Новини

Зустріч з Іваном Винарчиком

22.02.2017 20:08

   

 Щороку, у третю декаду лютого в Україні відзначають Міжнародний день рідної мови. Цієї традиції дотримуються і в Музеї-садибі родини Антоничів У колишній плебанії отця Василя Антонича музейники завжди радо вітають українських письменників, поетів, митців. Цього разу вони зустрічатимуть молодого поета і прозаїка з Городоччини Івана Винарчика. За фахом він художник (закінчив факультет декоративно-прикладного мистецтва Львівської національної академії мистецтв), але шкільне захоплення поезією не полишає його і сьогодні.

    – Поетичний світ Івана Винарчика наповнений не просто болісними метафорами-картинами, у ньому закладено глибокий код нашого буття. Тут, на своєрідній «станції сплетіння душ» «розхитані поручні нашої пам’яті», а «наші покручені гени не тримаються тільки землі», – пише про свого товариша по перу поет  Олесь Ганущак.

    Перша збірка поезій Івана Винарчика «Голоси в тиші» побачила світ 2014 року у видавництві «Сполом». Вона складається з двох розділів: «Крики пустелі» та «Холодний дощ», до яких увійшли вірші «Координати напрямку», «Коридори», «Оркестр тиші», «Ангел-перевізник», «Поза зоною досяжності», «Агонія пісні», «Мовчання і кава» та інші. Це вірші глибоко філософського спрямування, які відображають сприйняття ліричним героєм (а можливо, й самим автором) навколишньої дійсності в контексті значущих особистісних проблем.

    У Музейній вітальні села Бортятина Іван Винарчик читатиме свої вірші, розкаже про роботу над другою поетичною збіркою. Учні місцевої школи представлять поетичну творчість Богдана-Ігоря Антонича.

    Зустріч із поетом Іваном Винарчиком відбудеться у п’ятницю, 24 лютого, о 14 годині 30 хвилин у Музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії), що на Мостищині.

 

                                   Ірина Сенечко, Олена Малюга,

                     наукові співробітники Львівського музею історії релігії

>>

ТЕРМІНОВО!!! Повідомлення Штабу блокади торгівлі з окупантами

16.02.2017 19:53

ТЕРМІНОВО!!!

ПОВІДОМЛЕННЯ ШТАБУ БЛОКАДИ ТОРГІВЛІ З ОКУПАНТАМИ ЩОДО ЗАЯВИ ПРЕДСТАВНИКІВ МВС ПРО МОЖЛИВЕ ЗАЛУЧЕННЯ СПЕЦПІДРОЗДІЛІВ МВС ДЛЯ ОЗБРОЄНОГО ШТУРМУ РЕДУТІВ БЛОКАДИ ТОРГІВЛІ НА КРОВІ

ТЕРМІНОВО!!! Повідомлення Штабу блокади торгівлі з окупантами

Штаб заявляє про те, що погрози озброєного штурму редутів “Богдан”, “Запоріжжя”, “16 добровольчого батальйону”, що поширюються Керівництвом МВС через ЗМІ, ніяк не вплине на рішення українських патріотів припинити торгівлю на крові та фінансування тероризму.

Ми, ветерани Війни за Незалежність, встали на Захист Батьківщини у 2014-2016 роках, не для того, аби за спиною наших бойових побратимів на передовій йшла торгівля на крові, продавалась наша Незалежність і підривалась Українська Державність. Ми вважаємо своїм моральним обов'язком перед нашими бойовими побратимами, що віддали своє життя у боротьбі за нашу Батьківщину, продовжувати нашу справу, не дивлячись на погрози застосування насильства зі сторони корумпованих ділків, що називають себе “українською владою”.

Ми готові були віддати своє життя за Україну на фронті, ми готові це зробити й зараз, тому що вважаємо нашу справу другим фронтом війни Українського Народу за свою Незалежність. Ми спираємось на підтримку Українського Народу і повністю впевнені у своїй моральній правоті.

Штаб блокади торгівлі з окупантами звертається до патріотів України, що мають офіційно зареєстровану зброю, із закликом долучатись до лав учасників блокади, щоб разом з нами захистити неозброєних волонтерів, громадських активістів та інших учасників блокади, які знаходяться на наших редутах.

