"Народна думка" : "Одного впіймали, зганьбили – усіх!"

14.04.2016 20:11
 
 
 
 

 Служба безпеки, борячись з корупцією, 
водночас поширює напівправду

 

13 квітня 2016-го стало нещасливим днем для Городоцької міської ради. В електронних ЗМІ поширилась інформація прес-центру СБУ, яку публікуємо дослівно:
«Депутат міськради взяв хабар за позбавлення учасників АТО земельної ділянки
Співробітники Служби безпеки України спільно з Національною поліцією затримали на хабарі депутата Городоцької міської ради Львівської області. 
До депутата звернувся львівський бізнесмен з проханням розглянути на сесії питання про виділення йому земельної ділянки для будівництва готельно-розважального комплексу. Депутат погодився за гроші «допомогти» підприємцю, але вирішив реалізувати зобов’язання іншим шляхом. На сесію було винесено питання про зміну цільового призначення земельної ділянки. Раніше міськрада відвела її під будівництво багатоквартирної житлової забудови для учасників антитерористичної операції.
Правоохоронці затримали депутата під час отримання чотирьох тисяч доларів США, відразу після прийняття міськрадою позитивного рішення.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.
Тривають невідкладні слідчі дії для встановлення можливої фінансової "зацікавленості" в прийнятті такого рішення іншими депутатами та чиновниками.
Прес-центр СБ України».
Така от справа… Резонанс – очевидний: гнівні коментарі, ганьба для міста, втрата іміджу влади, зневіра. Але! Прикро констатувати: поважна правоохоронна служба поширила напівправду, яка перевернула все мало не з ніг на голову. Вже й ніхто не зауважує, що затримали лише одного депутата, а не… всю раду. Вони, мовляв, такі-сякі, одного поля ягоди. І, як написав у соцмережі обранець з попередньої каденції (схоже – найчесніший мандатоносець за всю історію міста), нинішні міські депутати – за певним політичним винятком – «лайно». А все тому, що начебто хотіли забрати землю в атовців…
Ніхто землі в захисників забирати не збирався! Більше того, навіть про зміну цільового призначення не йшлося, хоча про це твердить прес-центр Служби (фаховість підвела?).
Ось рішення сьомої сесії № 204, яка була проголосована 13 квітня (цитуємо):
«Про переведення земельної ділянки № 5 житлового кварталу К-4 з «багатоквартирного житлового будівництва» на «для будівництва багатоквартирних житлових будинків для учасників АТО»
З метою забезпечення ефективного використання земельного фонду міста, залучення додаткових коштів у міський бюджет для реалізації програм соціально-економічного розвитку міста, враховуючи пропозицію постійної депутатської комісії міської ради у справах земельних ресурсів, будівництва та архітектури, керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 12, 127, 128, 186, 207 главою 21 Земельного кодексу України, з метою забезпечення житлом учасників бойових дій, міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Перевести земельну ділянку № 5 житлового кварталу К-4 площею 0,8578 га, що розташована на вул. Зарицького, 33 в м.Городку Львівської області з «багатоквартирного житлового будівництва» на «для будівництва багатоквартирних житлових будинків для учасників АТО».
2. Міськвиконкому:
2.1. Оформити у встановленому законодавством порядку право комунальної власності територіальної громади м.Городка на зазначену у п.1 даного рішення земельну ділянку.
2.2. Розробити проект забудови земельної ділянки для будівництва багатоквартирних житлових будинків для учасників АТО.
3. Рішення сесії міської ради № 2696 від 10.09.2015 року «Про переведення земельної ділянки № 6 житлового кварталу К-4 з «багатоквартирного житлового будівництва» на «для будівництва багатоквартирних житлових будинків для учасників АТО» вважати таким, що втратило чинність…»
Відчуваєте різницю?! В кого тут щось забрали? Навпаки, інтереси вояків і загалом мешканців міста стали пріоритетом. Пропозиція щодо такої «ротації» в рамках кварталу К-4 була доведена керівництву місцевої спілки вояків АТО, їх запрошували навіть на згадану сесію. Захисники в підсумку мали б залишитись у виграші. Адже для них зводитиметься житло на СУСІДНІЙ ділянці - №5, де є можливість спорудити БІЛЬШЕ квартир (див. схему з умовними позначеннями згідно містобудівної документації). Натомість ділянка №6, яка сподобалась інвестору ближчим розташуванням до дороги, – потрапила наступним рішенням сесії (№205) до переліку земельних ділянок для продажу в 2016 році (як раніше це було з ділянкою №5). Тобто з’явилась можливість її продажу з аукціону, переможець якого – і, можливо, ним би став згаданий львівський бізнесмен – зміг би там років через два збудувати готельно-розважальний комплекс. Більше того: власним коштом в майбутньому зміг би до кварталу К-4 також підвести всі комунікації, чим можна було б вигідно скористатися під час будівництва житла для вояків АТО!
Та попри очевидні факти з легкої руки прес-центру СБУ шириться напівправда, яку підхоплюють електронні ЗМІ, збурюючи людей. І з’являються такі ось заголовки: «У Львові депутата-хабарника впіймали на махінаціях з землею для військових», «У Львові депутат хотів позбавити землі учасників АТО». Чому «у Львові» – то вже питання до недолугих писак, бо йдеться таки про городоцьку пригоду. Але ж як хочеться «смаженинки»! Навіщо факти перевіряти журналюгам?! Прес-служба СБУ – вона ж безгрішна, помилятись не вміє апріорі, цитувати її можна із закритими очима!.. Хлопці, боріться з хабарниками, але ж не перекручуйте, не пасує!.. Бо з вашої подачі з’являються такі-от коментарі від колишніх депутатів міськради (цитую): «Одні життя ложать а другі бабки рахують, де правда, невже людям очі затьмарює жадоба до грошей і всі прийняли у цій афері участь, в голову не вкладається. Це ж у нашому місті, це була ділянка для наших бійців, чому саме так поводяться обранці». Отакої! Хоч прямо на місці – всіх депутатів без суду і слідства… 
Тепер – про позачергову VIІ сесію. Скликана вона була за ініціативи частини депутатів (а не з ініціативи міського голови, який не мав права не відгукнутись на цю законну вимогу). Сприяння надходженню інвестицій в Городок – їх обов’язок. А тут – цілий комплекс з басейном може невдовзі з’явитись! Чи у нас на кожнім кроці є басейни? Для діток, зокрема, щоб здорові росли. А ще – нові робочі місця, надходження податків до скарбниці міста. Чи зле, панове?! Та гірко, що на добрій справі ЗА ПЛЕЧИМА КОЛЕГ комусь спало на думку нагріти руки! Провину цієї людини частково змушені поділяти депутати, які без злого наміру (без жодного голосу «проти») підтримали на сесії, здавалося, хорошу ініціативу, емоційно голосували «за яскраву цукеркову обгортку» – свої рожеві мрії про басейн в Городку. Та з тієї мрії вийшов гучний пшик (інвестор, мабуть, удаваний). Як би там не було, але спецоперація СБУ вдалась, і нам тепер пожинати наслідки дій одного з депутатів: авторитетові міста завдано дошкульного удару. А комусь з опонентів нової влади цей скандал принесе такі бажані моральні дивіденди. Можливо, навіть очікувані… Та під Богом ходимо всі!
Андрій ГОРОДЕЦЬКИЙ.

 

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.