Новини

День книги у Бортятині

20.04.2017 22:59

23 квітня – Всесвітній день книги і авторського права.

    З усіх сфер людської діяльності книги сьогодні залишаються найефективнішим інструментом передачі інформації. Завдяки їм ми не тільки отримуємо простий і зрозумілий доступ до ідей і знань, моральних і духовних цінностей, а й торкаємося справжніх творчих досягнень і краси нашого людства. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена в друкованих виданнях, повинна стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.

    Аби ще раз підкреслити важливість книг і віддати данину поваги їхнім авторам, зберуться гості у Музеї-садибі родини Антоничів. 25 квітня у колишній плебанії отця Василя бортятинці зустрічатимуть львівську поетесу, сценариста, перекладача Юлію Курташ-Карп. Вона – автор шести поетичних книг («Сповідь скорпіона», «Яблунева сага», «Одержима дощем», «Технологія чуйності»), шести телевізійних есеїв («Митець і Меценат», «Усе про жінку», «Дорога», «Дума про Учителя», «Святість земна»), мистецьких проектів «Галичина – Каневу», «Чубинський і ми», «Поміж зорями і хрестами», «Стрітення у Львові». У її творчому доробку переклади з польської мови віршів Кароля Войтили, знаного у світі як Папа Іван Павло II (Кароль Войтила «Вибрані поезії»), газетні і журнальні статті. Юлія Курташ-Карп неодноразово була членом журі конкурсу молодих поетів на здобуття літературної премії імені Богдана-Ігоря Антонича «Привітання життя».

    У «Музейній вітальні» Бортятина звучатиме вишукана, інтелектуальна і непроста поезія Юлії Курташ-Карп про любов і довіру, дружбу і життя. А глибокий, трепетний голос поетеси передасть усю гаму емоцій, багатство внутрішніх переживань. Учні місцевої школи читатимуть вірші авторки «Пробудження», «Крила», «Сентиментальне», інші.  

    Зустріч із поетесою Юлією Курташ-Карп відбудеться у вівторок, 25 квітня, о 14 годині 30 хвилин у Музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії).

                               Ольга Дядинчук, Олена Малюга,

                                      наукові співробітники Львівського музею історії релігії

>>

Влада відмовчується від нелегального свинокомплексу у Керниці

30.03.2017 20:29

Більше трьох років свиноферма у селі Керниця Городоцького району розливає гноївку на дороги, людські поля, сіножаті. Мешканці душаться від гидкого запаху у повітрі. 

«У мене за весь час зібрані документи. Підприємство не має дозволів на проведення такої діяльності. Насправді ніби-то орендує у Керниці складські приміщення. Не має спеціально обладнаних очисних споруд чи відстійників. Та не має навіть права власності чи користування земельною ділянкою! Місцева влада закриває на все очі, сільський голова не проживає у селі. Не допомагає і звернення до обласної адміністрації. На нашу скаргу відповіді ми так і не отримали з вересня минулого року», - зазначає активістка.

У навколишнє середовище з ферми потрапляють: аміак, метан, сірководень, діоксид сірки. 

«Ми розуміємо, що це не звичайні домашні свині. Це тварини, яких вирощують на спеціальних преміксах. І відходи від них не є корисними навіть для ґрунтів. Отрута потраплятиме цієї весни знову у городину. А тим більше, цим не можна дихати людям. У повітрі стоїть такий запах, що неможливо відчинити вікна».

На сіножатях утворюються ставки від великої кількості гноївки. Вона потрапляє у ґрунтові і підземні води. Мацько попереджає владу області про можливість екологічної катастрофи у Керниці.

«Ми розуміємо, що нелегальна ферма не може належати пересічному мешканцю. Є змова чиновників. За чиїсь доходи місцеві селяни платять власним здоров’ям», - додала Мацько.

Активісти ВОЛІ вимагають службових розслідувань про діяльність свиноферми у Керниці.

