Електоральний потенціал Львівщини

21.04.2014 01:38

Львівський регіон нараховує майже 2 млн. виборців.

Найбільша їх частка припадає на Львів – близько 600 тис. Високим електоральним потенціалом володіють також густозаселені та урбанізовані Дрогобицький і Сокальський райони. Разом зі Львовом вони вміщають майже половину усіх виборців області.

Низький електоральний потенціал в малозаселених аграрних районів: Сколівському, Перемишлянському, Радехівському, Буському і Турківському. На кожен з них припадає по кілька відсотків виборців. Проте, невелика кількість виборців в сільській місцевості частково компенсується їх традиційно високою явкою на вибори, про що ми поговоримо дещо пізніше.

Поділ на територіальні виборчі округи передбачає практично рівну кількість виборців у кожному окрузі, проте розбіжностей не уникнути. В даному випадку, із кількістю виборців 207 тис. найбільш чисельним був 120 округ, до якого входили Личаківський і Шевченківський райони м Львова. Найменш чисельним – 119 округ (Франківський район м. Львова), який охоплював 114 тис. виборців.

За межами обласного центру найбільше виборців нараховував 124 територіальний виборчий округ (Городоцький, Мостиський і Яворівський райони), близько 194 тис. Найменше виборців, 126 тис,  припало на 122 округ (Жовківський і Кам’янка-Бузький райони).

Аналізуючи результати виборів в окремих округах важливо зрозуміти, електоральний вибір якого із районів став визначальним для показників даного округу. Наприклад, 121 територіальний виборчий округ об’єднує два райони – Сокальський і Радехівський. В Сокальському районі, включно з м. Червоноград, проживає більш ніж 177 тис. населення. В Радехівському – всього 49 тис. Звичайно ж, причину підтримки чи непідтримки того чи іншого політика в даному окрузі доцільніше шукати в електоральних симпатіях населення більш чисельного району. В 122 окрузі Жовківський район по кількості населення вдвічі перевищує Кам’янка-Бузький, 71 тис. і 35 тис відповідно. Та ж ситуація і в ТВО № 125, де Пустомитівський район (97 тис) домінує над Миколаївським (46 тис). В усіх решта округах різниця чисельності районів не є настільки суттєвою.

https://www.lnu.edu.ua/faculty/Phil/El_karta_knyzka/el_potencial_lvivshchyny.htm

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.