Річницю битви під Оршею білоруська опозиція знову відзначить у Львові

08.09.2015 18:39

Патріотичне свято, яке заборонене на батьківщині, білоруська опозиція знову відзначатиме у Львові. Річницю битви під Оршею – День білоруської військової слави – на рідній землі вшанувати забороняє президент Олександр Лукашенко. У Білорусі, як і торік, за таке святкування можна потрапити за ґрати.

Про це йдеться у сюжеті програми перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00).

«Дата, яку ми вшановуємо цього року, – 501 річниця битви під Оршею. Це була спільна перемога українського, литовського, польського і білоруського народів над загарбниками із татарської Москви», – каже заступник голови ГО «Всеукраїнська Гвардія революції» Юрій Антоняк.

Білоруські опозиціонери прогнозують, що напередодні президентських виборів, призначених на 11 жовтня, російська пропаганда в країні тільки зростатиме. Сьогодні в Росії, як і раніше, не згадують про битву під Оршею. Проте грошей на пропаганду цінностей «руського міра» у Білорусі Кремль не шкодує.

«У соціальних мережах від імені різних російських націоналістичних груп піднімається питання про те, що у 20-х роках минулого століття не так були передані до складу БРСР частини територій сучасних Вітебської, Могильовської та Гомельської областей. Зокрема, про це у соціальних мережах заявляє так звана Гомельська народна республіка», – розповідає голова Руху солідарності «Разом» та Білоруського центру в Україні В’ячеслав Сівчик. 

 Джерело: ЗІК

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.