  Джерело: https://vk.com/govarta1?z=photo-66210801_456268978%2Fwall-66210801_1173034

>>

З'явилася інфографіка військової присутності Росії на Донбасі

07.03.2017 21:48
На карті позначені підрозділи ЗС РФ, які воювали на території України в 2014-2015 роках.

Український кризовий медіа-центр створив карту присутності на Донбасі російських регулярних військ.

«У Міжнародному суді ООН у Гаазі тривають слухання позову України проти Росії з метою покарання останньої за агресію проти українського народу. У зв’язку з такою нагодою, Український кризовий медіа-центр підготував інфографіку, що показує, де на території нашої держави у 2014-2015 роках перебували підрозділи ЗС РФ, що воювали проти українських захисників», - йдеться у повідомленні.

 

 

>>

ТЕРМІНОВО!!! Повідомлення Штабу блокади торгівлі з окупантами

16.02.2017 19:53

ТЕРМІНОВО!!!

ПОВІДОМЛЕННЯ ШТАБУ БЛОКАДИ ТОРГІВЛІ З ОКУПАНТАМИ ЩОДО ЗАЯВИ ПРЕДСТАВНИКІВ МВС ПРО МОЖЛИВЕ ЗАЛУЧЕННЯ СПЕЦПІДРОЗДІЛІВ МВС ДЛЯ ОЗБРОЄНОГО ШТУРМУ РЕДУТІВ БЛОКАДИ ТОРГІВЛІ НА КРОВІ

ТЕРМІНОВО!!! Повідомлення Штабу блокади торгівлі з окупантами

Штаб заявляє про те, що погрози озброєного штурму редутів “Богдан”, “Запоріжжя”, “16 добровольчого батальйону”, що поширюються Керівництвом МВС через ЗМІ, ніяк не вплине на рішення українських патріотів припинити торгівлю на крові та фінансування тероризму.

Ми, ветерани Війни за Незалежність, встали на Захист Батьківщини у 2014-2016 роках, не для того, аби за спиною наших бойових побратимів на передовій йшла торгівля на крові, продавалась наша Незалежність і підривалась Українська Державність. Ми вважаємо своїм моральним обов'язком перед нашими бойовими побратимами, що віддали своє життя у боротьбі за нашу Батьківщину, продовжувати нашу справу, не дивлячись на погрози застосування насильства зі сторони корумпованих ділків, що називають себе “українською владою”.

Ми готові були віддати своє життя за Україну на фронті, ми готові це зробити й зараз, тому що вважаємо нашу справу другим фронтом війни Українського Народу за свою Незалежність. Ми спираємось на підтримку Українського Народу і повністю впевнені у своїй моральній правоті.

Штаб блокади торгівлі з окупантами звертається до патріотів України, що мають офіційно зареєстровану зброю, із закликом долучатись до лав учасників блокади, щоб разом з нами захистити неозброєних волонтерів, громадських активістів та інших учасників блокади, які знаходяться на наших редутах.

Блокада буде продовжуватись! Всі погрози зі сторони корумпованої влади свідчать про те, що ми на вірному шляху і дають нам силу та натхнення перекривати шляхи фінансування тероризму та окупантів, які поки що лишаються вільними.

16 лютого 2017
Слава Україні!

Штаб блокади торгівлі з окупантами

 

>>

Пікетувальники змусили львівського суддю написати заяву на звільнення

03.02.2017 18:25

Головуючий колегії суддів Апеляційного суду Львівщини Зеновій Макойда написав заяву на звільнення під тиском людей, які взяли в облогу суддівську залу після рішення відпустити під заставу винуватця загибелі трьох охоронців ПАТ «Львівхолодокомбінат».

