Дайджест за 9.02.2016 року

10.02.2016 20:01

За результатами загальнонаціонального опитування антикорупційна діяльність люстраційного комітету була найбільш помітною для громадян України в 2015 році — 32% українців чули про ті чи інші наші заходи. При цьому найефективнішою громадяни вважають антикорупційну діяльність саме громадських організацій та ЗМІ. 
 
Це дослідження підтверджує дві важливі думки. 
 
Перша — суспільство було і залишається найпотужнішою силою в країні, яка може змусити її очільників діяти в інтересах держави навіть за відсутності в них політичної волі. Друга — коли свідомі громадяни об’єднуються, вони рано чи пізно досягають результату.
 
Завдяки так званим «автоматичним» критеріям Закону «Про очищення влади» — єдиного закону, який давав результати в боротьбі зі злочинцями колишнього режиму протягом минулого року, — тисячам високопосадових корупціонерів часів Януковича заборонено повертатись на державну службу протягом 10 років. Поіменний перелік таких осіб ми щодня оновлюємо в нашому Реєстрі осіб, що підлягають люстрації. Проте в рази більше корупціонерів продовжують грабувати Україну на всіх рівнях державного управління через корупцію, яку замість людей Януковича-Азарова тепер очолили люди Порошенка-Яценюка. Як нам з вами забезпечити очищення від них органів державної влади?
 
Надзвичайно ефективним інструментом в боротьбі з корупціонерами є перевірка декларацій. Саме тому вимога пояснювати своє майно була закладена і в люстраційне (Закон «Про очищення влади»), і в антикорупційне законодавство (Закон «Про запобігання корупції»). Однак в запровадженні цього ефективного інструменту за результатами 2015-го суспільство було набагато більше зацікавлене, ніж органи влади. Перевірка майнових декларацій за люстраційним законом була саботована Державною фіскальною службою, а запуск Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК), ключовим завданням якого є ведення реєстру і перевірка декларацій, відбувається зі скандалами і постійно відкладається. Ефективним можна вважати лише групу депутатів в парламенті, які провели ухвалення важливих антикорупційних законів, включно з революційним законом про відкриття реєстрів власності. Завдяки йому кожен громадянин може самостійно викрити корупціонера — перевірте просто зараз, чи задекларував відомий вам посадовець нерухомістьземлю та авто
 
Увесь минулий рік ГО та ЗМІ забезпечували боротьбу з корупціонерами, що підтверджується результатами вищезгаданого опитування. Створили онлайн-реєстр декларацій, забезпечували моніторинг стилю життя високопосадовців та суддів, проводили аналіз впровадження нового антикорупційного законодавствана місцевому рівні, боролися за звільнення порушників люстраційного закону інструментами громадського тиску та контролю, працювали над організацією належного запуску НАЗКнавчали активістів та журналістіввикористанню дієвих антикорупційних інструментів.
 
В умовах саботажу та затягування створення НАЗК ми бачимо необхідність в об’єднанні зусиль. Кілька тижнів тому під час ініційованої Головою парламентського антикорупційного комітетуЄгором Соболєвим зустрічі найдосвідченіші антикорупційні громадські організації, які займаються перевіркою декларацій, вирішили об’єднатись в коаліцію під назвою «Декларації під контролем». 1 лютого під час спільної прес-конференції про формування коаліції оголосили шість громадських організацій: Transparency International УкраїнаГромадський люстраційний комітетЦентр політичних студій та аналітикиКанцелярська сотняІнститут медіа права і Центр локального самоврядування. Метою коаліції є очищення влади від корупціонерів шляхом забезпечення громадського контролю за публікацією та аналізу майнових декларацій, сприяння формуванню та роботі НАЗК, розробки методичних матеріалів та проведення навчальної і роз’яснювальної роботи, створення суспільного тиску з метою усунення від управління державними справами осіб, в деклараціях або в стилі життя яких буде виявлено ознаки порушення чинного антикорупційного та люстраційного законодавства. Слідкуйте за новинами коаліції та долучайтесь до боротьби з корупціонерами на facebook сторінці. Повідомляйте нам про брехню в деклараціях, як і раніше, через форму люстраційного звернення на нашому сайті

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.