Поляки сподіваються, що пам’ятник в Гуті Пеняцькій буде відновлено спільними зусиллями

11.01.2017 19:54
Голова Бродівської філії ГО «Союз поляків «Білий орел» Наталія Целюх, котра вчора, 10 січня, відвідала Гуту Пеняцьку, зазначила, що отримала багато дзвінків з Польщі з проханням розповісти про те, що сталося, а також почула їхню думку про акт вандалізму в Гуті.
 
Зокрема, вона зазначила: «Комусь дуже вигідно показати Україну в такому світлі. Не всі у Польщі  впевнені, що це не є справою рук українців. Частина думає, що це могли зробити українці – про це вони пишуть в коментарях, пригадуючи, що колись поляків не пускали у Гуту Пеняцьку, через що деякі поляки перестали туди їздити.
Поляки очікують, що зруйнований пам’ятник в Гуті-Пеняцькій буде відновлено спільними зусиллями
 
У мене особисто немає сумніву, що це провокація, адже перша інформація про наругу над пам’ятником в Гуті Пеняцькій з’явилася на російських сайтах, це поляки до нас в Україну телефонували і питали, що у нас відбулося. Якщо люди з найближчого села нічого не знали, а тут і фото, і відео, і опис – вже в Інтернеті», – розповіла ІА ZIK Наталія Целюх 
Під час перебування в Гуті Пеняцькій Наталія Целюх поспілкувавалася з першим радником Генерального Консула у Львові Мар’яном Орліковскі, з яким обговорили акт вандалізму.
 
«Поляки очікують, що цей пам’ятник буде спільно відновлено українською і польською стороною. Так, як ми спільно доглядаємо польські поховання у Бродах, і тут має бути спільне відновлення, і спільна поминальна молитва у День пам’яті жертв Гути Пеняцької», – зазначила Наталія Целюх.
 
На даний час голова бродівської філії громадської організації етнічних поляків перебуває в Гуті-Пеняцькій разом зі знімальною групою польського ТБ «Polsat». 
Нагадаємо, у Бродівському районі Львівської області невідомі зруйнували пам’ятник вбитим у Гуті Пеняцькій. Монумент підірвали і залишили на ньому різні гасла.
 
Директор Інституту Національної пам’яті Володимир В’ятрович назвав знищення пам’ятника у Гуті Пеняцькій – провокацією, що спрямована на загострення польсько-українських стосунків, вигідна третій стороні.
 
Голова ЛОДА Олег Синютка засудив акт вандалізму у Гуті Пеняцькій.
Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/01/11/polyaky_spodivayutsya_shcho_pamyatnyk_v_guti_penyatskiy_bude_vidnovleno_spilnymy_1023505

 

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.