Дайджест за 26 травня

27.05.2015 20:25

Дорогі друзі!

СакалЧеботарЄршов. За останні кілька тижнів троє високопосадовців МВС були звільнені в результаті публічних скандалів. Ще 15 «недолюстрованих» міліціонерів керівного складу пішли аж через півроку після того, як мали бути люстровані, лише після оприлюдненні їхніх імен в нашому Люстраційному реєстрі. Складається враження, що міністр Аваков вирішив «відкупитися» від суспільства кільканадцятьма звільненнями щойно у парламенті був зареєстрований проект постанови про його звільнення. Тільки от проблема в тому, що ці чиновники повинні йти не у відставку, а на допити в ГПУ, а потім — за ґрати. То, можливо, справа не в корумпованих кадрах, а в Авакові, який провалив не тільки свою роботу, але й процес очищення лав МВС?

Один із заступників Авакова Сергій Чеботар відмітився цілою низкою зловживань: маєтки на місці запланованого заповідника, незаконний бізнес зятя,напад на журналістів програми «НАШІ ГРОШІ». Після оприлюднення скандальних корупційних подробиць Чеботар подав у відставку, проте ні допитів, ні кримінальних справ ми так і не побачили — опальний посадовець просто втік до Відня.

Наступним у центрі корупційного скандалу опинився виконуючий обов’язки голови ДАЇ Олександр Єршов. Журналісти виявили будинок, не зазначений у його декларації, і з’ясували, що члени родини володіють елітним автопарком. На старшу доньку Анастасію Єршову зареєстровано одразу два авто: на Porsche Cayenne їздить вона сама, а на LEXUS RX 350 – Оксана Єршова. Молодша донька Дарина Єршова їздить на автомобілі Range Rover й систематично мандрує екзотичними країнами. Наступного дня після публікації матеріалів Єршов пішов у відставку, проте чи буде він покараний? 

Крім того, «недолюстрований» очільник Київської міліції Олександр Терещук, який тероризував волинських євромайданівців, побудував маєток у столичному районі Жуляни на арештовані СБУ землі. Одна з власниць землі – мати Олександра Терещука, яка проживає не в Києві, і отримала ділянку навіть не звертаючись у Київраду. Слідом за матір’ю Терещука, земельну ділянку отримала і його дружина Ольга. На землі матері Терещук побудував маєток, на землі дружини – газон. 

У селі Іванковичі має також розкішний будинок і «недолюстрований» заступник Міністра внутрішніх справ Василь Паскал. Той самий, справу якого 27 травня розглядатиме Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції. 

Порушення закону, корупція, зловживання службовим становищем, незаконні схеми стали нормою в МВС. І це не проблема окремих департаментів чи посадових осіб, а свідчення того, що новому керівнику міліції не вдалось ні навести лад у відомстві, ні забезпечити належне виконання його функцій. Згадати лише, що жодна справа по Євромайдану не була розслідувана за останній рік. Очевидно, Україні потрібен новий Міністр внутрішніх справ, тому голова Комітету Верховної ради з питань запобігання та протидії корупції Єгор Соболєв вже зареєстрував проект постанови про відставку Арсена Авакова — нагадайте знайомим депутатам підписатися. 

Усі ці скандали лише доводять: люстрація розпочала процес очищення влади, проте без антикорупційної боротьби, без покарання винних, без притягнення їх до відповідальності справжнього очищення в Україні не відбудеться. І особливо важливо це в контексті суддів, які найбільше хочуть скасування люстраційного закону саме через майнову перевірку. За результатами журналістського розслідування Марії Землянської, серед 97-ми суддів Вищого господарського суду є мільйонери та чергові «улюбленці долі». Наприклад, суддя Євсіков у минулому році задекларував майже 5,5 мільйонів гривень, Костенко задекларувала у минулому році 1,5 мільйонів гривень, родина Ємельянових задекларувала у 2014 році – більше 6, з яких 5 456 129 гривень – професійна діяльність.

Служителі Феміди більше схожі на служителів культу великих грошей, які використовують будь-які доступні їм способи, щоб залишитись в своїх бізнесментських мантіях. І поки СБУ допитує суддів Конституційного суду, винних у злочинній змові з Януковичем з метою узурпації влади, ми продовжуємо наповнювати наш Люстраційний реєстр. З моменту відкриття до нього було додано ще 150 посадовців, наприклад: Павло Пашко, заступник Голови Державної митної служби України; Сергій Ківалов, який ховається від люстрації у Верховній Раді, проте не може бути навіть постовим; Ігор Калєтнік, Голова Державної митної служби України і ще 147 менш відомих широкому загалу людей, які допомагали Януковичу будувати клептократичну державу і підтримували його злочини проти громадян, залишаючись на посадах під час розстрілів Євромайдану.

Зараз перед нами стоїть величезне і надважливе завдання — додати доЛюстраційного реєстру всіх корупціонерів. Якщо ви хочете очищення влади від корупціонерів так само, як і ми, підтримайте нас. Спільно ми творимо історію України.

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.