Великопольський обрядовий рік у мистецьких творах

03.07.2017 20:19

    Упродовж останніх років Львівський музей історії релігії тісно співпрацює з Музеєм-замком Гурків у Шамотулах (Республіка Польща). Творчі зустрічі, презентації виставок стали невід’ємною частиною життя наших колективів.

    «Великопольський  обрядовий рік у творах Мар’яна Шварца і Яніни Клопоцької» – назва виставки, яку представлятимуть польські музейники цього разу у Львові.

    Мар’ян Шварц і Яніна Клопоцька – відомі у Польщі художники – жили і працювали в державі, в якій релігія займає досить вагоме місце в суспільному житті. Практично всі польські традиції та звичаї тісно пов'язані з релігією. Мешканці шанують і дотримуються встановлених костелом свят, радіють національним урочистостям і з повагою ставляться до історичних цінностей. Мабуть, це і стало основною причиною, що в творчості цих митців є чимало робіт, присвячених звичаям та обрядам рідного краю, які супроводжують людину протягом цілого року.

      «Лісок привітання весни», «Посвячення худоби навесні», «Хрестова хода», «Коли народжується Христос», «Колядники», «Закінчення посту», «Шамотуляни» (танці), «Обжинки», «Скубання пір’я», «Задушки» (поминання померлих) – назви цих робіт говорять самі за себе.  

    На виставці можна буде побачити також народні костюми, ознайомитися зі світлинами про свята і обряди в наші дні. Зокрема, про одне з найбільших свят Католицької церкви Божого Тіла (Свята Євхаристія).

    Урочисте відкриття виставки «Великопольський  обрядовий рік у творах Мар’яна Шварца і Яніни Клопоцької» відбудеться у середу, 5 липня, о 16 годині у виставковій залі Львівського музею історії релігії.

                                                     

                                          Руслана Бубряк, Ірина Цебенко,            

                                              наукові співробітники ЛМІР

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.