Адвокат Наталія Барбадин-Дунець повідомила сьогодні, 3 лютого: «Під тиском пікетувальників, які зранку 3 лютого взяли в облогу обласний Апеляційний суд і заблокували в залі судових засідань двох членів суддівської колегії, її голова Зеновій Макойда написав заяву на звільнення. Таким чином люди висловили незгоду проти прийнятого напередодні рішення відпустити під заставу організатора замаху на вбивство підприємця Богдана Копитка». 

За словами адвоката, третій суддя – Василь Головатий, який брав участь у засіданні, перебуває на лікарняному. Колегія з трьох суддів – Зеновія Макойди, Василя Головатого та Альберта Белена – засідала кулуарно. Своє рішення відпустити під заставу неодноразово судимого організатора вбивства бізнесмена, від чого загинули троє охоронців, служителі Феміди пояснюють недостатністю слідчих дій і доказів для тримання його під вартою.

Відтак, учасники пікету, серед яких – родичі загиблих, мають намір не знімати облоги доти, доки не буде змінено міру запобіжного заходу. Про це повідомлив кореспондент агенції Укрінформ, в якій також нагадали: «2 лютого Апеляційний суд Львівської області призначив заставу в 1,4 млн. гривень Дмитру Гаврилюку, якого звинувачують в організації замаху на бізнесмена Богдана Копитка. Торік 29 серпня у Старому Селі в асфальтове полотно було підкладено вибухівку, на якій підірвалася машина з охоронцями підприємця Богдана Копитка. Загинули троє молодих людей. Сам бізнесмен не постраждав, оскільки їхав в іншій машині».

Як інформував «ЩЛ», протестувальники підпалили у Львові шини.

 

>>

Євродепутат показав масштаби розгортання військ РФ

18.12.2016 21:45

Російська Федерація розташувала свої військові бази на окупованих територіях України та інших держав, пише УНІАН.    Так, російські війська тепер базуються у невизнаному Придністров'ї, анексованому Криму, на Донбасі, Абхазії та Південній Осетії.   Інфографіку, у якій показано масштаби путінської агресії, опублікував член Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський.

https://www.expres.ua/news/2016/12/18/218526-yevrodeputat-pokazav-masshtaby-rozgortannya-viysk-rf

 

>>

Городоцькі депутати виділили земельні ділянки для бійців АТО (нарешті).

23.11.2016 18:58
У Городку, що на Львівщині, бійці АТО уже півроку вимагають від місцевої влади передбачені для них законом земельні ділянки. Мер вперто запевняв, що зайвих паїв у місті просто немає. Та на сесії місцеві депутати таки змогли знайти землю для військовослужбовців.
Картинки по запросу земля для учасників ато
 
Боєць АТО Віталій на позивний «Ірак» розповідає: на сході провоював близько року.
 
«Я пішов у добровольчий батальйон «Правий сектор». Держава нам нічого не дала – ні зарплати, ні зброї. Я потрапив у Піски, потім – у Донецький аеропорт», – пригадує військовий.
 
Та зараз, після повернення, замість того, щоб насолоджуватися сімейним життям, виховувати трьох діток і одужувати після травм, чоловік оббиває пороги чиновників. Просить виділити йому та побратимам обіцяну землю.
 
«Невже наші хлопці сотнями гинуть, щоб потім прийти сюди і почути: «Так, ви молодці, але чекайте свого»?», – обурюється Віталій.
 
«На передовій нам передавали брошурки, обіцяли землю під гараж, під план, під садівництво, але ми нічого з того не маємо. Лише пишемо заяви, а вони лежать мертвим вантажем», – додає побратим Роман «Лисий».
 
Обіцяної землі городоцькі атовці добивалися майже півроку. Кожного разу мер Городка Роман Кущак декларував, що квадратних метрів для вояків у місті немає. До того ж, чиновник не дозволяв виділити бійцям ділянку, яку ті знайшли самі.
 
