій, де є екслібрис Митрополита Андрея Шептицького). Уперше будуть виставлені  понад 40 відреставрованих і досліджених документів із колекції «Архів». Численні фотографії із повсякденного життя доповнять експозицію.

    Привертають увагу матеріали, надані обласним архівом. Це оригінал метрики хрещення Романа Марії Александра Шептицького, автограф документа  про складення  перших монаших обітів і монашої професії братом Андреєм, герби Києво-Галицьких митрополитів Атаназія і Лева Шептицьких, чимало інших документів.

   Збірка «Студіон» надала надзвичайно цінні та цікаві речі з родинного дому Шептицьких у селі Прилбичах, інші експонати. Своє місце в експозиції знайдуть і матеріали Данила Мовчана і Руслани Бубряк,  родини Тимкових.

     Урочисте відкриття виставки «На скелі віри» відбудеться у вівторок, 28 липня, о 16 годині у виставковій залі Львівського музею історії релігії.

     Виставка працюватиме до 13 грудня 2015 року.

 

                                             Ірина Цебенко,   завідувач відділу

                                                Львівського музею історії релігії

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.