Новини

На Львівщині найбільше коштів на проекти отримають райони Дубневича та Лопушанського

14.03.2017 19:31
У Львівській облраді із 1300 зареєєстрованих заявок визначили 543 мікропроекти місцевих громад, які отримають співфінансування з обласного бюджет у 2017 році. Лідерами за кількістю проектів-переможців є Старосамбірський, Городоцький та Самбірський райони.
 
Про це йшлося 14 березня на брифінгу у Львівській облраді. 

Заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк назвав конкурс успішним. «Було зареєстровано 1300 мікропроектів, 543 визначені як попередні переможці. Після того, як районні ради приймуть рішення про співфінансування, на початку квітня відбудеться ще одна засідання конкурсної ради, де ці результати будуть затверджені», – зазначив В.Гірняк.
 
Серед сюрпризів він назвав високі місця Сколівського, Радехівського районів. Загалом на конкурс виділено 60 млн грн з обласного бюджету. У квітні облрада розгляне можливість виділення додаткових коштів.
 
Начальник відділу з питань реалізації проектів місцевого розвитку, МТД та зовнішньоекономічної діяльності Іван Собко зазначив: максимальна субвенція з обласного бюджету на мікропроекти становить 400 тис. грн.
 
Найбільше мікропроектів стосуються галузі освіти (ремонт, утеплення шкіл, садочків) – 119 проектів-переможців конкурсу; інші пріоритети – 88 мікропроектів, вуличне освітлення – 69 проектів, заклади охорони здоров’я – 65, Народні доми – 64, ДНЗ – 58.
 
«Дуже здивували Сколівський, Перемишлянський і Старосамбірський район. Сколівський район дуже добре постарався і згуртував небюджетний внесок», – зауважив І.Собко. Перемогли райони, де спонсори і громада дали найбільше своїх коштів. Відповідаючи на запитання щодо лобіювання цих територій певними нардепами, начальник відділу сказав:
 
«Умови конкурсу чіткі. Хто найбільше залучить спонсора, де найбільше долучиться громада, де громада буде виконувати роботи… Городоцький район має фонд – йому легше. Є спонсор, фонд, який, можливо, допоміг. Але є території, які не мають цього. Цього року, щоб не монополізувати ситуацію, ми розбили небюджетний внесок таким чином: спонсор, громада, робота і матеріали. Щоб не було, що спонсор прийшов, поклав 30 тис. і переміг».
 
В.Гірняк запевнив: «Не було жодного «ручняка». Усе як визначили експерти. Були питання у депутатів обласної ради щодо конкретних проектів. Публічно експерти, секретаріат дадуть відповіді на ці запитання».
 
Зазначимо, нардепом-мажоритарником від Городоцького та частини Самбірського районів є Ярослав Дубневич. Старосамбірський, Сколівський та частину Самбірського районів представляє інший нардеп Андрій Лопушанський. Обидва мають свої благодійні фонди. Про залучені бюджетні кошти згодом звітують перед виборцями як про особисті досягнення на благо району.
Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/03/14/na_lvivshchyni_naybilshe_koshtiv_na_proekty_otrymayut_rayony_dubnevycha_ta_1060089#prettyPhoto
>>

З'явилася інфографіка військової присутності Росії на Донбасі

07.03.2017 21:48
На карті позначені підрозділи ЗС РФ, які воювали на території України в 2014-2015 роках.

Український кризовий медіа-центр створив карту присутності на Донбасі російських регулярних військ.

«У Міжнародному суді ООН у Гаазі тривають слухання позову України проти Росії з метою покарання останньої за агресію проти українського народу. У зв’язку з такою нагодою, Український кризовий медіа-центр підготував інфографіку, що показує, де на території нашої держави у 2014-2015 роках перебували підрозділи ЗС РФ, що воювали проти українських захисників», - йдеться у повідомленні.

