Посадовці «Львівводоканалу» завдали збитків майже на чверть мільярда гривень

16.09.2016 20:23
Розпочато досудове розслідування за фактом незаконних дій службових осіб «ЛМКП «Львівводоканал», які спричинили збитки на суму 242 млн грн.
 
Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.
ЛМКП «Львівводоканал». Фото: panoramio.com
 
За наслідками вивчення прокуратурою матеріалів проведених Державною екологічною інспекцією у Львівській області перевірок діяльності ЛМКП «Львівводоканал» та КП «Стрийводоканал» встановлено, що службові особи вказаних комунальних підприємств порушили встановлені правила охорони надр, створили небезпеку для довкілля та завдали значних збитків державі.
 
Зокрема, з’ясовано, що службові особи ЛМКП «Львівводоканал» упродовж 4 останніх років за відсутності дозволу на спеціальне водокористування, а також із перевищенням гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин скинули з очисних споруд м. Львова понад 65 млн м³ каналізаційних стоків у р. Полтва, яка є притокою транскордонної р. Західний Буг. Такими діями вони створили небезпеку для здоров’я людей та довкілля, у тому числі на території сусідньої держави Польща, та завдали матеріальних збитків державі на загальну суму понад 6 млн грн.
 
Крім того, встановлено, що службові особи ЛМКП «Львівводоканал» незаконно здійснили забір прісних підземних вод у загальній кількості понад 76 млн м³ із 14 водозаборів, розташованих на територіях Городоцького, Золочівського, Жовківського, Пустомитівського, Стрийського та Яворівського районів Львівської області. Сума збитків від таких дій сягає близько 236 млн грн.
 
Аналогічні порушення виявлено в діяльності КП «Стрийводоканал», службові особи якого скинули близько 8 млн м³ забруднюючих речовин з очисних споруд м. Стрия в р. Стрий, яка є притокою транскордонної р. Дністер, спричинивши цим збитків майже на 3,4 млн грн. Також останні без відповідних дозволів здійснили забір прісних підземних вод у загальній кількості понад 1,6 млн м³ із Братківського водозабору, завдавши збитків державі на суму 1,6 млн грн.
 
За вказаними фактами 16 вересня прокуратура Львівської області розпочала кримінальні провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр, що спричинило тяжкі наслідки) та ч. 2 ст. 242 (порушення правил охорони вод, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.
 
Нині прокуратура області також вирішує питання щодо вжиття заходів представницького характеру, спрямованих на відшкодування комунальними підприємствами завданих державі збитків. Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/09/16/posadovtsi_lvivvodokanalu_zavdaly_zbytkiv_mayzhe_na_chvert_milyarda_gryven_871282
Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.