Дайджест на 27.04.2015р.

27.04.2015 22:46

У лютому ми опублікували список «ТОП-50 посадовців, які повинні бути звільнені за люстрацією». За цей час були написані десятки запитів та звернень від Комітету та Громадської ради з питань люстрації при Мін'юсті, народних депутатів та окремих активістів, проведені акції, журналістські розслідування і навіть подані позови до суду. В результаті — 10 високопосадовців звільнені: 3 прокурора керівного складу, 2 заступника обласних управлінь ДФС, 3 заступники Центральних органів влади та 2 заступники Міністрів. Деякі з них були звільнені з внесенням до Реєстру Мін'юсту, інші пішли за власним бажанням, але їм усім заборонено обіймати державні посади протягом наступних 10 років. І цього добились саме громадяни! Дякуємо кожному, хто разом з нами очищує владу, — ми з вами по-справжньому стаємо владою.

Звісно, найбільш гучним звільненням минулого тижня була відставка заступника Міністра внутрішніх справ — начальника Головного слідчого управління Віталія Сакала. Він очолював наш список ТОП-50 не тільки тому, що підпадає під так звану «автоматичну» люстрацію, а отже, незаконно перебував на посаді ще з жовтня 2014, але й тому, що працював в команді Захарченка, увесь цей час відповідаючи за слідство. Це означає, що нерозслідувані справи Майдану — його безпосередня відповідальність. Не виключено, що й обшуки у посадовців Департаменту Мінюсту з люстрації організував саме він, оскільки напередодні суд відкрив адміністративне провадження за позовом про його незаконне перебування на посаді.  

Ми вважаємо ці обшуки спробою дискредитації Закону «Про очищення влади». Після провалу плану скасування Закону через Венеціанську комісію іКонституційний суд  Льовочкін&Co продовжують робити відчайдушні спроби зірвати люстрацію. І такі сплановані кампанії з боку реваншистських сил говорять лише про те, що люстрація в країні відбувається, посадовця за посадовцем виганяючи їхніх людей з влади. 

Більше того, зміни до Закону, які минулого тижня були зареєстровані у Верховній Раді, поширюють вимогу пройти люстраційну перевірку і на Президента, народних депутатів та місцеві ради. Кожен кандидат на ці посади повинен буди пояснити походження свого майна, чи був посадовцем в часи Януковича та чи має зв’язки з КДБ-ФСБ. Якщо сбреше, його знімуть з виборів. А на тих керівників, які саботують люстрацію, поширюватиметься кримінальна відповідальність. Зрозуміло, що такі зміни до Закону, які роблять його сильнішим, Льовочкіна з компанією геть не влаштовують. Тому вони й далі тиснутимуть на  суддів Конституційного суду, частині з яких місце у в'язниці, намагатимуться дискредитувати люстрацію та людей, які цей процес рухають. 

Наше з вами завдання — не піддаватись на провокації і продовжувати очищувати владу. Щоб кожен міг долучитись до цього процесу, ми створилиЛюстраційний реєстр, відкриття якого відбудеться завтра. Мета цієї інформаційної бази даних, що містить відомості про осіб, яким заборонено обіймати керівні державні посади протягом наступних 10 років, — попередити повернення на державні посади корупціонерів та злочинців. Усе в наших руках!

Наступного разу, коли хтось скаже, що люстраційний Закон не діє, — запитайте себе: який ще закон забороняє януковичам, пшонкам, захарченкам, льовочкіним та їхнім менш відомим спільникам повертатись до влади? Який ще закон сьогодні дає конкретні результати в очищенні державних органів від злочинців та корупціонерів? Кому вигідно, щоб Закон не діяв, або щоб ви думали, що він не діє? Хто не зацікавлений в тому, щоб кадри Януковича, КДБісти, корупціонери втрачали доступ до влади? Будьте свідомими. 

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.