У Городку на Львівщині депутати не підтримали утворення громади, яку пропонував мер

25.10.2016 21:09
У Городку на Львівщині застопорилося утворення об’єднаної громади. Причина – різні погляди мера та міських депутатів на те, як має виглядати реформа, зокрема, щодо кількості сіл, з якими дружитиме районний центр.
 
Відповідно до змін до перспективного плану Городоцького району, який затверджений на сесії обласної ради, передбачається створення трьох територіальних громад: Городоцької та Комарнівської міських та Великолюбинської селищної громад. Найбільші дискусії виникли щодо утворення Городоцької громади, до якої мали би увійти Городок та 18 сільських рад.
 
Як повідомив у коментарі IA ZIK депутат Городоцької міськради Роман Дунас, на сесії міської ради мер Роман Кущак та його оточення поспіхом ініціювали утворення Городоцької громади, яка б об’єднала Городок і лише три сільські ради. Однак, ініціатива не пройшла. ЇЇ не підтримали міські обранці.
 
Керівники міста звинуватили депутатів у тому, що вони проголосували проти 32 мільйонів ПДФО та 6 млн грн субвенцій для сіл.
 
Як пояснює Р. Дунас, насправді від такого об’єднання Городоцька громада тільки би програла, особливо, місто Городок. На підтвердження цьому є конкретні розрахунки, які надав депутат.
 
Доходи Городоцької ОТГ (Городка разом із селами Повітно, Долиняни, Братковичі), у випадку її створення, приблизно становили б 55 мільйонів 177 тисяч 661 гривню.
 
Ця сума доходів включає в себе податкові доходи Городка (3 мільйони 764 тис. 194 грн), с. Братковичі (418,782 тис. грн), с. Повітно (237,574 тис. грн), с. Долиняни (151,111 тис. грн). Крім цього, до загальних доходів слід віднести освітню субвенцію у розмірі 29,771 млн грн, 12 млн 551 тис. грн медичної субвенції та 2 млн 784 тис. грн субвенції для закладів культури ОТГ. Ще 5,5 млн грн – базова дотація вирівнювання.
 
Сума видатків ймовірної ОТГ, які взяті навіть за 2015 рік, становила 79 мільйонів 419 тисяч гривень. Відтак дефіцит бюджету Городоцької ОТГ (Городка, Повіто, Долинян, Братковичів) склав би понад 20 мілйонів гривень, без надходжень від податку з доходів фізичних осіб.
 
«Формат був недалекоглядний, оскільки об’єднувалися тільки три сільські ради і місто Городок.
 
Коли керівництво міста проводило переговори з громадами, не залучали громадськість, громадсько-політичні організації, а намагалися зробити собі популізм і піар.
 
Якщо би відбулося таке об’єднання, бюджет ОТГ мав би дефіцит понад 20 млн грн. Якщо уявити, що цій громаді у такому форматі дали би 32 млн грн ПДФО, що є на рівні фантастики, це був би колапс для районного бюджету, прийшлось би дофінансовувати кошти з обласного чи з Держбюджету», – наголошує Р. Дунас.
 
Окрім того, на його переконання, таке «вузьке» об’єднання міський очільник Городка та його оточення «пропихали» заради виборів – аби залишитися у кріслах на новий термін. «Вони порахували, що можна залишитись ще на 5 років при непоганій зарплаті, преміях, користуванні у вихідні службовим транспортом. Але що від того буде мати громада?! Тому депутати за такий формат не проголосувати», – додав Р. Дунас.
 
Натомість, з його слів, депутати вийшли з ініціативою об’єднання у широкому форматі – 18 сільських рад та місто Городок, як це передбачено перспективним планом. Обранці наполягають: об’єднавчий процес потрібно оновити, розпочати більш кваліфіковані переговори з громадами – залучити усі громадсько-політичні організації, народних депутатів.
 
На думку Р. Дунаса, саме очільники Городка винні у тому, що деякі громади, які мали йти до Великолюбінської громади, яка вже прийняла рішення про об’єднання, залишилися «за бортом», оскільки їх спантеличили.
 
Депутат переконаний: у 2017 році Городок має суттєво активізувати процес та залучити до об’єднання максимум громад. «Усі 18 навряд чи захочуть. Але хоча би 10-12 громад реально об’єднати», – вважає Р. Дунас.
 
З його слів, утворення Городоцької громади наразі застопорилося через недопрацювання мера та його команди.
 
«Тому наразі маємо такий результат. Вважаю, Городоцька громада заслуговує кращого», – зауважив Р. Дунас.
 
Як відомо, на Львівщині вже утворені 16 об’єднаних територіальних громад, іще у шести ОТГ оголошені вибори на 18 грудня цього року.
 
Як зазначає провідний експерт з питань децентралізації в Україні Юрій Ганущак, «не всі громади, які підуть на вибори, отримають прямі відносини з Державним бюджетом. Йдеться про громади, які створені не відповідно до перспективного плану й не відповідають методиці». Як пояснює експерт, це невеликі громади, які не отримають очікуваної підтримки від держави.
 
Очевидно, у нинішній ситуації городоцькій мерії та депутатам слід об’єднати зусилля для створення справді спроможної об’єднаної громади. 
 Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2016/10/27/u_gorodku_na_lvivshchyni_deputaty_ne_pidtrymaly_utvorennya_gromady_yaku_980895
Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.