Як у Городку знімають історичний фільм "Незламні".

10.10.2018 20:18

У когось ранок починається із кави, а у когось – зі зйомок фільму

Так, у м. Городок, що на Львівщині, тривають зйомки історичної художньо-документальної кінострічки «Незламні».

Незважаючи на вихідний, знімальна група та актори працюють з самого ранку. Їхня праця присвячена короткометражному фільму про напад на пошту у Городку у 1930-х рр. Тоді Галичина була під владою Польщі, яка гнітила та знищувала український народ.

 «Це був свого роду геноцид на Західній Україні. Поляки приходили в села, дірявили людям стріхи, в колодязь і на збіжжя наливали нафту, різали одяг. Найбільших противників пацифікації розстрілювали»,- розповів отець Михайло Греділь, режисер та оператор кінострічки, керівник ГО «Апостольська Чота».

Кінофільм про те, як молоді хлопці з заможних сімей, які могли в лоні Польщі розвиватися та бути багатими, виборювали Україну та виступали проти гніту.

У цю сонячну, але холодну суботу команда знімала сцени у полі. Тоді було важливо, щоб не було сонця і вони, чекаючи коли вийдуть хмари, старались швидко все відзняти. Після того приїхали у Городоцьку районну адміністрацію і розпочали знімальний процес вже там.

У 30-х рр. це була будівля саме тієї пошти.

Сценарій режисеру допомогла написати книга спогадів Григорія Купецького, який був одним із учасників нападу.

Більшість акторів фільму – це аматори. Серед них є хлопці-студенти ЛНУ Франка театрального факультету. Вони дуже амбіційні і було видно як стараються, як сильно вжилися у свої ролі.

Кошти на зйомки збирають серед своїх друзів та знайомих. Окрім цього, обласна адміністрація виділила 15 000 тис. грн.

Костюми та спорядження актори отримали від Товариства пошуку жертв війни «Пам‘ять», зброю дав магазин тактичного спорядження «Штурм»

Зйомки розпочалися у серпні, їх планують закінчити до середини жовтня.  Загальна тривалість фільму – 40 хвилин. А вже далі буде робота з львівськими кіностудіями, вони допомагатимуть з розкадруванням та світлокорекцією.

Зі слів отця Михайла, найважче під час зйомок було максимально приховати деталі, які видають 21 ст.

Навіть коли була сцена з палінням очерету, отець Михайло подивився, які сірники були у тодішній Польщі, роздрукував картинку і наклеїв вже на наші сірники.

Прем’єра повинна відбутися у Городку 31 листопада – у річницю нападу на пошту.«Незламні» будуть дивитися і в Італії, Іспанії, Канаді. В мене є друзі та знайомі, які чекають на нього», – каже отець Михайло.

Кіногрупа їздитиме по школах, селах, народних домах і там буде показувати своє творіння, щоб всі знали про подіі 30-х рр. на Західній Україні.

Хоч день знімальної групи і розпочався не з кави, але зате завершився продуктивно і з приємними емоціями…

 

Марта Занюк 

 Джерело: www.lmn.in.ua/nezlamni-yak-u-gorodku-znimayut-film/#disqus_thread

 

Назад

Пошук

© 2012 Усі права захищені.