ВОДОПОСТАЧАННЯ: ЧИ ВРЯТУЄ СПОЖИВАЧА КОНЦЕСІОНЕР?

27.10.2013 10:18

В кількох останніх номерах районного часопису обговорюється тема нових тарифів на воду, а також акцентується на незадовільному вирішенні проблем, пов’язаних з водопостачанням Городка та інших населених пунктів. Нещодавно редакція отримала листа від голови ГО “Ягелонія” О.Мінакова, який з аналогічним запитом звернувся і до міського голови Городка І.Сагана. У зв’язку з публікацією проекту рішення Городоцької міськради “Про тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення по КП “Городоцьке ВКГ” автор просить призначити незалежну комісію з представників депутатського корпусу та громадськості для вивчення стану справ в КП “Городоцьке ВКГ”, його фінансово-господарської діяльності за 2009-2010 рр. За результатами роботи комісії “Ягелонія” пропонує провести громадські слухання, на яких виробити комплекс заходів, скерованих на нормалізацію роботи підприємства. Очевидно, мета таких кроків – запобігання підвищенню вартості води.

Оскільки лист адресувався й мерії, до неї ми і звернулися за коментарем. З уст першого заступника міського голови Городка О.Будзина почули таке:

 

- Неодноразово вивчали стан справ у водоканалі депутатські комісії. Залучався й аудит. Окрім того, пропоновані тарифи проходять перевірку на економічне обґрунтування в Антимонопольному комітеті та Державній інспекції контролю за цінами у Львівській області. Добродія Мінакова маємо намір ознайомити з поточним станом справ, з роботою міської влади задля стабілізації тарифів на воду у майбутньому.

Понад півтора року ціни на воду не змінювались. Натомість зростала відпускна вартість послуг “Львівводоканалу”, підвищувались ціни на енергоносії, пальне та мінімальна заробітна плата, які закладені у тарифах. Тобто вода має коштувати стільки, скільки коштує! На нинішній день Городоцьке ВКГ має 1,8 млн. грн. боргу перед Львівським водоканалом. Ми неспроможні оплачувати йому вартість води, яку нам постачають.

- Але споживача найбільше турбують величезні втрати води, до яких він не причетний. Чому з цим не борються у водоканалі?

- Це проблема нам також болить. Причини втрат води – у застарілому, зношеному обладнанні, трубах, які експлуатуються понад півстоліття. При перепадах тиску стінки труби руйнуються і вода починає витікати. З цієї причини підприємство не може подати воду з більшим тиском, хоча технічна можливість цього є. Нам вдалося лишень замінити труби на окремих, найбільш аварійних ділянках. Але основні магістралі залишаються старими. На реконструкцію матеріальної бази водоканалу міськрада грошей не має і держава їх нам не дасть. Вихід один – передати структуру в користування приватному власнику на певний час. На одній із сесій міськради ми і прийняли рішення про передачу водоканалу у концесію. З приводу цього скерували відповідного листа у Міністерство ЖКГ. Отримали з Києва відповідь із низкою зауважень та пропозицій, після чого скерували повторного листа з їх урахуванням. Концесіонери ж пропонують протягом 3 років вкласти у наш водоканал близько 120 млн. грн. За такої суми вдалося б замінити всі труби, зробити каналізацію, тобто зреалізувати чималий шмат робіт. Відтак коли надійдуть документи, проведемо конкурс за участю охочих взяти підприємство у концесію.

Водоканал залишатиметься власністю громади міста. Але певний термін – 49 років, згідно угоди – керуватиме ним концесіонер. За цей час підприємству, безперечно, окупляться вкладені у виробництво кошти, а споживачеві гарантуватиметься стабільність. Звичайно – не за рахунок збільшення тарифів.

Невдовзі відбудуться громадські слухання з приводу цієї проблеми. Кожен охочий може ознайомитися зі станом справ на підприємстві, розглянувши повний пакет документів.

Розпитувала

Галина ЧОРНЯК.

Популярність: 18%


Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.