Дайджест Люстраційного комітету за 26 листопада 2015р.

26.11.2015 18:29

Ми вражені цинізмом, з яким нинішнє керівництво держави відверто зневажає і нищить ідеї Майдану та атакує їх «обличчя». Це можна пояснити тим, що вони самі ніколи не були майданівцями і не сповідували цих ідей. Це був один клан, який скористався гнівом людей для боротьби з іншим кланом. За два роки після Революції Гідності, коли влада в їхніх руках, вони намагаються будь-що зберегти стару злочинну систему. Очевидно, лише суспільство та окремі політики і державні службовці, які прийшли до влади як представники Майдану, зараз спроможні не дати їм цього зробити.

Призначення «недолюстрованого» Василя Паскала першим заступником керівника нової Національної поліції — яскравий приклад цього ганебного повернення держави до часів азарова-януковича. Оскільки Хатія Деканоідзе і Арсен Аваков ігнорують не тільки суспільство, але й парламентський комітет, завтра ми вийдемо під стіни МВС з вимогою перестати топтатись по світлій пам'яті загиблих на Майдані героїв і звільнити Паскала. Приєднуйтесь — без вас нічого не буде!

Минулого тижня три дні ГПУ, МВС, СБУ сипали цифрами про результатирозслідувань справ Майдану в той час як насправді жоден високопосадовець не поніс покарання за злочини проти учасників протестів. Більше того, фактично ми зараз вимагаємо розслідування цих справ у тих, хто ці злочини вчиняв через саботаж люстрації в правоохоронних органах: керівництво держави досіоберігає від люстрації Паскала, який відповідав за карний розшук і переслідування учасників Студентського Майдану, рік незаконно перебував на посаді заступника Міністра внутрішніх справ, а зараз збирається отруїти нову поліцію. Терещука, який розганяв Волинський Єромайдан, був незаконно виведений з-під люстрації Президентом і зараз керує київською міліцією.Валендюка, який під час Майдану відповідав за представництво інтересів держави та громадян в суді, і залишається на посаді в.о. керівника київської прокуратури. То хіба можна дивуватись, що за 2 роки після Майдану жоден високопосадовець не покараний, жоден не сидить. Натомість кількість кримінальних справ проти «облич» Майдану збільшується в геометричній прогресії.

Півтора роки прошло з моменту вигнання узурпатора Януковича з країни, а половина суддів Конституційного суду й досі ті самі люди, які дозволили йому узурпувати владу. Поки ми подаємо заяви про злочин в СБУ, захищаємо люстрацію від посягань злочинців в мантіях і готуємо петицію до Президента з вимогою звільнити тих суддів, які призначені за його квотою, Генпрокуратура активно допитує Єгора СоболєваСергія Іванова, Карла Волоха та інших політичних і громадських діячів у справі про тиск, який нібито чинився на суддів КСУ під час розгляду ними Закону «Про очищення влади». Справу відкрили за заявою народного депутата від «Опозиційного блоку» Миколи Скорика, який звинуватив окремих осіб в тому, що вони «втручалися в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитись винесення неправосудного рішення». Просто нагадаємо, що саме депутат Скорик півроку тому зареєстрував в парламенті проект Закону «Про скасування люстрації в Україні», а половина складу Опозиційного блоку в парламенті сама підлягає люстрації. Поки діє Закон «Про очищення влади», вони не можуть бути навіть патрульними, не кажучи вже про керівні посади в органах виконавчої влади.

Найстрашніше в цій ситуації — це те, що сам Гарант Конституції та його найближче оточення продовжують відверто порушувати люстраційний закон. Нещодавно народний депутат Єгор Соболєв направив звернення з вимогою виконати вимоги Закону «Про очищення влади» та звільнити командувача Сухопутних військ Збройних сил України Анатолія Пушнякова та начальника київської міліції Олександра Терещука, які перебувають на посадах всупереч вимогам Закону. Коли перша особа в державі порушує закони, це є прямим сигналом для його саботування усіма іншими органами державної влади. Ми постійно фіксуємо випадки порушення вимог люстрації в усіх без виключення відомствах різних регіонів України. Детальніше читайте в нашому річному звіті

Проте є й хороші новини — небажання керівництва держави очищувати владу вже очевидне не тільки нам, але й міжнародним партнерам України. Якщо Президент і Прем’єр не мають політичної волі, суспільство і підтримка ключових західних партнерів є тим потужним інструментом, який може змусити їх діяти в інтересах держави. Будь ласка, користуйтесь матеріалами, які ми розробилиспеціально для того, аби ви могли самі включатися в процеси очищення влади. 

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.