«Я вже говорив, що маю їх за братів, але в мене на затвердження йде генплан, де ця територія зазначена рекреаційною зоною. У Городку немає більше місця, де організувати відпочинок нашим людям», – запевняє Роман Кущак.
 

 

Тим часом на бік бійців «перейшли» місцеві депутати. Вони переконані: паї для захисників вітчизни у місті все ж пошукати можна. Тож після тривалих обговорень на сесії таки проголосували за виділення бійцям земельних ділянок
Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2016/11/23/gorodotski_deputaty_vydilyly_zemelni_dilyanky_dlya_biytsiv_ato_996611

  А "Людина, нестандартна своєю порядністтю"  робить чергові   bzdury !

 
>>

У Львові встановили пам'ятник Богдану - Ігорю Антоничу.

30.10.2016 10:43

 У Львівському сквері що вище цирку  на вул. Городоцькій встановили пам'ятник Богдану - Ігорю Антоничу. 

Image result for Памятник Богдану-Ігорю Антоничу у Львові

Богдан-Ігор Анто́нич (* 5 жовтня 1909, с. Новиця — †6 липня 1937, Львів) — український поет, прозаїк, перекладач, літературознавець.   БОГДАН-ІГОР АНТОНИЧ (1909—1937) Богдан-Ігор Антонин нарадився 5 жовтня 1909р. на Лемківщині в родині сільського священика Василя Кота, котрий незадовго до народження дитини змінив прізвище на Антонин. У 1914 р. родина Антоничів перебралася до Відня, де з гіркою бідою перебула чотири роки. У 1919р. Богдан з мамою (батька заарештувала польська влада) переїхали на Пряшівщину до материного брата, якого невдовзі режим Пілсудського скарав на смерть за домагання прав для галицької Лемківщини. Україна в цей час переживала історичний момент. На початку 1919 р. Об'єдналися дві молоді держави: УHР (Українська Народна Республіка) і ЗУНР (Західно-Українська Народна Республіка). І хоча її політична доля одразу ж зависла на волоску, цей короткий спалах незалежності перейшов у вимір культури. «Галичани» у Польщі, «східняки» усклад] УРСР, «закарпатці» в Чехії почували себе (з певною мірою ідеалізму) частинками великої України, якої ще немає на жодній карті світу, але яка неодмінно буде. На період такого національного ентузіазму припали шкільні роки Богдана-Ігоря. Труднощі війни відбилися на здоров'ї хлопця. Він часто і тяжко слабував. Тому спершу йому найняли приватну домашню вчительку, а в 11 років віддали до Сяноцької гімназії. Саме в цій єдиній на всю Лемківщину польській гімназії (українських тоді там взагалі не було) дві години на тиждень відводили українській мові, основний наголос за вісім років навчання робили на грецьку та латину. У 1923—25 pp. Б.-І. Антонич почав писати твори. Два останні роки навчання в гімназії його вчителем був Лев Гец, згодом відомий український художник. Гец осучаснив смаки Антонина, й мав на учня великий вплив. Навчаючись в університеті та по його закінченні, Богдан-Ігор надсилав учителеві свої книжки, які той оцінював дуже високо, сприймаючи їх «з нестримним захопленням». Антонич-гімназист захоплювався музикою, непогано грав на скрипці, котру потім згадував у віршах як «музичне дерево». Виступав на шкільних концертах і навіть компонував мелодії. Також малював і серйозно цікавився образотворчим мистецтвом. У 1928р. Б. І. Антонич закінчив гімназію і записався на гуманітарний факультет Львівського університету (спеціальність — слов'янська філологія); З 1931 р. почав друкуватися в періодиці. Саме тоді в бібліотеці журналу «Дажбог» заявилася його перша збірка «Привітання життя». У 1933р., закінчивши студії в університеті з дипломом магістра філософії, Антонич став вільним літератором. Від 1934р. Б.-І. Антонич активно друкується в західноукраїнських часописах «Вогні», «Дзвони», «Назустріч», «Ми». Тоді ж заходами Богдана Кравціва він видав збірку «Три перстені», за яку отримав літературну премію Товариства українських письменників і журналістів ім. Івана Франка. За неповних чотири роки письменник готує до друку чотири книги поезій, працює над малою прозою, пише роман і лібрето до опери, пробує себе у ролі мистецтвознавця. У 193б р. виходить найбільша прижиттєва збірка Б-І. Антонича «Книга Лева». Видужування після операції у Г937р. ускладнилося запаленням легенів. Слабе серце не витримало. 6 липня Богдан-Ігор Антонич помер. Поховано поета на Янівському цвинтарі у Львові. Збірки «Зелена євангелія» та «Ротації» вийшли у 1938р. посмертно.

