Легенди про королеву Ядвігу.

28.07.2013 18:07
З часу своєї смерті, Ядвіга  шанувалася в Польщі як свята, хоча вона була зарахована до лику блаженних тільки  в 1980 році, а канонізована в 1997 році Папою Іваном Павлом II. Існує ряд легенд на доказ її святості. Ось деякі з них.
Ядвіга часто молився перед великим чорним розп'яттям на півночі Вавельського собору. Під час однієї з таких молитв, Ісус з хреста, як розповідають, заговорив до неї. Розп'яття, "Хреста Св. Ядвіги", і зараз на тому ж місці, а Королева Ядіга покоїться під ним.
Ядвіга часто таємно виносила харчі з замку загорнувши в свій фартух, щоб роздати їх бідним.  Ягайло коли дізнався про нічні походи дружини був дуже розлючений і вирішив вияснити причину цих нічних екскурсій бо йому сказали що Ядвіга може передавати державні таємниці ворогам короля. Одного разу вночі, коли Ядвіга виходила з замку через потайні двері,
 Ягайло вискочив з засідки і наказав показати що у неї  в фартусі, але сталося диво, і їжа раптом перетворилася на гірлянди з троянд. З тих пір Ядвігу зображують у фартусі з трояндами.
За іншою легендою, Ядвіга віддала коштовну прикрасу, котру зняла з взуття, щоб допомогти бідному муляру що працював на будівництві храму і в котрого захворіла жінка, а він не мав грошей щоб викликати до неї лікаря. Коли королева пішла, чоловік побачив що на камінні на яке ставила свою ногу королева залишився її слід, котрий зберігся до наших днів.
У ще одній легенді, Ядвіга брала участь у ході в день Божого Тіла, в цей час втопився хопчик син мідника, що впав у річку. Ядвіга накинула на хлопчика свою мантію і він повернувся до життя. 
Саркофаг Ядвіги знаходиться у Вавельському соборі Кракова.
 
Тіло Ядвіги було ексгумовано принаймні, три рази. Перший раз це було в 17 столітті, у зв'язку з будівництвом саркофагу єпископа поруч з могилою Ядвіги. Наступна ексгумація відбувся в 1887 році. Повний скелет Ядвіги був знайдений разом з мантією та капелюхом. Ян Матейко зробив малюнок черепа Ядвіги, який пізніше допоміг йому намалювати її портрет.
12 липня 1949, її могила була знову відкрита. На цей раз вона була перепохована в саркофазі,  з білого мармуру котрий в 1902 році зробив скульптор Антоні Madeyski. Королева зображена з собакою, символом вірності, біля її ніг. Саркофаг орієнтований ногами  на Захід, на відміну від усіх інших саркофагів в соборі. Поруч із саркофагом зберігається скромний дерев'яний скіпетр і держава, з котрими королева була похована бо продала свої коштовності для фінансування реконструкції Краківської академії, відомий сьогодні як Ягеллонський університет.
 
За матеріалами сайту https://www.answers.com/topic/jadwiga
Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.