Городоцька міліція - з народом !

16.02.2014 10:03

 

У цьому запевнив мешканців Городоччини начальник районного відділу дільничних інспекторів міліції майор Віталій Карапінка. Саме цими словами він розпочав свою розмову з патріотичною громадою села Мшана на недільному вічі, яке вже традиційно відбувається в актовому залі місцевої школи. Прибувши на запрошення мшанських активістів, міліціонер майже годину відповідав на запитання, що цікавили небайдужу громадськість.
Мшанці, як відомо, завжди відзначалися своєю громадянською активністю. Не залишаються вони осторонь революційних подій і сьогодні. Ось уже створили і свій маленький Автомайдан, і загони народної самооборони, і навіть зібрали понад 50 тисяч гривень (!) на потреби Майдану. А минулої неділі, аби впевнитися у законності своїх дій та отримати відповіді на чимало хвилюючих запитань, запросили на своє громадське зібрання прокурора району, начальника Городоцького відділення СБУ, а також голову райради. Проте поспілкуватися з селянами приїхав лише начальник дільничних міліціянтів.
 «Чесно кажучи, прикро сьогодні дізнаватись з мас-медіа про випадки, коли деякі особи в погонах (міліціонерами назвати їх важко) ганьблять честь нашої професії. Проте з впевненістю можу сказати, що городоцька міліція – з народом!» – вже на початку зустрічі зазначив Віталій Карапінка. За його словами, якщо навіть районним правоохоронцям доведеться їхати допомагати своїм колегам у Київ чи в інші регіони (що малоймовірно), то супроти мітингувальників вони сили не застосовуватимуть. А, навпаки, знімуть шоломи і стануть на бік народу. Такі слова майора міліції викликали у залі шквал аплодисментів.На запитання депутата районної ради Олега Гевака, чи співпрацюватиме городоцька міліція із загонами народної самооборони, п. Віталій повідомив, що районні міліціянти вже мають досвід такої діяльності. Адже громадські формування (за радянських часів – народні дружини) впродовж декількох років функціонують при декіль-
кох сільських радах. Аби зменшити кількість правопорушень, жителі сіл, узгодивши свої дії з міліцією, мають право патрулювати визначену територію. Тому співпраця міліції з самообороною, за словами В. Карапінки, не лише можлива, а й потрібна. Проте спільна діяльність активістів з правоохоронцями навряд чи здійснюватиметься. У розмові з громадським кореспондентом «НД» після завершення віча місцеві жителі сказали, що такий процес співпраці – абсолютно незручний. Бо кожен крок добровольців потрібно погоджувати з міліціонерами, дільничними інспекторами, а це займе чимало часу. Миттєва мобілізація і оперативність, за словами мшанців, повинні бути невід’ємними складовими функціонування цих формувань. Про своє особисте ставлення до міністра МВС В. Захарченка п. Карапінка не розповів. Натомість ще раз наголосив, що городоцькі міліціянти – на сторожі інтересів народу. 
Насамкінець депутат сільради, офіцер запасу Ярослав Козій закликав краян записуватись до лав загонів самооборони. А також від імені громади знову запросив на наступне недільне віче районного прокурора, начальника Городоцького відділення СБУ і очільника районної ради. 
 
Орест ДРИМАЛОВСЬКИЙ.
 
 Джерело: Газета "Народна Думка" №7 за 14 лютого 2014 року.
 
  PS. В цьому ж номері "Народної Думки" надрукована інша стаття Романа Смілки під назвою «З боку правоохоронних органів, вірогідно, йде «дахування» грального бізнесу» де зокрема сказано: "До речі, як стало відомо, завтра, 15 лютого, о 16 год. під будівлею по вул. Парковій, 2 у Городку, де, за словами очевидців, функціонує салон гральних автоматів, відбудеться протестна акція небайдужих городківчан з вимогою до правоохоронних органів припинити 
діяльність цього закладу і йому подібних у Городку і районі. Коментарі, як кажуть зайві, так і кортить змінити заголовок статті, або хоч замінити ! на ? , але то вже буде порушення авторських прав.  
 Олег Ягель
Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.