Ци та любов є од Бога дана, ци лем може дяблом підшептана?

16.02.2019 14:49
  Президентські вибори в Україні виходять на фінішну пряму. З усіх зареєстрованих 44 кандидатів в президенти, , фаворитами перегонів, за даними соціологічних досліджень, є 4 -5 найрейтинговіших електоральних уподобанця.  Звісно, соціологія справа сумнівна, особливо перед виборами, бо як каже народна мудрість " Хто дівчину (в нашому випадку соціологію) годує, той її і танцює", тим не менше лідери визначені і більшість виборців вже знають за кого голосуватимуть у першому турі, сумніваються у виборі і не голосуватимуть за різними оцінками від 12 до 25% українців. 
 Обрати президента одразу в першому турі не вдасться, через відсутність явного переможця, розпорошеність голосів та велику кількість претендентів. Діючому президенту, як і Юлі Тимошенко "світить" перемога якщо в другому турі вони зустрінуться з Бойко, Вілкулом, Кошулинським, або Ляшком, але якщо вони змагатимуться з Зеленським, Гриценком чи Садовим то їхня перемога виглядає досить примарно (решту кандидатів в розрахунок не беру через їхній низький рейтинг). Цікавим буде змагання у другому турі між Порошенко і Тимошенко, але і тут все передбачувано, на мою думку в цьому випадку леді Ю буде зверху. Не вдаючись до розгорнутого аналізу діяльності цих двох претендентів на президентську булаву зауважу, що команда Тимошенко розробила хорошу програму розвитку держави на найближчий час котра ближче до серця пересічному українцю ніж Томос і асоціація з ЄС котрі є більш еволюційним процесом розвитку новітньої Української держави ніж персональною заслугою Порошенка. Звісно, президент міг притормозити цей процес, а міг прискорити,  Петро Олексійович - прискорив, молодець, зробив висновок після вигнання того хто хотів притормозити. При виборі між Порошенко і Тимошенко основна маса електорату керуватиметься простим логічним висновком: "Як було останні 5 років за Порошенка - ми знаєм, нічого доброго,  як буде при  Юлі, побачимо може буде краще". 
 
 Краще буде з Юлею Тимошенко чи ні, од Бога вона чи од дябла, ми не дізнаємся поки вона не стане президентом, решта - фантазії і домисли її опонентів, ця думка і визначила заголовок статті взятий з чудової лемківської пісні "Під облачком". 
 
Під облачком явір похилений,
Сьпіват на ним пташок премиленій.
Слухай мила як тот пташок сьпіват,
Же з любови нич добре не биват,
Же з любови (2) нич добре не биват.
 
Ци та любов є од Бога дана,
Ци лем може дяблом підшептана?
Хоц бис не хтіл то мусиш любити,
Хоц бис потім прото мал терпіти,
Хоц бис потім (2), прото мал терпіти.
 
Мила, мила, ти покусо єдна,
Уж тя люблю, не рік, ани не два.
Ци-с мі дала зіля ся напити?
Не мож мила нияк без тя жити.
Не мож мила (2), нияк без тя жити.
 
Мі циґанка давно ворожила,
Же мя здурит дівка чорнобрива,
Же не буду виділ за ньом сьвіта,
Аж проминут моі млади літа.
Аж проминут (2), моі млади літа.
 
Під облачком явір зеленіє -
Посмотр мила, як ним вітер хвіє.
Може вирве його з коренями...
Мила, мила, што то буде з нами?
Мила, мила, мила моя, што то буде з нами?
 
  За посиланням пісня у виконанні Христини Соловій
              youtu.be/WjnWmFHtGzI

 Олег Ягель

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.