3 міфи про майбутні вибори

18.05.2014 13:16

 

Олексій Мочанов: 

3 МІФИ ПРО ПРИЙДЕШНІ ВИБОРИ
міркування відповідального виборця

1. НАМ ПОТРІБНІ ДОСВІДЧЕНІ ПОЛІТИКИ ЗІ СТАЖЕМ

Всі пам'ятають, заради чого затівався Майдан? Заради руйнування неефективної системи й перезавантаження країни. Ми часто повторювали, що проста заміна задниць у кріслах нас не цікавить. Так? Поясніть, як все це співвідноситься з тим, що майбутній президент повинен бути "досвідченим політиком зі стажем"? Для чого такий досвід? Щоб легше було бабло розпилювати? Хіба не ці "досвідчені політики" своїми руками створили цього монстра?
Професіонали, так. Якщо вони 20 років постійно роблять те саме, то з чого раптом тепер усе зміниться й вони прозріють і покращать?
Пройшло майже три місяці з моменту втечі Януковича. Скажіть, хіба ви не чуєте щодня новини про те, що нічого не помінялося? Податкова працює по-старому. Митниця теж. Суди відпускають під домашній арешт злочинців, які потім втікають. Прокуратура більше місяця не може розслідувати справу про напад "свободовців" на телевізійника Пантелеймонова. Все, як і раніше: свої покривають своїх, гальмують закони про люстрацію й антикорупційні закони. Система жива-живісінька, а "професіонали з досвідом" роблять все, щоб вона прожила як можна довше.

2. НОВІ ОСОБИ В ПОЛІТИЦІ НЕ ЗМОЖУТЬ ЗМІНИТИ КРАЇНУ

А старі - зможуть? У мене немає впевненості, що люди, які щойно прийдуть в політику, зможуть зламати гнилу корупційну систему. Але я абсолютно переконаний, що "професійні політики" старої школи НІКОЛИ по добрій волі нічого не змінять. Це їхнє рідне корупційне болото, де так зручне розпилювати, красти, освоювати бюджети. Навіщо їм щось міняти - їм і так добре! Так навіщо наступати на ті самі граблі? Щоб відразу готовити наступний Майдан? Як у старому анекдоті: "Дай шанс, купи лотерейний квиток!" Або скажу словами доктора Комаровского: "Зараз ми всі болісно намагаємося змінити систему - тобто почати грати не в підкидного дурачка, а в шахи. Але при цьому на руках у нас - стара засалена колода карт. І як їх не тасуй, відіграти в шахи з ними не вийде".

3. А ДАВАЙТЕ ЗАКІНЧИМО ВСЕ В ПЕРШОМУ ТУРІ, ТОМУ ЩО ТРЕБА ЗУПИНЯТИ КРОВОПРОЛИТТЯ

Міф цей активно поширюють прихильники Порошенко: мовляв, у нього рейтинги найвищі, давайте залишимо осторонь особисті амбіції й виберемо його скоріше. От скажіть, тільки по-чесному, а що заважає рейтинговому Петру Олексійовичу починати зупиняти кровопролиття пряме зараз? Може ви забули, так я нагадаю: 22 лютого висувалося дві кандидатури: Порошенко й Турчинов. Петро Олексійович взяв самовідвід. І зовсім недавно Порошенко відкинув чергову пропозицію замінити Турчинова на пості, тому що "зараз не можна вносити розкол".
Я певен, що при бажанні "зупинити кровопролиття негайно" Порошенко міг би одержати будь-яку посаду з повноваженнями в тимчасовому уряді. Але він розв'язав, що це стратегічно невигідно. А якщо згадати три місяці Майдану, то ми побачимо, що Петро Олексійович стояв осторонь , поки бідолашна опозиційна трійця вигрібала по черзі те від Майдану, то від Януковича. Усі ці приклади говорять про одне: Порошенко не любить брати на себе відповідальність у критичний момент, він віддає перевагу, щоб рейтинг втрачали інші. Це мудро. Але в мене питання: як із усього вищевикладеного випливає, що після гіпотетичної перемоги в першому турові Порошенко відразу кинеться наводити порядок у проблемних регіонах, а не продовжить тягти гуму, як Турчинов зараз?
Головне, категорично незрозуміло: чому люди готові безмовно голосувати в першому турові за нібито "прохідних" кандидатів з рейтингової трійки? Ви дотепер вірите цим рейтингам? Прагнете, щоб швидше все закінчилося? НЕ ЗАКІНЧИТЬСЯ!
Проголосуйте в першому турові за гідного кандидата, а не за те, щоб усе скоріше закінчилося!
Якщо вважаєте когось гідним - голосуйте. Але тільки не ведіться на цю маніпуляцію з нібито "прохідними" і "непрохідними" кандидатами й перемогу в першому турі!

Перекладено з оригіналу Ю.Цяпута.

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.