Блокада буде продовжуватись! Всі погрози зі сторони корумпованої влади свідчать про те, що ми на вірному шляху і дають нам силу та натхнення перекривати шляхи фінансування тероризму та окупантів, які поки що лишаються вільними.

16 лютого 2017
Слава Україні!

Штаб блокади торгівлі з окупантами

 

>>

Рідкісне явище: одночасно затемнення, повний Місяць і комета

09.02.2017 12:46

Комета 45P. Фото: independent.co.uk/NASA

У п’ятницю ввечері станеться рідкісне явище: до зеленої, сяючої комети, відомої як 45P/Honda-Mrkos-Pajdušáková, приєднається яскравий «сніжний місяць» у повні і відбудеться місячне затемнення.
 
Починаючи з вечора п’ятниці, розпочнеться напівтіньове місячне затемнення. Це означає, що Сонце, Місяць і Земля вишикуються у лінію, спричинюючи дивний ефект на Місяці, – інформує видання The Independent.
 
На відміну від повного затемнення, при якому Земля закриває усе світло Місяця, творячи з нього темну тінь, цього тижня це буде ледь уловимим. Наш найближчий сусід буде тьмяніти поступово, під час того, як рухатимуться три об’єкти.
 
За затемненням найкраще буде спостерігати у Європі чи Африці, і почнеться воно у п’ятницю ввечері. Можливо, якщо не придивлятися, його можна буде не помітити, адже наслідки явища будуть ледь помітними.
 
Але вигляд самого по собі Місяця є чудовим, навіть якщо ви не зможете помітити затемнення. Названий «сніжним місяцем», тому що лютий є найбільш сніжним, він буде яскравим, уповні і осяюватиме небо увесь п’ятничний вечір.
 
Але, мабуть, найбільш помітною буде комета, яка пролітатиме досить близько, аби бути поміченою з Землі. Комети – яскраві смарагдово-зелені тіла, які утворюються у результаті випаровування двохатомного вуглеводню, коли вони летять через космос
 
Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/02/10/ridkisne_yavyshche_odnochasno_zatemnennya_povnyy_misyats_i_kometa_1041221
>>

Пікетувальники змусили львівського суддю написати заяву на звільнення

03.02.2017 18:25

Головуючий колегії суддів Апеляційного суду Львівщини Зеновій Макойда написав заяву на звільнення під тиском людей, які взяли в облогу суддівську залу після рішення відпустити під заставу винуватця загибелі трьох охоронців ПАТ «Львівхолодокомбінат».

Адвокат Наталія Барбадин-Дунець повідомила сьогодні, 3 лютого: «Під тиском пікетувальників, які зранку 3 лютого взяли в облогу обласний Апеляційний суд і заблокували в залі судових засідань двох членів суддівської колегії, її голова Зеновій Макойда написав заяву на звільнення. Таким чином люди висловили незгоду проти прийнятого напередодні рішення відпустити під заставу організатора замаху на вбивство підприємця Богдана Копитка». 

За словами адвоката, третій суддя – Василь Головатий, який брав участь у засіданні, перебуває на лікарняному. Колегія з трьох суддів – Зеновія Макойди, Василя Головатого та Альберта Белена – засідала кулуарно. Своє рішення відпустити під заставу неодноразово судимого організатора вбивства бізнесмена, від чого загинули троє охоронців, служителі Феміди пояснюють недостатністю слідчих дій і доказів для тримання його під вартою.

Відтак, учасники пікету, серед яких – родичі загиблих, мають намір не знімати облоги доти, доки не буде змінено міру запобіжного заходу. Про це повідомлив кореспондент агенції Укрінформ, в якій також нагадали: «2 лютого Апеляційний суд Львівської області призначив заставу в 1,4 млн. гривень Дмитру Гаврилюку, якого звинувачують в організації замаху на бізнесмена Богдана Копитка. Торік 29 серпня у Старому Селі в асфальтове полотно було підкладено вибухівку, на якій підірвалася машина з охоронцями підприємця Богдана Копитка. Загинули троє молодих людей. Сам бізнесмен не постраждав, оскільки їхав в іншій машині».

Як інформував «ЩЛ», протестувальники підпалили у Львові шини.

 

>>

До Землі наближається Веста!

