Минуло 6 років з часу заснування та легалізації ГО "Ягелонія".

20.01.2015 10:46

Сьогодні 20.01. 2015 року виповнюється 6 років з часу легалізації нашої громадської організації "Ягелонія". Переважно підсумки підводять в дати ювілею, але через активну участь в круговерті подій  Революції гідності про 5-и річчя з часу заснування організації якось забулося, бо не до того було. 

  Становлення організації пройшло доволі успішно, наша організація стала однією з небагатьох діючих, що саморганізувалися знизу, не стали маріонетками влади та весь час були політично не заангажовані, з власним поглядом і неупередженою оцінкою стану справ як в державі так і на місцевому рівні, згідно з нашими статутними документами, поставленими цілями та завданнями. Через таку позицію організації ми не стали (та зрештою і на прагнемо цього)   фаворитами керівництва міста та району, і це вважаю  скоріш позитивом, бо в очах земляків не скомпроментували себе  зв'язками з владою, на відміну від  підконтрольних ("прикормлених") нею організацій.  В кризовий час протистояння громадянського суспільства з владою під-час Євромайдану ми особливо відчули прихильність людей, котрі  зневірившись в політиках горнулись до нас. В цей час ми отримали десятки дзвінків і  електронних листів з словами підтримки і пропозиціями допомоги. До глубини душі мене зворушив дзвінок зі Львова від інваліда дитинства, котрий запропонував нам свої послуги  в мережі інтернет. В той період події розвивались дуже стрімко і ми не встигали оновлювати інформацію на своїх інтернет ресурсах і акаунтах в соціальних мережах, тому його допомога була дуже доречною, а при нашій підтримці  Л.Б  став бійцем кіберсотні і  блогером.  Не рідко розчаровані та зневірені  жителі району звертаються до нас по допомогу і ми в міру своїх сил і можливостей намагаємось їм допомогти за допомогою звернень та інформаційних запитів у відповідні органи.

З органами влади та місцевого самоврядування, нажаль, прикладів співпраці не багато. Чи не єдине, що можна записати в актив такої співпраці є врахування міською радою наших пропозицій при розробці і обговоренні проекту "Правил благоустрою м. Городка " і включення в правила ХVІІ розділу "Природні і штучні водойми". Всі решта наші ініціативи розбивалися до глухої стіни нерозуміння і не бажання співпрацювати, склалося враження, що керівництво вважає все, що не народилося в їхній "світлій" голові не варте уваги .

Решта наших ініціатив в котрих не потрібно було допомоги чи участі органів влади реалізовувались досить успішно.

Одним з найуспішніших проектів і  новою сходинкою в становленні організації вважаю створення нами двох наших сайтів " Ягелонія"  та  " Gorodok -town" котрі стали нашими візитівками в інтернет мережі. Завдяки цим ресурсам ми маємо можливість донести до жителів району альтернативну інформацію і  свій погляд на події і проблеми суспільства. При аналізі роботи сайту "Ягелонія" ми з приємністтю можемо  консатувати той факт, що нас знають далеко за межами міста, району і навіть України.  До прикладу в січні 2015 року на нашому сайті побували гості з 44 країн світу (нижче приводжу статистику відвідувань).

Основна кількість наших відвідувачів 92,4% потрапляє на сайт по прямому доступу та закладки, а це свідчення того що маємо своїх постійних читачів.

   Організація дві каденції делегувала свого представника до громадської ради при райдержадміністрації, але роботу в цьому органі вважаю марною тратою часу, тому питання про доцільність подальшого перебування  в цьому дорадчому органі поставлю на найближчому засіданні виконкому.   Чомусь керівники місцевих органів влади вважають, що ГО створюються лише для того, щоб створити масовку на заходах котрі ті проводять та  імітацію активної співпраці з громадскісттю.

Хороші стосунки у нас склалися з депутатом Львівської обласної ради Ю.Я. Візняком, котрий  за допомогою депутатських запитів допоміг нам вирішити ряд проблемних питань, за що ми висловлюємо Юрію Ярославовичу щиру вдячність. З головним  редактором районної газети "Народна Думка" М.М. Малахівським ми також знайшли порозуміння і не раз висвітлювали через цей часопис  позицію організації з проблемних чи дискусійних питань. 

 Нашій громадській організації вдалося налагодити співпрацю з ресурсними центрами і  громадськими об'єднаннями як в Україні, так і за її межами і завдяки цьому маємо потужну методичну і юридичну підтримку в своїй діяльності. Нас часто запрошують на семінари і конференції де ми маємо змогу поповнити свої знання та проінформованість з проблемних питань становлення та розвитку громадянського суспільства в Україні, обмінятися думками та взяти участь в підготовці заявок на конкурси грантів.  

Фінансування, за весь період існування організації, проводилося лише за рахунок членських внесків. Зрозуміло, що для реалізації проектів потрібні кошти і ми намагалися знайти додаткові джерела фінансування організації. Тому нами було подано 4 заявки, в тому числі одну спільну з відділом культури РДА по комп'ютеризації сільських бібліотек. Нажаль похвалитись вагомими досягненнями в цьому напрямку діяльності поки що не можемо, поянення тут тільки одне - відсутність "кредитної історії", бо донори з великою обережністтю ставляться до новачків.  Роботу в цьому напрямку прожовжуємо.  

 В 2012 році ГО "Ягелонія" пройшла перевірку Городоцьким ФСС та Городоцьким районним відділом юстиції, суттєвих зауважень перевірками виявлено не було, а дрібні зауваження усувались в процесі перевірки.

 Штатних працівників організація не має і свою діяльність проводимо на громадських засадах у вільний від основної роботи час.

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.