Дайджест Люстраційного комітету на 1.03.2015 року.

02.03.2015 11:24
26 лютого ми відмічали рік створення Громадського люстраційного комітету. Рівно рік тому ідея створити люстраційний комітет була проголошена на Майдані під час формування постреволюційного уряду. Очолити комітет запропонували громадському активісту Єгору Соболєву. Щоправда, тоді правляча коаліція з урядом не ухвалили жодного рішення, щоб офіційно утворити Комітет. Так, уряд нас обманув. Проте ми не опустили руки і не заспокоїлися. Разом з багатьма однодумцями ми об'єдналися в громадську організацію «Громадський люстраційний комітет», написали і переконали органи влади прийняти люстраційне законодавство, внаслідок чого вже звільнено більше 400 високопосадовців. 

Звісно, це в десятки разів менше, ніж могло би бути, і в сотні разів менше, ніж потрібно. На жаль, попри величезний запит суспільства, нинішня влада так і не спромоглася зробити очищення основою державної кадрової політики. Вище керівництво держави продовжує чинити опір виконанню Закону, а рушієм люстрації, як і раніше, залишається суспільство. 

Але ми не втомимося і не погодимося на повторення 2005-2010 років. На річницю свого народження Громадський люстраційний комітет починає в судах оскаржувати утримання на посадах людей, які мають бути звільнені. Перші позови стосуються заступників міністра внутрішніх справ Сакала і Паскала та кіровоградського губернатора Кузьменка. Ми вимагаємо визнати протиправною бездіяльність уряду та Президента щодо їхньої люстрації та звільнити усіх трьох.

Також ми започатковуємо відкритий реєстр тих, хто мав бути люстрований, але залишається на посаді. Під час прес-конференції ми оприлюднили ТОП-50 посадовців, які мають бути звільнені, і дійдемо до кожного.

Найважливіше - всього цього ми домагаємося як суспільство. Люстраційний комітет так і не став державним органом, але став в справжньому сенсі Громадським - з великою кількістю однодумців, волонтерів, друзів. Дякуємо, що ви з нами, разом ми змінимо країну!

Читайте нижче про основні події минулого тижня, слідкуйте за найоперативнішими новинами з люстрації на сайті та в соцмережах Громадського люстраційного комітету:
Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.