Джерело: https://ukrclassic.com.ua/katalog/a/antonich-bogdan-igor/1191-bogdan-igor-antonich-biografiya

 Додам, що з середини 1920-х років батьки Богдана-Ігоря Антонича жили в селі Бортятин (тепер —Мостиського району Львівської області, що за 25 км від Городка),  де отець Василь був місцевим парохом. Б. І. Антонич часто приїжджав сюди, тут написав низку своїх творів. 

>>

У Городку на Львівщині депутати не підтримали утворення громади, яку пропонував мер

25.10.2016 21:09
У Городку на Львівщині застопорилося утворення об’єднаної громади. Причина – різні погляди мера та міських депутатів на те, як має виглядати реформа, зокрема, щодо кількості сіл, з якими дружитиме районний центр.
 
Відповідно до змін до перспективного плану Городоцького району, який затверджений на сесії обласної ради, передбачається створення трьох територіальних громад: Городоцької та Комарнівської міських та Великолюбинської селищної громад. Найбільші дискусії виникли щодо утворення Городоцької громади, до якої мали би увійти Городок та 18 сільських рад.
 
Як повідомив у коментарі IA ZIK депутат Городоцької міськради Роман Дунас, на сесії міської ради мер Роман Кущак та його оточення поспіхом ініціювали утворення Городоцької громади, яка б об’єднала Городок і лише три сільські ради. Однак, ініціатива не пройшла. ЇЇ не підтримали міські обранці.
 
Керівники міста звинуватили депутатів у тому, що вони проголосували проти 32 мільйонів ПДФО та 6 млн грн субвенцій для сіл.
 
Як пояснює Р. Дунас, насправді від такого об’єднання Городоцька громада тільки би програла, особливо, місто Городок. На підтвердження цьому є конкретні розрахунки, які надав депутат.
 
Доходи Городоцької ОТГ (Городка разом із селами Повітно, Долиняни, Братковичі), у випадку її створення, приблизно становили б 55 мільйонів 177 тисяч 661 гривню.
 
Ця сума доходів включає в себе податкові доходи Городка (3 мільйони 764 тис. 194 грн), с. Братковичі (418,782 тис. грн), с. Повітно (237,574 тис. грн), с. Долиняни (151,111 тис. грн). Крім цього, до загальних доходів слід віднести освітню субвенцію у розмірі 29,771 млн грн, 12 млн 551 тис. грн медичної субвенції та 2 млн 784 тис. грн субвенції для закладів культури ОТГ. Ще 5,5 млн грн – базова дотація вирівнювання.
 
Сума видатків ймовірної ОТГ, які взяті навіть за 2015 рік, становила 79 мільйонів 419 тисяч гривень. Відтак дефіцит бюджету Городоцької ОТГ (Городка, Повіто, Долинян, Братковичів) склав би понад 20 мілйонів гривень, без надходжень від податку з доходів фізичних осіб.
 
«Формат був недалекоглядний, оскільки об’єднувалися тільки три сільські ради і місто Городок.
 
Коли керівництво міста проводило переговори з громадами, не залучали громадськість, громадсько-політичні організації, а намагалися зробити собі популізм і піар.
 
