Дайджест на 20.04.2015 року.

20.04.2015 19:19

Дорогі друзі!

Дякуємо кожному, хто 16 квітня вийшов з нами до Конституційного суду на захист люстрації, — разом ми сила!

Завдяки тому, що ми голосно заявили про свою позицію під стінами КСУ в той час, як всередині Закон «Про очищення влади» захищали його автори та творці — Єгор Соболєв, Тетяна Козаченко, Леонід Ємець, Карл Волох — судді КСУ не наважились викликати на себе справедливий гнів людей і відклали розгляд справи на невизначений термін. Перший бій на захист люстрації в Конституційному суді виграно — є привід собою пишатися :)

Тепер наше завдання — перевести суддів КСУ з зали суду до в’язниці. Як ви знаєте, позаминулого тижня СБУ зареєструвала кримінальну справу за фактом злочинної змови Януковича, суддів КСУ та високопосадовців з метою зміни конституційного ладу та узурпації влади в країні. А в переддень розгляду Закону в КСУ Генеральна прокуратура публічно заявила, що має докази причетності щонайменше 7 з 17 суддів до злочинної змови, яка призвела до конституційного перевороту в 2010 році. Ці судді не мають ні морального, ні юридичного права приймати рішення іменем України. Тому ми будемо добиватись, щоб ГПУ якнайскоріше оголосила їм підозру, а на їхнє місце були призначені ті, хто зможе надати об’єктивну оцінку нашому Закону «Про очищення влади». До речі, зміни до Закону, в яких враховані усі рекомендації Венеціанської комісії, вже зареєстровані у Верховній Раді. До наступного засідання Конституційного суду вони мають бути ухвалені, що автоматичну зніме більшість питань до Закону. 

Також важливо, що 26 квітня набуває чинності Закон «Про запобігання корупції», який дозволятиме подавати клопотання про відвід суддів, в тому числі Конституційного суду, якщо у них є виражений конфлікт інтересів. Ми неодноразово наголошували, що у суддів КСУ конфлікт інтересів очевидний, оскільки 7 із 17 суддів КСУ приймали антиконституційні рішення, які дали необмежені повноваження екс-президенту Януковичу, що потім призвело до побудови злочинної корумпованої машини, Революції гідності та війни на сході Україні. Якщо ГПУ гальмуватиме справу, ми скористаємось цим правом, оскільки реалізація люстраційного закону – це намагання виправити противоправне рішення КСУ 5-річної давності.

Тим часом люстрація триває. З моменту оголошення нашого списку «ТОП-50 посадовців, які мають бути звільнені за люстрацією», з посад із забороною повертатись пішли вже 9 осіб. Серед люстрованих наразі — 3 прокурора керівного складу, 2 заступника обласних управлінь ДФС, 2 заступники Центральних органів влади, один заступник Міністра та заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Це ті посадовці, які були звільнені у відповідності до норм Закону «Про очищення влади», та чиновники, що пішли з посад за власним бажанням, проте кожному з них протягом наступних 10 років заборонено обіймати державні посади. 

 

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.