Україна і ЄС: співробітництво після саміту у Вільнюсі.

26.03.2014 00:08

24 березня 2014 року в приміщенні Львівської обласної організації Національної Спілки Журналістів України пройшло громадське обговорення на тему: "Україна і ЄС: співробітництво після саміту у Вільнюсі" з ініціативи Комісії з міжнародного співробітництва, європейської інтеграції та туризму Громадської ради Львівщини за участтю керівників громадських організацій Львівщини , професорів Львівських ВУЗів та журналістів. За підсумками обговорення присутніми були прийняті звернення до керівництва нашої держави, представництва ЄС в Україні та посла головуючої в ЄС Греції. Городоцьку громадскість в цьому заході представляв голова ГО "Ягелонія" Олег Мінаков.

Нижче публікуємо прийняті звернення.

                                                                                            Представництву Європейського Союзу

        в Україні

  Наприкінці листопада минулого року планувалось підписання широкомасштабної Угоди між ЄС та Україною щодо її асоціації, а також створення зони вільної торгівлі між сторонами. На реалізацію таких можливостей український народ сподівався ще навіть перебуваючи у складі Радянського Союзу. Роки духовного і фізичного поневолення українців не знищили в них давніх історичних прагнень до свободи, демократії і єднання з ментально близькими народами, в першу чергу європейського континенту.

       Ми, частина громадянського суспільства України, розуміємо і відчуваємо у повсякденному житті характерні проблеми у сьогоднішній Українській державі. Багаторічна активна позиція багатьох громадських активістів є цьому свідченням, а, зокрема, їх самовідданість і жертовність на євромайданах Києва та інших населених пунктів України. Разом з тим, ми вдячні ЄС за конструктивні пропозиції і підтримку відносно вирішення наших суспільних проблем.   

      Важливими складовими євроінтеграції України мають стати не тільки Угода про асоціацію та створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, але й Угода про безвізовий режим відвідування країн ЄС громадянами України. Їх підписання однозначно сприятиме зміцненню і розвитку громадянського суспільства в Україні. Сподіваємось, що інституції ЄС і їх керівники підтримають позицію переважної частини українських громадян щодо розширення і зміцнення єдиної Європейської Спільноти.

  Прийнято на громадському обговоренні у м.Львові  24 березня 2014р.                                                

  Голова комісії з міжнародного співробітництва, європейської інтеграції   та туризму Громадської ради Львівщини      

                               Олег Фецяк

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

            Голові Верховної Ради України О.Турчинову

 28-29 листопада 2013 року Україна мала реальний шанс підписати Угоду про асоціацію з ЄС та створення зони вільної торгівлі між сторонами. На жаль, непрофесійні і злочинні дії тодішнього керівництва нашої держави привели до зриву цього процесу та відкладення його на невизначений час. Більшість українських громадян була обурена поведінкою колишніх українських можновладців. Найактивніші люди вийшли на Майдан та відкрито висловили і захистили свою проєвропейську позицію.

       Навіть у теперішній, дуже складний для країни час, вище керівництво України зобов'язане докладати максимум зусиль для не тільки декларації, але й реальної роботи у напрямку європейської інтеграції. Важливими її складовими мають стати не тільки Угода про асоціацію та створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, але, особливо наголошуємо,  й  Угода про безвізовий режим відвідування країн ЄС громадянами України. Ми вимагаємо від усіх суб’єктів законодавчого процесу у найближчі два місяці завершити прийняття відповідних законодавчих актів.

      Ми сподіваємось на Вашу позитивну реакцію з метою реальної співпраці державної влади і громадянського суспільства України та сприяння її        євроінтеграційного поступу. 

 

  Прийнято на громадському обговоренні у м.Львові 24 березня 2014р.

Голова комісії з міжнародного співробітництва, європейської інтеграції 

  та туризму Громадської ради Львівщини;  голова Об’єднання громадян

  «Громадянська Європейська Співпраця»      

                                                                             

                                  Олег Фецяк     

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       Вельмишановний п. Посол !

 

      З початку поточного року Грецька Республіка  головує в Європейському Союзі. На очолювану Вами державу випадає непроста місія, беручи до уваги загострення міжнародної ситуації у зв’язку з анексією Російською Федерацією Автономної Республіки Крим. Але ми бажаємо Вам терпіння і наполегливості в успішній реалізації поставлених завдань.

    Важливою складовою діяльності ЄС є здійснення політики особливого партнерства і співробітництва з його сусідами. Враховуючи  історичний довголітній досвід приязних стосунків між нашими народами, проживання чисельної кількості представників грецької діаспори в Україні та зростання кількості українців у Греції за останні роки, віримо у ще більшу активізацію доброзичливого сприяння Грецької Республіки європейським прагненням України, зокрема, у підписанні ще у 2014 році Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Наголошуємо, що цей документ може також стати важливим стимулом на шляху зміцнення громадянського суспільства в Україні.

    Виступаємо за єдиний безбар’єрний європейський простір для повноцінних контактів між, перш за все, громадянами країн європейського континенту, членами великої і різноманітної європейської сім’ї.

     Напередодні Дня незалежності Грецької Республіки сердечно вітаємо особисто Вас,  колектив очолюваного Вами посольства і весь грецький народ з цим святом і бажаємо злагоди, добробуту, процвітання.

 

  Прийнято на громадському обговоренні у м.Львові 24 березня 2014р.                                               

 

 

 

  Голова комісії з міжнародного співробітництва, європейської інтеграції 

  та туризму Громадської ради Львівщини   

                                                                            

                                  Олег Фецяк           

                                                                             

                           

 

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.