25.01.2017 20:18

Діаметр астероїда — 576 км. Роздивитися його у нічному небі можна буде неозброєним оком.

До 2 лютого українці зможуть спостерігати за рідкісним астрономічним явищем — переміщенням по небу астероїда Веста.

Небесне тіло відкрив німецький астроном Генріх Ольбер на початку ХІХ століття. Назвав космічного “знайду” на честь давньоримської богині Вести, яка вважалася берегинею дому і домашнього вогнища.

Це — єдиний об’єкт у Сонячній системі, який можна роздивитися без використання спеціальної оптичної техніки. У Поясі астероїдів між Марсом і Юпітером астероїд Веста — найбільше небесне тіло. У діаметрі має 576 км. Довкола її південного полюса розташовується ударний кратер Реясильвія 460 км завширшки. Можна тільки уявити, наскільки велетенська глиба врізалася у Весту. Як астероїд зміг пережити таку катастрофу і не розлетітись на шматки, залишається загадкою.

У найближчі півтора тижні наблизиться до Землі на відстань 229 млн. км. Але це — не межа. Може “підходити” до нашої планети на відстань 177 млн. км. Спостерігати за Вестою можна у нічну пору доби, за ясної погоди. Рухому “зірку” (саме так вона буде виглядати) шукайте у південній частині горизонту.


Джерело: Високий замок online — http://wz.lviv.ua/news/191756-do-zemli-nablyzhaietsia-vesta

>>

Обама залишив Трампу записку на столі

21.01.2017 10:13
Видання «Independent» пише, що сьогодні Барак Обама, залишаючи Білий дім, на робочому столі президента США в Овальному кабінеті залишив Дональду Трампу записку.
 
Те ж саме вісім років тому для нього зробив Джордж Буш-молодший, – передає replyua.net.
 
Американські ЗМІ пишуть, що Обама залишив записку для нового президента США, слідуючи давній традиції – американські президенти роблять так завжди. Після цього Обама офіційно привітав Трампа, який тільки що пройшов інавгурацію, вони обмінялися люб’язностями. На думку журналістів, Обама залишив Білий дім в хорошому настрої – він жартував і позував для фотокамер.
 
Коли Обама увійшов вперше в Овальний кабінет вісім років тому, він також виявив на своєму робочому столі записку, залишену йому Бушем. У своєму листі Буш привітав Обаму зі вступом на посаду і висловив йому слова підтримки. В ньому було написано: «Дуже мало хто мав честь взяти на себе ту відповідальність, яку ви зараз відчуваєте. Дуже мало тих, хто знає, яке хвилювання відчуває людина, що знаходиться на посаді президента США, і з якими проблемами йому доводиться стикатися. Вас чекають різні моменти – критики будуть бушувати, ваші «друзі» розчарують вас. Але ви завжди будете мати підтримку Всемогутнього Бога, який втішить вас, вашу сім’ю, буде любити вас і вашу країну, яка проголосувала за вас, як і я». Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/01/21/obama_zalyshyv_trampu_zapysku_na_stoli_1029241
>>

«Макети дерев’яних церков»

14.01.2017 12:39

Виставка взірців дерев’яного храмобудування Михайла Яськовича відкривається у Музеї-садибі родини Антоничів. Це не перша зустріч представлення церков-мініатюр митця у стінах Музею історії релігії і його філіях. Для співробітника Львівського музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України Михайла Яськовича створення макетів церков-мініатюрхобі. Серед десятків його  макетів чимало втрачених уже храмів Гуцульщини, Бойківщини, Галичини, Лемківщини, Закарпаття. Автор намагається повернути їх до життя, показати їхню красу, дати можливість глядачам відчути ту неповторну духовну ауру, яку вони випромінювали за своє «життя». Адже українська дерев’яна церква не має собі рівних у європейському і світовому мистецтві.

    У Бортятині митець представить своє бачення українського дерев’яного храму в мініатюрі, а це 22 роботи, які відображають сакральну архітектуру Городоччини, Мостищини, Самбірщини, Яворівщини, Холмщини, Перемишльщини. Більшість із них є точними копіями дерев’яних храмів XVII–XIX століть, а деякі – майстер відтворював лише за старими фотографіями чи репродукціями картин. Макети дають змогу побачити зблизька унікальні елементи дерев’яної церкви, які не завжди можна помітити, оглядаючи храми з дерева в натурі. Зразки церков за своїми розмірами – різні: від дуже маленьких до більших, але висота не применшує їхньої релігійно-культурної самобутності. Над кожним твором Михайло Яськович працює два-три місяці. Для виготовлення макетів автор використовує бук, сосну, дуб, ясен.