 

 

>>

Зустріч з Іваном Винарчиком

22.02.2017 20:08

   

 Щороку, у третю декаду лютого в Україні відзначають Міжнародний день рідної мови. Цієї традиції дотримуються і в Музеї-садибі родини Антоничів У колишній плебанії отця Василя Антонича музейники завжди радо вітають українських письменників, поетів, митців. Цього разу вони зустрічатимуть молодого поета і прозаїка з Городоччини Івана Винарчика. За фахом він художник (закінчив факультет декоративно-прикладного мистецтва Львівської національної академії мистецтв), але шкільне захоплення поезією не полишає його і сьогодні.

    – Поетичний світ Івана Винарчика наповнений не просто болісними метафорами-картинами, у ньому закладено глибокий код нашого буття. Тут, на своєрідній «станції сплетіння душ» «розхитані поручні нашої пам’яті», а «наші покручені гени не тримаються тільки землі», – пише про свого товариша по перу поет  Олесь Ганущак.

    Перша збірка поезій Івана Винарчика «Голоси в тиші» побачила світ 2014 року у видавництві «Сполом». Вона складається з двох розділів: «Крики пустелі» та «Холодний дощ», до яких увійшли вірші «Координати напрямку», «Коридори», «Оркестр тиші», «Ангел-перевізник», «Поза зоною досяжності», «Агонія пісні», «Мовчання і кава» та інші. Це вірші глибоко філософського спрямування, які відображають сприйняття ліричним героєм (а можливо, й самим автором) навколишньої дійсності в контексті значущих особистісних проблем.

    У Музейній вітальні села Бортятина Іван Винарчик читатиме свої вірші, розкаже про роботу над другою поетичною збіркою. Учні місцевої школи представлять поетичну творчість Богдана-Ігоря Антонича.

    Зустріч із поетом Іваном Винарчиком відбудеться у п’ятницю, 24 лютого, о 14 годині 30 хвилин у Музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії), що на Мостищині.

 

                                   Ірина Сенечко, Олена Малюга,

                     наукові співробітники Львівського музею історії релігії

>>

ТЕРМІНОВО!!! Повідомлення Штабу блокади торгівлі з окупантами

16.02.2017 19:53

ТЕРМІНОВО!!!

ПОВІДОМЛЕННЯ ШТАБУ БЛОКАДИ ТОРГІВЛІ З ОКУПАНТАМИ ЩОДО ЗАЯВИ ПРЕДСТАВНИКІВ МВС ПРО МОЖЛИВЕ ЗАЛУЧЕННЯ СПЕЦПІДРОЗДІЛІВ МВС ДЛЯ ОЗБРОЄНОГО ШТУРМУ РЕДУТІВ БЛОКАДИ ТОРГІВЛІ НА КРОВІ

ТЕРМІНОВО!!! Повідомлення Штабу блокади торгівлі з окупантами

Штаб заявляє про те, що погрози озброєного штурму редутів “Богдан”, “Запоріжжя”, “16 добровольчого батальйону”, що поширюються Керівництвом МВС через ЗМІ, ніяк не вплине на рішення українських патріотів припинити торгівлю на крові та фінансування тероризму.

Ми, ветерани Війни за Незалежність, встали на Захист Батьківщини у 2014-2016 роках, не для того, аби за спиною наших бойових побратимів на передовій йшла торгівля на крові, продавалась наша Незалежність і підривалась Українська Державність. Ми вважаємо своїм моральним обов'язком перед нашими бойовими побратимами, що віддали своє життя у боротьбі за нашу Батьківщину, продовжувати нашу справу, не дивлячись на погрози застосування насильства зі сторони корумпованих ділків, що називають себе “українською владою”.

Ми готові були віддати своє життя за Україну на фронті, ми готові це зробити й зараз, тому що вважаємо нашу справу другим фронтом війни Українського Народу за свою Незалежність. Ми спираємось на підтримку Українського Народу і повністю впевнені у своїй моральній правоті.

Штаб блокади торгівлі з окупантами звертається до патріотів України, що мають офіційно зареєстровану зброю, із закликом долучатись до лав учасників блокади, щоб разом з нами захистити неозброєних волонтерів, громадських активістів та інших учасників блокади, які знаходяться на наших редутах.

