Новини з Люстраційного комітету

19.01.2015 11:39

Дорогі друзі,   

За кілька тижнів ми очікуємо на перші результати перевірок, що почалися ще в листопаді. Це означає, що зовсім скоро на нас чекає нова хвиля гучних звільнень високопосадовців, які, відповідно до плану проведення перевірок, останні два місяці проходили перевірку на відповідність люстраційним критеріям.

На жаль, влада продовжує тотально саботувати власне очищення. Симптоми відчайдушних намагань чиновників уникнути люстрації ви спостерігаєте кожного дня в новинах. Висновки Венеціанської комісіїзвернення до Конституційного судунезаконне отримання статусу учасника бойових дій в зоні АТО,перенесення строків перевірокприховування декларацій - використовуються будь-які доступні інструменти для дискредитації закону в очах суспільства з одночасними спробами врятувати себе за будь-яку ціну. 

Останній винахід - спроба переконати суспільство в недієвості закону через приклади поновлення люстрованих чиновників в судах. Ви, напевно, читали не одну статтю з назвою на кшталт «Люстровані чиновники повертають посади через суд». Хочемо всіх заспокоїти: зі 174 чиновників, що позивалися до суду, лише двоє були поновлені на посадах, та й ці два рішення зараз знаходяться в судах апеляційних, оскільки судді фактично пішли проти прямої норми закону.

Перше засідання апеляційного суду, який має розглянути оскарження рішення суду про поновлення на посаді одного з цих люстрованих чиновників - працівника прокуратури Володимира Суходубова - відбудеться завтра, у понеділок, о 13:30. Ця справа надзвичайно важлива, тому туди їде команда у складі Єгора Соболєва (Народний депутат, голова парламентського Комітету з запобігання і протидії корупції та голова Громадського люстраційного комітету), Тетяни Козаченко (Директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції), Максима Маньковського (голова Громадської ради з питань люстрації при Мін’юсті) та Сергія Іванова (член Громадської ради з питань люстрації при Мін’юсті, блогер і журналіст із Луганська). Також обіцяв доєднатися Семен Семенченко з бійцями «Донбасу». Ми покажемо суддям та чиновникам один раз і назавжди: ніхто не має права зневажати закон та вимоги суспільства

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.