    Урочисте відкриття виставки «Макети дерев’яних церков» Михайла Яськовича відбудеться у суботу, 14 січня, о 13 годині в Музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії), що в селі Бортятині Мостиського району.

    За доброю традицією, на Старий Новий рік, 14 січня, до садиби Антоничів прийдуть хлопці-засівальники, які ходять від хати до хати і посівають зерном – символом родючості і достатку, примовляючи при цьому різні побажання. З колядою до музейників Бортятина завітає і хор сільської церкви Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ.

    Виставка триватиме до 14 лютого.

                                                   Ольга Дядинчук, Олена Малюга,

                                                                                 наукові співробітники ЛМІР

>>

Поляки сподіваються, що пам’ятник в Гуті Пеняцькій буде відновлено спільними зусиллями

11.01.2017 19:54
Голова Бродівської філії ГО «Союз поляків «Білий орел» Наталія Целюх, котра вчора, 10 січня, відвідала Гуту Пеняцьку, зазначила, що отримала багато дзвінків з Польщі з проханням розповісти про те, що сталося, а також почула їхню думку про акт вандалізму в Гуті.
 
Зокрема, вона зазначила: «Комусь дуже вигідно показати Україну в такому світлі. Не всі у Польщі  впевнені, що це не є справою рук українців. Частина думає, що це могли зробити українці – про це вони пишуть в коментарях, пригадуючи, що колись поляків не пускали у Гуту Пеняцьку, через що деякі поляки перестали туди їздити.
Поляки очікують, що зруйнований пам’ятник в Гуті-Пеняцькій буде відновлено спільними зусиллями
 
У мене особисто немає сумніву, що це провокація, адже перша інформація про наругу над пам’ятником в Гуті Пеняцькій з’явилася на російських сайтах, це поляки до нас в Україну телефонували і питали, що у нас відбулося. Якщо люди з найближчого села нічого не знали, а тут і фото, і відео, і опис – вже в Інтернеті», – розповіла ІА ZIK Наталія Целюх 
Під час перебування в Гуті Пеняцькій Наталія Целюх поспілкувавалася з першим радником Генерального Консула у Львові Мар’яном Орліковскі, з яким обговорили акт вандалізму.
 
«Поляки очікують, що цей пам’ятник буде спільно відновлено українською і польською стороною. Так, як ми спільно доглядаємо польські поховання у Бродах, і тут має бути спільне відновлення, і спільна поминальна молитва у День пам’яті жертв Гути Пеняцької», – зазначила Наталія Целюх.
 
На даний час голова бродівської філії громадської організації етнічних поляків перебуває в Гуті-Пеняцькій разом зі знімальною групою польського ТБ «Polsat». 
Нагадаємо, у Бродівському районі Львівської області невідомі зруйнували пам’ятник вбитим у Гуті Пеняцькій. Монумент підірвали і залишили на ньому різні гасла.
 
Директор Інституту Національної пам’яті Володимир В’ятрович назвав знищення пам’ятника у Гуті Пеняцькій – провокацією, що спрямована на загострення польсько-українських стосунків, вигідна третій стороні.
 
Голова ЛОДА Олег Синютка засудив акт вандалізму у Гуті Пеняцькій.
Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/01/11/polyaky_spodivayutsya_shcho_pamyatnyk_v_guti_penyatskiy_bude_vidnovleno_spilnymy_1023505

 

>>

На хабарі затримали помічника нардепа парламентської коаліції

04.01.2017 19:57

У Львові на хабарі затримали помічника нардепа парламентської коаліції. Про це на своїй Facebook сторінці повідомив Анатолій Матіос.

03.01.2017 військова прокуратура Львівського гарнізону на підставі матеріалів та спільно з Управлінням захисту економіки у Львівській області ДЗЕ Національної поліції затримала "на гарячому" за вимагання та отримання "хабара" в розмірі 140 тисяч гривень помічника-консультанта одного з нардепів парламентської коаліції.