Блокада буде продовжуватись! Всі погрози зі сторони корумпованої влади свідчать про те, що ми на вірному шляху і дають нам силу та натхнення перекривати шляхи фінансування тероризму та окупантів, які поки що лишаються вільними.

16 лютого 2017
Слава Україні!

Штаб блокади торгівлі з окупантами

 

>>

Рідкісне явище: одночасно затемнення, повний Місяць і комета

09.02.2017 12:46

Комета 45P. Фото: independent.co.uk/NASA

У п’ятницю ввечері станеться рідкісне явище: до зеленої, сяючої комети, відомої як 45P/Honda-Mrkos-Pajdušáková, приєднається яскравий «сніжний місяць» у повні і відбудеться місячне затемнення.
 
Починаючи з вечора п’ятниці, розпочнеться напівтіньове місячне затемнення. Це означає, що Сонце, Місяць і Земля вишикуються у лінію, спричинюючи дивний ефект на Місяці, – інформує видання The Independent.
 
На відміну від повного затемнення, при якому Земля закриває усе світло Місяця, творячи з нього темну тінь, цього тижня це буде ледь уловимим. Наш найближчий сусід буде тьмяніти поступово, під час того, як рухатимуться три об’єкти.
 
За затемненням найкраще буде спостерігати у Європі чи Африці, і почнеться воно у п’ятницю ввечері. Можливо, якщо не придивлятися, його можна буде не помітити, адже наслідки явища будуть ледь помітними.
 
Але вигляд самого по собі Місяця є чудовим, навіть якщо ви не зможете помітити затемнення. Названий «сніжним місяцем», тому що лютий є найбільш сніжним, він буде яскравим, уповні і осяюватиме небо увесь п’ятничний вечір.
 
Але, мабуть, найбільш помітною буде комета, яка пролітатиме досить близько, аби бути поміченою з Землі. Комети – яскраві смарагдово-зелені тіла, які утворюються у результаті випаровування двохатомного вуглеводню, коли вони летять через космос
 
Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/02/10/ridkisne_yavyshche_odnochasno_zatemnennya_povnyy_misyats_i_kometa_1041221
>>

Пікетувальники змусили львівського суддю написати заяву на звільнення

03.02.2017 18:25

Головуючий колегії суддів Апеляційного суду Львівщини Зеновій Макойда написав заяву на звільнення під тиском людей, які взяли в облогу суддівську залу після рішення відпустити під заставу винуватця загибелі трьох охоронців ПАТ «Львівхолодокомбінат».

Адвокат Наталія Барбадин-Дунець повідомила сьогодні, 3 лютого: «Під тиском пікетувальників, які зранку 3 лютого взяли в облогу обласний Апеляційний суд і заблокували в залі судових засідань двох членів суддівської колегії, її голова Зеновій Макойда написав заяву на звільнення. Таким чином люди висловили незгоду проти прийнятого напередодні рішення відпустити під заставу організатора замаху на вбивство підприємця Богдана Копитка». 

За словами адвоката, третій суддя – Василь Головатий, який брав участь у засіданні, перебуває на лікарняному. Колегія з трьох суддів – Зеновія Макойди, Василя Головатого та Альберта Белена – засідала кулуарно. Своє рішення відпустити під заставу неодноразово судимого організатора вбивства бізнесмена, від чого загинули троє охоронців, служителі Феміди пояснюють недостатністю слідчих дій і доказів для тримання його під вартою.

Відтак, учасники пікету, серед яких – родичі загиблих, мають намір не знімати облоги доти, доки не буде змінено міру запобіжного заходу. Про це повідомлив кореспондент агенції Укрінформ, в якій також нагадали: «2 лютого Апеляційний суд Львівської області призначив заставу в 1,4 млн. гривень Дмитру Гаврилюку, якого звинувачують в організації замаху на бізнесмена Богдана Копитка. Торік 29 серпня у Старому Селі в асфальтове полотно було підкладено вибухівку, на якій підірвалася машина з охоронцями підприємця Богдана Копитка. Загинули троє молодих людей. Сам бізнесмен не постраждав, оскільки їхав в іншій машині».

Як інформував «ЩЛ», протестувальники підпалили у Львові шини.

