Дайджест люстраційного комітету на 1.02.2015р.

01.02.2015 21:52
Дорогі друзі,

Минулого тижня ми підводили підсумки перших 100 днів люстрації. Резюмуючи одним реченням: якщо б не суспільство, люстрація в Україні б не відбувалась. Тотальний саботаж Закону добре ілюструє інфографіка «100 днів люстрації в цифрах», яку ми підготували разом з Радіо Свобода. 

На жаль, саботаж Закону починається на рівні Глави держави, який умисно не звільняє з посад, приховує декларації та затягує час проведення люстраційної перевірки низки державних службовців, призначення і звільнення яких належить до його компетенції. Щоб Гарант Конституції нас почув, ми провели акцію «Президент і люстрація: 100 днів саботажу», під час якої передали заступнику голови його Адміністрації звернення з переліком чиновників, яких слід було звільнити ще кілька місяців тому. 

Зрозуміло, що з таким прикладом іншого не слід очікувати і від решти державних високопосадовців. За результатами нашого аналізу найбільшим саботажником виконання Закону «Про очищення влади» є прокуратура і особисто Віталій Ярема, який ще одразу після прийняття Закону публічно його критикував. Питання: якщо Генпрокурор вважає, що він не зобов'язаний виконувати закони країни, яка наймає його на роботу, то навіщо нам такий Генпрокурор?Парламентарі вже майже зібрали необхідні 150 підписів, необхідних, щоб висловити йому недовіру.

Окрім того, на сьогодні нам відомо про щонайменше 33 чиновників, що незаконно перебувають на своїх посадах. Їх ми знаходимо в тому числі і завдяки вашим люстраційним скаргам, яких отримали вже більше 4 000. Перелік прізвищ разом із відомими нам схемами, які використовують чиновники, щоб уникнути люстрації, ми озвучили під час великої прес-конференції. По всіх відомих нам порушеннях вже відправлені відповідні запити з вимогою надати копії наказів про звільнення. Якщо ці особи не будуть звільнені, позиватимемося до суду. 

У понеділок знову їдемо на засідання Харківського апеляційного адміністративного суду, який має винести рішення по апеляції на поновлення на посаді люстрованого прокурора Суходубова. Абсолютна більшість суддів вже зрозуміла, що краще не заважати Закону «Про очищення влади» виконуватись, та, на щастя, звернення про поновлення люстрованих на посадах відхиляють. Але двоє суддів в Харкові та Запоріжжі ударили по закону, і треба ударити їх по руках, щоби вони не ставили суспільство на шлях суду Лінча. Саме тому важливо, щоб на засідання завтра приїхали представники влади, громадські активісти та ЗМІ. Активісти і патріоти Харкова, приєднуйтесь!

Читайте нижче про основні події минулого тижня, слідкуйте за найоперативнішими новинами з люстрації на сайті та в соцмережах Громадського люстраційного комітету
 
120 зі 156 люстрованих прокурорів оскаржують своє звільнення в судах; прокурори для уникнення люстрації отримують статус учасника ‪АТО‬; працівники прокуратури, винні в репресіях проти євромайданівців, залишаються на своїх посадах, а інколи ще й отримують підвищення; серед прокурорів десятки мільйонерів, хоча їхня зарплатня цього не дозволяє. Як Ярема саботує люстрацію
 

 

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.