Громадський люстраційний комітет — Дайджест люстрації: люструвати не можна саботувати

30.03.2015 09:36

Дайджест люстрації на 29.03.2015р.

Дорогі друзі,

Останні тижні були насичені важливими і показовими подіями. Ми, безперечно, вважаємо перемогою звільнення Ігоря Білоуса з посади голови Державної фіскальної служби. ДФС систематично порушувала Закон, не звільняючи одних працівників та зловживаючи люстраційними нормами стосовно інших. Саме працівницю ДФС Ганну Ігнатенко піймали на підробці документів для уникнення люстрації. Завдяки суспільному розголосу заступниця голови київської податкової звільнена. Зміна керівництва також дає надію, що майнова люстрація, в якій це відомство відіграє вирішальну роль, нарешті, запрацює як слід. Так сталося після звільнення Яреми з Генпрокуратури, де процес очищення почав просуватися значно швидше. Цього тижня було люстровано ще 181 прокурорів та слідчих, зокрема, був люстрований прокурор Києва Сергій Юлдашев, звільнити якого вимагали ми і багато активістів.

З іншого боку — ключовими результатами, за якими ми повинні оцінювати ефективність нової влади, — це кримінальні вироки банді Януковича за терор Майдану; конфіскація в них майна та недопущення перетворення в банду нинішніх топ-посадовців. У цьому контексті недолугим виглядає показовий арешт колишнього керівника Держслужби з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського— якщо доказів його корумпованості недостатньо, навіщо потрібна була ця вистава? На нашій сторінці в facebook триває опитування з цього приводу — долучайтесь до нашого обговорення. 

Проте найбільше нас здивував Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, який на камеру заперечує, що має звільнити двох своїх заступників: Сакала і Паскала. За їхнє звільнення з посад ми боремося давно, доводячи, що не мають права працювати в керівництві міліції люди, які служили Януковичу. Але минулого тижня з'ясувався ще один кричущий факт — саме Василь Паскал відповідав за переслідування активістів після розгону студентів на Майдані. І оскільки звільнити заступників міністра мав Кабмін, виникає логічне питання: чи можна довіряти нинішньому уряду і Прем'єру, якщо на керівні посади призначаються злочинці, які переслідували українців під час Євромайдану?

Ми маємо бути безкомпромісними, інакше втратимо час та владу — саме це порадив нам під час навчальної поїздки до Польщі співавтор польського люстраційного закону Аркадіуш Муларчук. Ми маємо право провести жорстку люстрацію для захисту своїх національних інтересів — саме це підтвердила Венеційська комісія під час останнього розгляду українського люстраційного закону. Але для цього абсолютно точно потрібна політична воля вищого керівництва держави, якої зараз бракує. Саме це ми намагались донести до депутатів Європарламенту в Брюсселі минулого тижня, щоб заручитися їхньою підтримкою. 

Ми не зупинимося, скільки саботажу при очищенні влади не зустрінемо. Далі буде.

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.