Хабара помічник нардепа вимагав від приватного підприємця за не створення перешкод при будівництві багатоквартирного житлового будинку для того, щоб не направляти депутатських запитів до правоохоронних та контролюючих органів.

Помічника нардепа затримано у порядку ст. 208 КПК України. 

Хабар виявлений та вилучений у повному обсязі під час проведення огляду місця події

 Джерело:http://galinfo.com.ua/news/u_lvovi_na_habari_zatrymaly_pomichnyka_nardepa_parlamentskoi_koalitsii_248795.html

>>

У Польщі неспокійно

23.12.2016 17:56

Картинки по запросу Блокування сейму у Польщі

Початок цього тижня мав принести хоча б якесь розв'язання конфлікту, який виник у Польщі. Акції протесту відбулися цими днями в усій Польщі -- від Варшави до Гданська. Не обійшлося без сутичок із поліцією, пише газета Експрес. Людей вивела на вулиці, зокрема, спроба спікера сейму обмежити роботу преси в стінах парламенту. Опозиція у відповідь заблокувала його роботу, більшість пішла голосувати за бюджет-2017 в іншу залу (і, як стверджують противники нинішньої влади, -- без кворуму). У неділю під стінами Конституційного суду пройшов черговий мітинг. Участь у ньому взяв і колишній президент Броніслав Коморовський... -- Проти чого протестують сьогодні поляки? Вони ж, вибравши нинішню владу -- представників “Права і справедливість” -- дали їй мандат довіри, а тепер ось виходять на вулиці... -- Отримання і посади президента, і парламентської більшості (а відповідно й свого уряду) заохотило “ПіС” до часом дуже радикальних ініціатив і рішень, -- каже кандидат політичних наук Михайло Басараб. -- Деякі з них абсолютно адекватні, наприклад, завершення політики декомунізації (у сусідів, скажімо, досі залишалося чимало комуністичних назв вулиць у містах) та люстрація в оборонно-безпековому секторі. Вона стосується тих, хто в минулому мав будь-який зв'язок із СРСР або Росією (навчання, участь у спільних проектах)... Трапляються і контрпродуктивні речі -- продукування ворожості до сусідніх народів у політиці національної пам'яті, заборона абортів або ж утиски свободи слова чи права на масові зібрання. Приводом для обмеження доступу журналістів у всі закутки парламенту представники влади називають діяльність жовтої преси, яка, на їхню думку, вишукує у будівлі законодавчого органу приватні родзинки для скандалів і в такий спосіб відволікає аудиторію від, власне, суті роботи сейму й сенату. Як це було, наприклад, із недавнім скандальним фото депутатки сейму Лідії Гондек, що під час засідання парламенту дала ногам відпочити від взуття. Ця історія перетворилася на заголовки “Провітрює ноги в сеймі”, “Ціла Польща потішається над спікером Кухцінським” тощо. -- А як реагує польське суспільство на політику “ПіС”, чи є масштабне розчарування владою? -- Соціологія показує, що нині більшість поляків підтримують стратегічний курс “Права і справедливості”, підтримують і економічну політику влади. З іншого боку, перегини викликають протест. Ліберальна частина суспільства вдається до них. І це добре. Зрештою, для цього й існує такий важливий інститут демократії, як право на протест. Це інструмент для корекції дій влади, попередження її про неприпустимість переходу певних червоних ліній. -- Тим часом російські мас-медіа пишуть про "польський майдан"... -- Так, московські ЗМІ підняли нинішній польський конфлікт на рівень головного новинарного мейнстриму, як свого часу робили це з новинами з України. Вони в звичному пропагандистському стилі виводять польські суперечності на рівень нібито кризи польської держави, повного краху західної демократії, хаосу в країні й вигадують економічну кризу, яка нібито вивела людей на вулиці. Рівень уваги кремлівської інформаційної машини до польських проблем, насправді показує, наскільки неприйнятною для Москви є нинішня польська влада. Наскільки вона допекла Кремлю своїми антиросійськими ініціативами в рамках тих же НАТО і ЄС.          Андрій ГАНУС
Читайте більше тут: http://expres.ua/world/2016/12/25/219706-polshchi-nespokiyno

>>

Зображено: 1 - 10 з 148

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Пошук

© 2012 Усі права захищені.