Новини від Люстраційного комітету

17.08.2015 21:02

Дорогі друзі, 

Ми вже домоглися звільнення 29 посадовців зі свого списку «ТОП-50 недолюстрованих». Це ті особи, які підпадають під один із двох, так званих «автоматичних» люстраційних критеріїв, але продовжували перебувати на своїх посадах всупереч вимогам Закону «Про очищення влади». Список було складено ще в лютому 2015 для того, аби боротися з саботажем і добиватися очищення влади там, де цього дуже не хочуть конкретні високопосадовці. Конкретні — тому що за кожним прізвищем незвільненого стоїть обмежене коло осіб на чолі з Президентом, які й порушують закон, залишаючи людей зі списку на посадах.

З моменту публікації нашого ТОП-50 кожного дня ми змушуємо керівництво держави виконувати Закон. Величезними зусиллями спільно з Громадською радою з люстрації при Мін’юсті, окремим народними депутатами, посадовцями та активістами по всій країні вириваємо «з м’ясом» кожного другого з цього списку. І це при тому, що звільнити їх вимагає Закон, який перші особи держави грубо порушують, залишаючи на посадах «недолюстрованих». У будь-якій цивілізованій країні порушення закону означає, що посадовці повинні піти. І найпершими повинні піти керівники правохоронних органів, починаючи з Генпрокурора, за відставку якого вже зібрано 108 голосів. Нагадайте своїм депутатам підписатися.

Найкращою ілюстрацією саботажу у високих кабінетах є те, що там навіть примудряються повертати на посади вже люстрованих і винаходити все нові й нові схеми для повернення «потрібних» людей на ключові посади.

Наприклад, люстрованого керівника київської міліції Олександра Терещука, який розганяв волинський Євромайдан, вивів з-під люстрації і повернув на посаду Президент; звільненого в день розгляду судом його справи заступника Міністра внутрішніх справ Віталія Сакала Аваков призначив своїм радником зі збережнням усіх привілеїв; люстрована Ганна Ігнатенко, яка підробила лист-індульгенцію від Мін’юсту, знову працює в податковій Києва; а недолюстрований начальник київської митниці Юрій Дворак був звільнений з ДФС у зв’язку… з переведенням до Апарату Верховної Ради!

Такі ганебні прикладу саботажу свідчать лише про одне: вище керівництво держави не хоче і ніколи не хотіло очищення влади. Декларативні заяви покликані приспати пильність суспільства і почекати, поки люди втомляться.

Звичайно, у країні, де вище керівництво на чолі з Президентом порушує закони, важко вимагати їх дотримання від інших. Ще важче не втомлюватись, коли здоровому ґлузду протистоїть величезна олігархічно-бюрократична машина, усі функції якої зводяться до затягування будь-яких демократичних перетворень, доки верхівка набиває кишені. Вичистити ключові державні структури від таких людей було і залишається ключовим завданням люстрації, але в умовах тотального саботажу без участі громадян зробити цього неможливо. Тому так важливо, щоб в кожному місті і містечку люди самоорганізовувались для контролю за діями влади так, як це зробили у Харкові, де розпочав роботуХарківський антикорупційний центр. Щоб журналісти робили розслідування, які допомагають звільняти корумпованих чиновників так, як це роблять жуналісти-члени Громадської ради з питань люстрації. Щоб в кожному регіоні був створений свій ТОП-50 «недолюстрованих», і так само як в Києві йдуть під тиском громадськості заступники міністрів і керівники відомств, в областях, де зараз відбуваються люстраційні перевірки, під тиском громадян йшли особи, негідні служити людям. Щоб допомогти активістам в регіонах, ми запланували низку поїздок вже восени — слідкуйте за нашими анонсами. Не втомлюємось!

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.