Дайджест на 12.05.2015р.

14.05.2015 14:07

Остання річниця перемоги над фашизмом особлива тому, що більшість з нас вперше по-справжньому розуміє подвиг героїв, які захистили українські землі від загарбників 70 років тому. Зараз всім зрозуміло, що той, з ким раніше ділили радість перемоги, не тільки прийшов в наш дім зі зброєю, але й за роки незалежності так глибоко вкорінився в державній машині, що поки на сході з ним триває неоголошена війна, його агенти продовжують диверсійну діяльність на всіх рівнях державної влади. Його найкращий помічник – корупція, яка паралізує роботу апарату держави, гальмує реформи, виснажує обмежені ресурси і деморалізує людей. Тому ми не втомлюємось повторювати: завдання всіх, хто сьогодні не воює з ворогом зовнішнім, – боротися з ворогом внутрішнім. 

Єдиний дієвий закон в Україні, який допомагає нам в цій боротьбі, – Закон «Про очищення влади». Кожного дня він прибирає з влади тих, хто роками грабував і нищив Україну. Задумайтесь: якби він не був дієвим, чи чинився б такий шалений спротив його виконанню? Спершу через Венеціанську комісію, згодом через Конституційний суд, зрештою – прямим тиском і спробами дискредитаціїтих, хто цей Закон створював і забезпечує його виконання. І цей бій за чисту владу, як і багато інших боїв в сучасній Україні, триває завдяки громадянам, які в складі недержаних організацій, волонтерських рухів, суспільних ініціатив та небагатьох відчайдухів в органах влади кожного дня йдуть проти системи.

28 квітня ми зробили ще один крок до перемоги - відкрили онлайн-реєстр осіб, що підлягають люстрації. До цього реєстру потрапляють посадовці, яким люстраційний закон забороняє повертатись на державні посади протягом 10 років. За багато місяців в ручному режимі ми проаналізували тисячі біографій посадовців і написали десятки звернень до державних органів — щоб суспільство отримало потужний інструмент для люстрації тих, хто втримався на посадах, і не допустило повернення тих, кого вже звільнено. Зараз в Реєстрі близько 800 осіб – ті, хто перебував на вищих державних посадах в часи економічних злочинів Віктора Януковича та розстрілів Євромайдану. Кожного дня ми додаємо нові імена – інформацію про багатьох з них нам присилаєте ви. З часом ми хочемо розширити Реєстр, додавши до нього корупціонерів та агентів КДБ. Якщо ви хочете допомогти нам це зробити, надсилайте інформацію наregistry@lku.org.ua або підтримайте фінансово команду програмістів та активістів, що оброблюють, систематизують та аналізують дані про чиновників.

Нашим Реєстром вже активно користуються в органах державної влади. Наприклад, на свята з лав МВС звільнили 15 посадовців керівного складу, а вказані на офіційному сайті підставі для люстрації недвозначно повторюють формулювання з Реєстру. Те, що Реєстр допомагає виконанню Закону, — важлива перемога суспільства, проте маємо питання: чому до цього списку не потрапив очільник київської міліції Олександр Терещук? Про яку безпеку та дотримання прав громадян можна говорити, якщо столичною міліцією керує людина, яка свого часу давала команду розстрілювати світло-шумовими гранатами активістів луцького Євромайдану? Його звільнення вимагає не тільки Закон, але й здоровий глузд, якого нинішньому керівництву міліції іноді відверто бракує. Згадати хоча б трьох заступників міністра МВС: перший відповідав за переслідування майданівців, другий ці переслідування не розслідував, а третійнапав на журналістів, які знайшли докази його корумпованості. Окрім звільнення цих людей ми будемо добиватись покарання винних за статею «службова недбалість», оскільки більшість цих посадовців фактично перебували на своїх посадах незаконно протягом останніх 6 місяців.

За цей час члени Громадської ради з питань люстрації при Мінюсті провели декілька розслідувань та встановили, що після звільнення прокурора міста Києва Юлдашева на його місце прийшов Олег Валендюк, що сам мав бути звільнений за люстрацією ще у 2014 році. З вражаючою спритністю прокурор за кілька днів «організував» собі рішення суду, яке забороняє ГПУ його люструвати. Ця нісенітниця є яскравим прикладом діяльності організованої злочинності, яку в Україні називають судовою системою. Проте й вони будуть переможені після того, як ми остаточно відвоюємо люстраційний Закон в Конституційному суді – завдання номер 1 для нас з вами на найближчий місяць.

Саме судді більше за всіх хочуть скасування люстрації, тому що бояться майнової перевірки. Для того, щоб ви краще зрозуміли, хто хоче скасування Закону, Марія Землянська з Громадської ради з люстрації при Мін’юсті проаналізувала декларації суддів Вищого спеціалізованого суду України, серед яких багато неприхованих мільйонерів. 

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.