Дайджест Люстраційного комітету за 15.07.2015 року.

15.07.2015 18:12

Дорогі друзі,

Увага, небезпека! Янукович повертається. 
 
Два тижні тому ми викрили схему, за якою Президент в порушення Законупризначив недолюстрованого Григорія Остафійчука головним слідчим СБУ. Ми оприлюднили докази, що підтверджують факт свідомої підробки Генпрокуратурою, підконтрольною Президенту, висновку про успішне проходження Остафійчуком люстраційної перевірки. Проте одним скандальним призначенням Президент не обмежився. 
 
7 липня керівником київської міліції повторно був призначений Олександр Терещук. Той самий Терещук, який розганяв волинський Євромайдан і в нагороду за це був підвищений Аваковим до служби в столиці. Той самий Терещук, який мав бути люстрований ще в жовтні 2014 року і за звільнення якого ми боролися багато місяців. Менш ніж за місяць після заяви прем’єр-міністра Яценюка про звільнення Терещука відповідно до Закону «Про очищення влади» Петро Порошенко відмінив його люстрацію і… повернув на посаду, з якої він був звільнений.
 
Люстрація — не ліки від усіх проблем, вона не може і не повинна розглядатись як покарання усіх корупціонерів та причетних до злочинного режиму. Проте виконання Закону «Про очищення влади» — це найкраща перевірка нинішніх керівників держави на готовність виконувати вимоги Майдану. І призначення Терещука — це тривожний сигнал про те, що нинішнє керівництво не тільки не збирається боротися з клептократичною державою колишнього режиму, але й хоче відновити її.
 
Найпершим і найважливішим свідченням цього є повна бездіяльність правоохоронних органів, які за півтора роки не змогли покарати винних в терорі Майдану і масштабній корупції. Це добре видно з реєстру кримінальних проваджень, створеного за ініціативою Єгора Соболєва і відкритого минулого тижня спільно з адвокатами Автомайдану, правозахисниками Євромайдану, журналістами та Центром протидії корупції. Зі 168 резонансних справ лише 1 була доведена до суду. В бюджет від конфіскованих корупційних активів за перший квартал цього року пішло аж 5 тисяч 14 гривень (а вкрадено мільярди). Жоден суддя, який виносив неправосудні рішення, не був звільнений. Якщо нинішнє керівництво держави не хоче карати винних в злочинах проти українського народу, значить, воно є частиною тієї системи, яка ці злочини вчиняла. І без призначення керівниками СБУ, ГПУ та МВС людей, не пов'язаних з колишніми та діючими олігархами, без постійного і жорсткого контролю громадськості цю систему не зламати. 
 
Громадський контроль і тиск залишається найбільш дієвим інструментом. Тому наше завдання і тих поки що небагатьох гідних представників у владі — зробити якомога більше для включення всього суспільства в цей процес. Відкриття інформації про всіх власників землі, нерухомості та авто — це найважливіший крок на шляху до прозорості, який сьогодні зробив Парламент, ухваливши відповідний закон. Тепер ми повинні домагатися виконання цього закону і змушувати владу робити те, для чого її обирали. Тому ми закликаємо усіх: контролюйте нові кадрові призначення за допомогою нашого Люстраційного реєстру, вимагайте покарання винних в злочинах з реєстру «Іменем України», вимагайте звільнення корупціонерів усіма законними методами. Революція не закінчилась, поки всі винні не будуть покарані.

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.