Відкритий суд: Уряд перегляне розмір прожиткового мінімуму

19.09.2015 17:16
17 вересня 2015 року Окружний адміністративний суд міста Києва прийняв рішення у справі про незаконність дій уряду щодо встановлення прожиткового мінімуму в Україні та його перегляд за позовом правозахисника, керівника проекту “Відкритий Суд” до Кабінету Міністрів України.

Суд зобов`язав уряд встановити прожитковий мінімум на виконання вимог ст. 48 Конституції України та відповідно до Закону України “Про поржитковий мінімум”. Це означає, що уряд А. Яценюка, як і уряд М. Азарова діяв незаконно, визначаючи прожитковий мінімум на 2015 р. на рівні 1218 грн.

Це несправедливо, це незаконно і це принизливо для нас як для громадян миритися з тим, що уряд замість реформ переконує нас жити у рожевих окулярах і оцінювати своє життя у 1218 грн. на місяць або 7 грн. на годину.

Деталі: 
В ході слухання справи було встановлено, що уряд не може надати докази  визначення розміру прожиткового мінімуму на підставі науково – громадської експертизи (що вимагається ст. 4 Закону України “Про прожитковий мінімум”.

Також, уряд спробував перекласти відповідальність з себе як колегіального органу, на окремі міністерства. Так, позиція представника КМУ зводилася до того,  що уряд не може відповідати за бездіяльність міністерств. Ця позиція виявилася слабкою, оскільки закон чітко покладає саме на уряд обов’язок встановлення розміру прожиткового мінімуму, а також надає повноваження до здійснення керівництвом над всіма міністерствами.

Надалі: 
На виконання рішення суду уряд має провести науково-громадську експертизу, визначити справедивий розмір прожиткового мінімуму і подати новий проект бюджету до парламенту. Всі попередні рішення уряду можна вважати популізмом.

Оголошення про прийняте рішення розміщене за посиланням.

Повний текст рішення буде виготовлено протягом 5 днів.

Джерело: “Відкритий Суд”

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.