 

>>

До Землі наближається Веста!

25.01.2017 20:18

Діаметр астероїда — 576 км. Роздивитися його у нічному небі можна буде неозброєним оком.

До 2 лютого українці зможуть спостерігати за рідкісним астрономічним явищем — переміщенням по небу астероїда Веста.

Небесне тіло відкрив німецький астроном Генріх Ольбер на початку ХІХ століття. Назвав космічного “знайду” на честь давньоримської богині Вести, яка вважалася берегинею дому і домашнього вогнища.

Це — єдиний об’єкт у Сонячній системі, який можна роздивитися без використання спеціальної оптичної техніки. У Поясі астероїдів між Марсом і Юпітером астероїд Веста — найбільше небесне тіло. У діаметрі має 576 км. Довкола її південного полюса розташовується ударний кратер Реясильвія 460 км завширшки. Можна тільки уявити, наскільки велетенська глиба врізалася у Весту. Як астероїд зміг пережити таку катастрофу і не розлетітись на шматки, залишається загадкою.

У найближчі півтора тижні наблизиться до Землі на відстань 229 млн. км. Але це — не межа. Може “підходити” до нашої планети на відстань 177 млн. км. Спостерігати за Вестою можна у нічну пору доби, за ясної погоди. Рухому “зірку” (саме так вона буде виглядати) шукайте у південній частині горизонту.


Джерело: Високий замок online — http://wz.lviv.ua/news/191756-do-zemli-nablyzhaietsia-vesta

>>

Обама залишив Трампу записку на столі

21.01.2017 10:13
Видання «Independent» пише, що сьогодні Барак Обама, залишаючи Білий дім, на робочому столі президента США в Овальному кабінеті залишив Дональду Трампу записку.
 
Те ж саме вісім років тому для нього зробив Джордж Буш-молодший, – передає replyua.net.
 
Американські ЗМІ пишуть, що Обама залишив записку для нового президента США, слідуючи давній традиції – американські президенти роблять так завжди. Після цього Обама офіційно привітав Трампа, який тільки що пройшов інавгурацію, вони обмінялися люб’язностями. На думку журналістів, Обама залишив Білий дім в хорошому настрої – він жартував і позував для фотокамер.
 
Коли Обама увійшов вперше в Овальний кабінет вісім років тому, він також виявив на своєму робочому столі записку, залишену йому Бушем. У своєму листі Буш привітав Обаму зі вступом на посаду і висловив йому слова підтримки. В ньому було написано: «Дуже мало хто мав честь взяти на себе ту відповідальність, яку ви зараз відчуваєте. Дуже мало тих, хто знає, яке хвилювання відчуває людина, що знаходиться на посаді президента США, і з якими проблемами йому доводиться стикатися. Вас чекають різні моменти – критики будуть бушувати, ваші «друзі» розчарують вас. Але ви завжди будете мати підтримку Всемогутнього Бога, який втішить вас, вашу сім’ю, буде любити вас і вашу країну, яка проголосувала за вас, як і я». Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/01/21/obama_zalyshyv_trampu_zapysku_na_stoli_1029241
>>

«Макети дерев’яних церков»

14.01.2017 12:39

Виставка взірців дерев’яного храмобудування Михайла Яськовича відкривається у Музеї-садибі родини Антоничів. Це не перша зустріч представлення церков-мініатюр митця у стінах Музею історії релігії і його філіях. Для співробітника Львівського музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України Михайла Яськовича створення макетів церков-мініатюрхобі. Серед десятків його  макетів чимало втрачених уже храмів Гуцульщини, Бойківщини, Галичини, Лемківщини, Закарпаття. Автор намагається повернути їх до життя, показати їхню красу, дати можливість глядачам відчути ту неповторну духовну ауру, яку вони випромінювали за своє «життя». Адже українська дерев’яна церква не має собі рівних у європейському і світовому мистецтві.

