В Україні офіційно розпочався «судовий марафон», аналогів якому немає у світі

12.10.2015 08:42

Сьогодні, 12 жовтня в Україні розпочався найбільший в історії сучасної України моніторинг діяльності судів всіх інстанцій в усіх регіонах держави під егідою проекту «Відкритий Суд» та за партнерства з Верховним Судом України. До участі запрошуються всі громадяни, незалежно від юридичної освіти. Головна теза моніторингу: «Тобі не обов’язково бути юристом – будь громадянином!»

Специфікою проекту «Відкритий Суд» є «живий» і публічний моніторинг судових процесів, який передбачає відеофіксацію судових засідань у цивільних, кримінальних, адміністративних та господарських справах. Відеозаписи судових засідань розміщуються на сайті проекту, на каналі YouTube «Відкритий Суд» та в соціальних мережах. Проект передбачає створення відеодосьє на кожного суддю, прокурора, недобросовісного адвоката, викриваючи непрофесійність, завідомо незаконні дії та корупцію в судах на шкоду інтересам держави та кожної людини.

Таким чином, громадські активісти переслідують мету створення стандартів правосуддя, та невідворотність покарання за відхилення від них. По суті, йдеться про реальну судову реформу.

Реалізація ініціативи стала можливою тільки починаючи з 28 березня 2015 – з набуттям чинності новим Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд», яким гарантовано можливість проведення відеозапису судових засідань без отримання дозволу суду.  

Така правова норма є унікальною для країн світу та розглядається партнерами проекту з ЄС та США як ключовий елемент боротьби з корупцією та несправедливістю у судах. Успіх України зможе стати прикладом для застосування механізму в інших країнах світу.

Таким чином, з 12 жовтня до 30 листопада кожен громадянин може зареєструватися на спеціально створеному сайті, провести відеозйомку судового засідання у будь-якій справі та отримати нагороди за свою свідому громадську позицію. Нагородження учасників відбудеться 14 грудня 2015 року в палаці Верховного Суду України за участі авторитетних юристів, правозахисників та відомих українців.

Керівником проекту «Відкритий Суд» є кандидат юридичних наук, правозахисникСтаніслав Батрин.

Джерело: проект “Відкритий Суд”

  До уваги учасників : 

 
Як було нами виявлено, у більшості судів України не працює
орієнтовно 35-40% суддів (причини - різні), вкрай низьким є рівень організації роботи суду.  Це призводить до того, що у судах регіонального рівня на 1-2 години затримуються розгляди справ, і, з огляду, на витрати часу, учасникам конкурсу вкрай важко досягти результатів конкурсу і провести відео фіксацію великої кількості судових справ.
 
Крім того, ми активно подорожуємо Україною, презентуємо проект "Відкритий Суд" у всіх областях, - в зв'язку з чим у найвіддаленіших містах та селах наші громадяни також дізнаються про конкурс і виявляють бажання взяти в ньому участь.
 
Тому ми вирішили збільшити можливості для заохочення.
 
По - перше, ми продовжуємо конкурс до 7 грудня 2014 року.
 
По - друге, - приймаємо рішення зменшити вимоги до кількості відео записів судових засідань, які необхідно вчинити для подальшого нагородження.
 
Якщо раніше шкала нагород становила: 
10 відео - USB флешка на 8 гб 
15 відео - Selfie Stick та Сертифікат про проходження юрпрактики  
35 відео -  навушники та Сертифікат про проходження юрпрактики
50 відео -  потужний Power Bank та Сертифікат про проходження юрпрактики

100 відео - планшет та  Сертифікат про проходження юрпрактики

100+ відео - ноутбук

 

Наразі, шкала нагород затверджена у наступному вигляді: 

5 відео - USB флешка на 8 гб 
10 відео - Selfie Stick та Сертифікат про проходження юрпрактики  
25 відео -  навушники та Сертифікат про проходження юрпрактики
35 відео -  потужний Power Bank та Сертифікат про проходження юрпрактики

60 відео - планшет та  Сертифікат про проходження юрпрактики

60+відео - ноутбук за рейтинговою системою (3 переможці).
 
При цьому, ми залишаємо умову, відповідно до якої запрошення 1 друга до конкурсу прирівнюється до 1 вчиненого Вами відеозапису (максимально - 10 друзів).
 
Водночас, через технічні причини, функція "запросити друга" не працювала перші два тижні. Запрошуємо скористатися такою можливістю зараз!

З приводу усіх складнощів цілодобово телефонуйте нам)
Успіху!
 
Станіслав Батрин, 
керівник проекту "Відкритий Суд"

 

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.