Влада відмовчується від нелегального свинокомплексу у Керниці

30.03.2017 20:29

Більше трьох років свиноферма у селі Керниця Городоцького району розливає гноївку на дороги, людські поля, сіножаті. Мешканці душаться від гидкого запаху у повітрі. 

«У мене за весь час зібрані документи. Підприємство не має дозволів на проведення такої діяльності. Насправді ніби-то орендує у Керниці складські приміщення. Не має спеціально обладнаних очисних споруд чи відстійників. Та не має навіть права власності чи користування земельною ділянкою! Місцева влада закриває на все очі, сільський голова не проживає у селі. Не допомагає і звернення до обласної адміністрації. На нашу скаргу відповіді ми так і не отримали з вересня минулого року», - зазначає активістка.

У навколишнє середовище з ферми потрапляють: аміак, метан, сірководень, діоксид сірки. 

«Ми розуміємо, що це не звичайні домашні свині. Це тварини, яких вирощують на спеціальних преміксах. І відходи від них не є корисними навіть для ґрунтів. Отрута потраплятиме цієї весни знову у городину. А тим більше, цим не можна дихати людям. У повітрі стоїть такий запах, що неможливо відчинити вікна».

На сіножатях утворюються ставки від великої кількості гноївки. Вона потрапляє у ґрунтові і підземні води. Мацько попереджає владу області про можливість екологічної катастрофи у Керниці.

«Ми розуміємо, що нелегальна ферма не може належати пересічному мешканцю. Є змова чиновників. За чиїсь доходи місцеві селяни платять власним здоров’ям», - додала Мацько.

Активісти ВОЛІ вимагають службових розслідувань про діяльність свиноферми у Керниці.

  Джерело: https://vk.com/govarta1?z=photo-66210801_456268978%2Fwall-66210801_1173034

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.