Серіал про львів’янок б’є у Польщі рекорди телеперегляду

16.10.2015 19:44

У Польщі від початку осені на одному із популярних телеканалів у прайм-тайм показують новий комедійний серіал «Дівчата зі Львова» («Dziewczyny ze Lwowa»), що попри нетривалий час трансляції встиг наробити багато шуму.

Кадр з серіалу «Дівчата зі Львова». Фото: fakt.pl

Перша серія, що вийшла на екрани 6 вересня о 20:25 за варшавським часом зібрала понад 3,5 мільйона глядачів. Для порівняння інші польські серіальні новинки цього року дивилося від одного до 1,5 мільйона глядачів, повідомляє сайт «Наш вибір».

«Дівчата зі Львова» це серіал про чотирьох українок, які через неблагополучні життєві обставини вирішили шукати щастя у Польщі. Попри абсолютно різне минуле та здібності героїнь, у Польщі вони можуть заробити гроші, звісно, тільки прибиранням. До болю звична для українців та поляків ситуація, відтак не дивно, що «Дівчата» зібрали навколо себе стільки уваги. Адже багато поляків або мають в себе в дома українку як «пані до спшонтаня» чи «опєкі», або знають когось, у кого працюють українки.

Творці серіалу закликають рецензентів та глядачів не шукати жодного політичного підтексту в їх новому дітищі, і запевняють, що серіал насамперед показує поляків і їхнє суспільство.

«Серіал – це просто людська історія також і про нас. А, може, насамперед про нас. І про те, які ми є і якими можемо бути», – каже режисер «Дівчат» Войцєх Адамчик, в інтерв’ю «Газеті Виборчій». «Можливо, поляки і сприймають цей серіал як розвагу і без жодного вписування його дії в сучасний дискурс, однак українцям надзвичайно важко на таке дивитися.

Коли я дивилась першу серію, то просто заливалася від сліз, через жахливу стереотипізацію української дійсності і болю від усвідомлення того, що стереотипи не виникають на рівному місці, їх породжує життя. Хоча, мій розпач і злість були направлені не на поляків, що це зняли, а на українську дійсність, яка створила такі умови, що ледь не одразу після розпаду Союзу єдиним джерелом заробітку для багатьох українців стала трудова міграція за кордон», – каже блогер Ольга Ткаченко.

За її словами, на перший погляд в невинному описі пригод українських жінок у Польщі, створеному суто для розваги, ще більше роз’ятрюється і так болюча рана.

«Зрештою, деякі поляки також це розуміють – «Для чого ви їм це зробили?» – пише в рецензії на серіал Марта Подчарска на сайті swiatseriali.pl. Портал Fakt.pl теж погоджується, що серіал аж кишить стереотипами. Щоправда коментарі на форумах різняться, одні хвалять серіал і захоплюються героїнями, бо бачить в них справді винахідливих жінок, що працею хочуть заробити на життя, інші пишуть, що така ж ситуація з поляками, які працюють на Заході – в Англії, Німеччині, ще інші пишуть, що серіал допомагає розслабитися, деякі критикують українок», – зазначила Ольга Ткаченко

 Джерело: ЗІК

 

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.