«Наче Остап Бендер»: Мер Городка на Львівщині звітував про виконання програми, якої не існує

07.03.2019 17:53
Міський голова Городка, що на Львівщині, Роман Кущак звітував на сесії міськради про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Городок Львівської області за 2018 рік, хоча насправді така програма Городоцькою міською радою не розроблялась та не затверджувалась, а тому у 2018 році не могла виконуватись.
 
Про це повідомили в ГО «Розвиток Городоччини».
 
Як зазначають у ГО, звіт міського голови – це один з інструментів контролю за діяльністю міської влади та обґрунтованого висловлення довіри чи недовіри міському голові. «Проте, як виявилось, аби не провалити звіт перед громадою та отримати недовіру, не обов’язково звітуватись про виконання запланованих заходів, а вистачить створити, наче Остап Бендер, ілюзію роботи», – зазначають активісти.
 
Відтак, зауважують в ГО «Розвиток Городоччини», надати оцінку роботі міського голови за рік неможливо, оскільки насправді така програма Городоцькою міською радою не розроблялась та не затверджувалась, а тому у 2018 році не могла виконуватись. На думку активістів, відсутність такої програми є порушенням законодавства та спробою міських чиновників розпоряджатись коштами громади в ручному режимі.
 
«Підтвердження цієї мети є результат аналізу закупівель міської ради, зокрема, за фактами укладання Городоцькою міською радою угод із підрядниками не за економічною вигодою та спроможністю підпрядника виконати зобов’язання, а за якимось власними бажаннями чиновників. Також слід відзначити, що відсутність програми соціально-економічного та культурного розвитку є порушенням законодавства. Основним негативним аспектом відсутності вказаної програми є відсутність окресленого довгострокового плану розвитку міста, джерел фінансування, використання можливостей реформи децентралізації», – повідомляють у ГО.
 
«Як не дивно, але звіт мера про виконання неіснуючої програми депутати прийняли, а питання щодо можливих розкрадань бюджетних коштів, щодо яких проводиться досудове слідство, неефективність використання коштів, відсутність довгострокового планування розвитку міста, планів створення ОТГ та іншого жодним чином не піднімалось під час звітування. Фактично, місто й надалі залишилось заручником непрозорого способу витрачання коштів, так як програма соціально-економічного та культурного розвитку не прийнята, а галузеві програми прийняті лише на річний термін. Відтак констатуємо, місто Городок не знає напрямку свого розвитку, а громадяни не мають відповіді, в якому році дійде черга до ремонту їх вулиці, садочка, спортивного майданчика і т.д.», – наголошують у «Розвитку Городоччини».
 
За таких обставин, ГО здійснила аналіз виконання міського бюджету за 2018 рік та склала свій звіт про діяльність мерії Городка за 2018 рік.
 
«Відповідно до нашого аналізу, бюджету завдано збитків у розмірі орієнтовно 6 млн грн або 14% від його загального доходу. Чи дані збитки стали наслідком непрофесійного менеджменту або ж наслідком умисних дій, відповіді нададуть правоохоронці, які тільки за заявами ГО «Розвиток Городоччини» зареєстрували та здійснюють досудове слідство у п’яти кримінальних провадженнях», – повідомили активісти.
 
Бюджет. Звіт про виконання доходів. До загального фонду міського бюджету надійшло – 34,94 млн грн, або 103,0% від плану. До спеціального фонду міського бюджету надійшло – 4,43 млн грн або 26,0% від плану. План, згідно з рішенням міськради від 15.12.2017 №1217, становив – 17,02 млн грн. Субвенції з інших бюджетів: 2,6 млн грн – до загального фонду міського бюджету; 1,04 млн грн – до спецфонду міського бюджету. Гранти, міжнародна допомога, ін. – 0,00 грн.
Підсумок. Виконання дохідної частини бюджету не забезпечено. Недоїмка по спецфонду – 74%. Робота по залученню субвенцій незадовільна. Розміри отриманих субвенцій на рівні найнижчих в області. Робота по залученню грантів не проводилася.
 
Звіт про виконання видатків. За 2018 рік з міського бюджету було проведено фінансування видатків на суму 44,25 млн грн. Вільний залишок 2017 року, який перейшов у 2018 рік, – 8 млн грн. Невикористаний залишок станом на 31.12.2018, – 6,8 млн грн. або 15,8% від загального доходу за 2018 рік.
Підсумок. Видаткова частина бюджету не виконана на суму 6,8 млн грн.
 
3. Ефективність використання бюджету. 10,6 млн грн або 30% доходів загального фонду скеровано на утримання апарату міської ради (зарплата, нарахування на зарплату, ЖКГ і ін.) 4,9 млн грн або 11,5% загальних доходів – збитки бюджету, завдані нефаховими або умисними діями менеджменту міста, зокрема: 2 млн грн – збитки, завдані під час закупівлі робіт із капітального ремонту вул. Валової. 
Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2019/03/07/nache_ostap_bender_mer_gorodka_na_lvivshchyni_zvituvav_pro_vykonannya_1524641
Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.