    У Бортятині митець представить своє бачення українського дерев’яного храму в мініатюрі, а це 22 роботи, які відображають сакральну архітектуру Городоччини, Мостищини, Самбірщини, Яворівщини, Холмщини, Перемишльщини. Більшість із них є точними копіями дерев’яних храмів XVII–XIX століть, а деякі – майстер відтворював лише за старими фотографіями чи репродукціями картин. Макети дають змогу побачити зблизька унікальні елементи дерев’яної церкви, які не завжди можна помітити, оглядаючи храми з дерева в натурі. Зразки церков за своїми розмірами – різні: від дуже маленьких до більших, але висота не применшує їхньої релігійно-культурної самобутності. Над кожним твором Михайло Яськович працює два-три місяці. Для виготовлення макетів автор використовує бук, сосну, дуб, ясен.

    Урочисте відкриття виставки «Макети дерев’яних церков» Михайла Яськовича відбудеться у суботу, 14 січня, о 13 годині в Музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії), що в селі Бортятині Мостиського району.

    За доброю традицією, на Старий Новий рік, 14 січня, до садиби Антоничів прийдуть хлопці-засівальники, які ходять від хати до хати і посівають зерном – символом родючості і достатку, примовляючи при цьому різні побажання. З колядою до музейників Бортятина завітає і хор сільської церкви Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ.

    Виставка триватиме до 14 лютого.

                                                   Ольга Дядинчук, Олена Малюга,

                                                                                 наукові співробітники ЛМІР

>>

Поляки сподіваються, що пам’ятник в Гуті Пеняцькій буде відновлено спільними зусиллями

11.01.2017 19:54
Голова Бродівської філії ГО «Союз поляків «Білий орел» Наталія Целюх, котра вчора, 10 січня, відвідала Гуту Пеняцьку, зазначила, що отримала багато дзвінків з Польщі з проханням розповісти про те, що сталося, а також почула їхню думку про акт вандалізму в Гуті.
 
Зокрема, вона зазначила: «Комусь дуже вигідно показати Україну в такому світлі. Не всі у Польщі  впевнені, що це не є справою рук українців. Частина думає, що це могли зробити українці – про це вони пишуть в коментарях, пригадуючи, що колись поляків не пускали у Гуту Пеняцьку, через що деякі поляки перестали туди їздити.
Поляки очікують, що зруйнований пам’ятник в Гуті-Пеняцькій буде відновлено спільними зусиллями
 
У мене особисто немає сумніву, що це провокація, адже перша інформація про наругу над пам’ятником в Гуті Пеняцькій з’явилася на російських сайтах, це поляки до нас в Україну телефонували і питали, що у нас відбулося. Якщо люди з найближчого села нічого не знали, а тут і фото, і відео, і опис – вже в Інтернеті», – розповіла ІА ZIK Наталія Целюх 
Під час перебування в Гуті Пеняцькій Наталія Целюх поспілкувавалася з першим радником Генерального Консула у Львові Мар’яном Орліковскі, з яким обговорили акт вандалізму.
 
«Поляки очікують, що цей пам’ятник буде спільно відновлено українською і польською стороною. Так, як ми спільно доглядаємо польські поховання у Бродах, і тут має бути спільне відновлення, і спільна поминальна молитва у День пам’яті жертв Гути Пеняцької», – зазначила Наталія Целюх.
 
На даний час голова бродівської філії громадської організації етнічних поляків перебуває в Гуті-Пеняцькій разом зі знімальною групою польського ТБ «Polsat». 
Нагадаємо, у Бродівському районі Львівської області невідомі зруйнували пам’ятник вбитим у Гуті Пеняцькій. Монумент підірвали і залишили на ньому різні гасла.
 
Директор Інституту Національної пам’яті Володимир В’ятрович назвав знищення пам’ятника у Гуті Пеняцькій – провокацією, що спрямована на загострення польсько-українських стосунків, вигідна третій стороні.
 
Голова ЛОДА Олег Синютка засудив акт вандалізму у Гуті Пеняцькій.
Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/01/11/polyaky_spodivayutsya_shcho_pamyatnyk_v_guti_penyatskiy_bude_vidnovleno_spilnymy_1023505

 

>>

Зображено: 1 - 10 з 150

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Пошук

© 2012 Усі права захищені.