Дайджест Люстраційного комітету на 9.02.2015р.

09.02.2015 11:16

Дорогі друзі, 

Ми всі з вами стали свідками певного скандалу навколо Закону «Про очищення влади» цього тижня. Неправдива інформація про те, що голова Венеціанської комісії нібито пропонує призупинити люстрацію, настільки активно розповсюдилась у ЗМІ, що за кілька годин після зустрічі Джанні Букіккіо з Президентом багато хто навіть в це повірив. 

Чому АП розповсюджувала новину про те, що Джанні Букіккіо вважає, що люстрацію в Україні треба призупинити? Було це просто некоректною роботою прес-служби Адміністрації Глави держави, спробою Президента видати бажане за дійсне чи виправданням, щоб прикрити факти саботажу закону?

За словами присутніх на зустрічі з очільником поважної європейської комісії в Мін’юсті, Букіккіо таких прямолінійних необґрунтованих зауважень, про які йшлося на сайті Президента, собі не дозволив. Він цікавився, чи не потрібно призупинити дію Закону, якщо в нього планується внести зміни. І залишився цілком задоволеним відповіддю, що — ні, в цьому немає потреби, оскільки зміни в законі не впливатимуть на перевірки, які вже відбуваються. А удосконалення, які зараз готує робоча група, лише посилять Закон. 

Ми щиро сподіваємось, що цілком робочий візит делегації Венеціанської комісії наступного тижня таких неприємих сюрпризів не принесе. Тим більше, що зміни до Закону, вже напрацьовані робочою групою, обіцяють зробити люстрацію жорсткішою.

До всього — дуже шкода, що безпідставний скандал затьмарив таку важливу подію, як перемога громадськості в суді проти поновленого на посаді люстрованого прокурора Суходубова. Як ви пам'ятаєте, це був перший випадок, коли люстрованого посадовця було поновлено на посаді рішенням суду. Не з першого разу, але вдалося донести, що в абсолютно прокурорсько-суддівських інтересах бути цивілізовано вигнаними за законом. Прокурор Суходубов відкликав свій позов з першої інстанції, а значить, буде звільнений.  

Щоб остаточно роз'яснити всі ці події, ми провели брифінг. Радимо подивитись, щоб розставити всі крапки над «і» в подіях навколо люстраційного закону цього тижня.


За результатами нашого аналізу найбільшим саботажником виконання Закону «Про очищення влади» є Генеральна прокурора і особисто Віталій Ярема. На основі своїх данних ми склали список питань до Генерального прокурора, з якими публічно до нього звернулись стосовно саботажу його відомством Закону "Про очищення влади"

 1. Чому до сих пір не звільнений Юрій Війтєв — Військовий прокурор Центрального регіону України, який підпадає під автоматичну люстрацію?
 2. Чому до сих пір не звільнений Павло Богуцький — Військовий прокурор Південного регіону України, який підпадає під автоматичну люстрацію?
 3. Чому до сих пір не звільнений Євген Парамонов — виконуючий обов'язки військового прокурора Західного регіону України, який підпадає під автоматичну люстрацію?
 4. Що заважає вже зараз звільнити Сергія Юлдашева, Головного прокурора Києва, якщо відомо, що він підпадає під люстрацію за результатами перевірки, оскільки не звільнився під час Євромайдану за власним бажанням? (Це Генпрокурор визнав сам, була публікація на Українській правді).
 5. Звідки в родини заступника Генерального прокурора Олега Бачуна майже 6 мільйонів дарунків, призів і виграшів? І звідки в його власності 15 гектарів землі, дві квартири (50,9 і 186,5 квадратів), садовий будиночок площею на 151 кв. метр і 31-метровий гараж, якщо він з 1990 року був суддею і 2 роки працював помічником народного депутата на громадських засадах?
 6. Звідки в заступника Генерального прокурора Анатолія Даниленка дві земельні ділянки – 14 166 квадратних метрів і 2 481 квадратний метр, житлові будинки площею у 274,6 та 30,8 квадратів, а ще три квартири – 53,5, 83,4 та 73 квадратні метри?
 7. Звідки в дружини самого Генерального прокурора при доході 252 тисячі на рік земельна ділянка 7500 кв. м, житловий будинок 278 кв. м, квартира 262,8 кв.м, гараж 134 кв.м. і 3 автомобілі (в тому числі Mercedes Benz ML 350 2010 року випуску, якій зараз коштує 1 500 000 гривень)?
 8. Звідки в старшого прокурора відділу штатів та дисциплінарної практики управління кадрів Тетяни Бойко більше 3 мільйонів доходу, 1 200 квадратних метрів землі і 85,3 квадратів квартири, яку чиновниця придбала за 1,5 мільйона гривень, при річній зарплатні в 184 444 гривень?
 9. Звідки в старшого помічника заступника Генпрокурора Григорія Остафійчука (який зараз працює заступником Головного військового прокурора — начальника слідчого управління) в 2013 році задекларовано 2,41 мільйона гривень, більшість з яких він не зміг пояснити («інші доходи»)?
 10. Звідки в Головного бухгалтера-начальника головного управління Людмили Єрхової майже 2 мільйона гривень доходу? І в яких бойових діях вона брала участь, коли приїхала до Краматорську (зона АТО) в жовтні?
 11. Звідки в прокурора прокуратури Печерського району Києва Кирила Волкова дохід в 1,6 мільйона гривен?
 12. Чому до сих пір працюють ті прокурори, які приховують статки в деклараціях? Наприклад, прокурор Дарницького району міста Києва Сергій Дворак (син начальника митного посту «Енергетичний» Київської міжрегіональної митниці Юрія Дворака) приховав в декларації елітну нерухомість та авто за мільйон гривень.
 13. Чому прокурори, які відкрито виконували злочинні накази режиму Януковича, досі залишаються на своїх посадах? Наприклад, заступник прокурора Печерського району міста Києва Роман Волошин, який у грудні 2013 року висував обвинувачення проти активістів Євромайдану, а зараз отримав підвищення і став керівником Печерської прокуратури. Або заступник прокурора Оболонського району м.Києва Костянтин Дяденко, який вів справу проти автомайданівців, яких звинуватили в нападі на «беркутівців», а зараз обіймає посаду першого заступника прокурора Дарницького району м.Києва.
 14. Чому прокурори не хочуть виконувати закони країни, яка наймає їх на роботу? 120 зі 156 люстрованих прокурорів оскаржують своє звільнення. Наприклад, Максим Занфіров (син заступника Пшонки) – екс-заступник прокурора Одеської області та Денис Черних (син заступника Захарченка) – колишній начальник відділу захисту фінансово-економічних інтересів держави управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави Головного управління захисту прав і свобод громадян, інтересів держави, нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією Генеральної прокуратури України
 15. Навіщо прокурорам статус учасника бойових дій в зоні АТО? (Відомо про щонайменше 27 осіб включно з Франтовським). Якщо вони хочуть воювати, нехай звільняються з посад і приєднуються до батальйонів.
 16. Чому на сайті прокуратури майже одночасно з початком дії Закону про люстрацію закрився розділ з призначеннями? Кого Генпрокуратура приховує?
Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.