Сміттєвий колапс у Городку: Місто перекидає відповідальність за бруд і сморід на перевізника

26.09.2016 21:07

Переповнені сміттєві баки в Городку. Фото: Юрія Мартиновича/ZIK

Уже тривалий час у місті Городку, що на Львівщині, ніяк не можуть вирішити проблем із вивезенням сміття. Перевізники стверджують, що просто не мають куди звозити сміття, а міська влада уже понад три місяці не може вирішити цього питання. Водночас, мер міста Роман Кущак переконує, що робиться все можливе, а от пошуки полігону для вивезення твердих побутових відходів – не їх робота.
 
Окрім цього, нещодавно у мережі з’явилась інформація, що нібито АВЕ-Львів розриває угоду на вивезення сміття з Городком. У коментарі IA ZIK менеджер Городоцького відділення ТОВ «АВЕ Львів» Василь Павлюк спростував цю інформацію. «Ми не ініціювали розірвання договору із міською радою. Але проблеми з вивезенням сміття є. Ми маємо усі можливості, ресурси, щоб надавати послуги, єдине, що нам потрібно – полігон, який мали б відвести в органах влади. Але вони його не відвели. Ну звичайно, частково сміття з міста вивозять на один із полігонів у районному центрі області, але там є квота: одна машина в добу, приблизно п’ять-шість машин на тиждень. Але цього є замало, щоб надавати послуги у повному обсязі. Раніше ми регулярно вивозили в тиждень 15-17 машин, вагою 10 тонн», – розповів Василь Павлюк.
 
За його словами, підприємство вже понад три місяці чекає від міської ради якихось кроків. «Проблему навіть і не починали вирішувати. Місто чекає, що це за них зробить «АВЕ Львів», Садовий, але тільки не вони. У мерії пояснюють, що у Городку просто немає ділянки для вивезення сміття», – обурюється представник перевізника.
 
Своєю чергою міський голова Городка Роман Кущак розповів, що кілька тижнів тому Василь Павлюк заявив міській раді, що у них є проблеми з полігоном, на який звозять сміття і що фірма буде зупиняти надання послуг по вивезенню сміття. «Але це все було в усній формі. Він також заявив, фірма забере усі контейнери, які розставлені по місту. Як бачимо, контейнери і так переповненні, гори сміття. Але одна машина все ж таки забирає сміття», – каже мер.
 
Він також наголосив, що фірма «АВЕ Львів» завжди якісно надавала послуги, коли все було добре: «Я розумію, що проблема не у фірмі, а у відсутності полігону. Розумію, що сьогодні надавати такі послуги можуть тільки ті структури, які мають свої полігони».
 
«Але люди також мають знати, що «АВЕ Львів» надають послуги по вивезенню сміття і в межах цих послуг є все: збір, вивіз та захоронення. Місто не втручається у договір між перевізником і кінцевими його клієнтами, з якими укладений договір на вивіз сміття. Люди за це платять гроші. Ми пропонували підняти тарифи, якщо є у цьому потреба. Просили збільшити плату за послуги тільки для бізнесу та бюджетних організацій. Але на це фірма не зголосилась. Ми запропонували правильну, в межах чинного законодавства, схему. У Городку немає жодного квадратного метра землі, де б можна було навіть для сортувальної станції, не говорячи про тимчасове захоронення. Але попри це я намагався шукати інші полігони в межах сусідніх районів, але перевізника не пускають туди активісти. Тому ми змушені або перечекати цю форс-мажорну ситуацію, або пробувати міняти надавача послуг», – зазначив міський голова Городка. 
Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2016/09/26/smittievyy_kolaps_u_gorodku_misto_perekydaie_vidpovidalnist_za_brud_i_896542
Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.