Якщо би відбулося таке об’єднання, бюджет ОТГ мав би дефіцит понад 20 млн грн. Якщо уявити, що цій громаді у такому форматі дали би 32 млн грн ПДФО, що є на рівні фантастики, це був би колапс для районного бюджету, прийшлось би дофінансовувати кошти з обласного чи з Держбюджету», – наголошує Р. Дунас.
 
Окрім того, на його переконання, таке «вузьке» об’єднання міський очільник Городка та його оточення «пропихали» заради виборів – аби залишитися у кріслах на новий термін. «Вони порахували, що можна залишитись ще на 5 років при непоганій зарплаті, преміях, користуванні у вихідні службовим транспортом. Але що від того буде мати громада?! Тому депутати за такий формат не проголосувати», – додав Р. Дунас.
 
Натомість, з його слів, депутати вийшли з ініціативою об’єднання у широкому форматі – 18 сільських рад та місто Городок, як це передбачено перспективним планом. Обранці наполягають: об’єднавчий процес потрібно оновити, розпочати більш кваліфіковані переговори з громадами – залучити усі громадсько-політичні організації, народних депутатів.
 
На думку Р. Дунаса, саме очільники Городка винні у тому, що деякі громади, які мали йти до Великолюбінської громади, яка вже прийняла рішення про об’єднання, залишилися «за бортом», оскільки їх спантеличили.
 
Депутат переконаний: у 2017 році Городок має суттєво активізувати процес та залучити до об’єднання максимум громад. «Усі 18 навряд чи захочуть. Але хоча би 10-12 громад реально об’єднати», – вважає Р. Дунас.
 
З його слів, утворення Городоцької громади наразі застопорилося через недопрацювання мера та його команди.
 
«Тому наразі маємо такий результат. Вважаю, Городоцька громада заслуговує кращого», – зауважив Р. Дунас.
 
Як відомо, на Львівщині вже утворені 16 об’єднаних територіальних громад, іще у шести ОТГ оголошені вибори на 18 грудня цього року.
 
Як зазначає провідний експерт з питань децентралізації в Україні Юрій Ганущак, «не всі громади, які підуть на вибори, отримають прямі відносини з Державним бюджетом. Йдеться про громади, які створені не відповідно до перспективного плану й не відповідають методиці». Як пояснює експерт, це невеликі громади, які не отримають очікуваної підтримки від держави.
 
Очевидно, у нинішній ситуації городоцькій мерії та депутатам слід об’єднати зусилля для створення справді спроможної об’єднаної громади. 
 Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2016/10/27/u_gorodku_na_lvivshchyni_deputaty_ne_pidtrymaly_utvorennya_gromady_yaku_980895
>>

Сміттєвий колапс у Городку: Місто перекидає відповідальність за бруд і сморід на перевізника

26.09.2016 21:07

Переповнені сміттєві баки в Городку. Фото: Юрія Мартиновича/ZIK

Уже тривалий час у місті Городку, що на Львівщині, ніяк не можуть вирішити проблем із вивезенням сміття. Перевізники стверджують, що просто не мають куди звозити сміття, а міська влада уже понад три місяці не може вирішити цього питання. Водночас, мер міста Роман Кущак переконує, що робиться все можливе, а от пошуки полігону для вивезення твердих побутових відходів – не їх робота.
 
Окрім цього, нещодавно у мережі з’явилась інформація, що нібито АВЕ-Львів розриває угоду на вивезення сміття з Городком. У коментарі IA ZIK менеджер Городоцького відділення ТОВ «АВЕ Львів» Василь Павлюк спростував цю інформацію. «Ми не ініціювали розірвання договору із міською радою. Але проблеми з вивезенням сміття є. Ми маємо усі можливості, ресурси, щоб надавати послуги, єдине, що нам потрібно – полігон, який мали б відвести в органах влади. Але вони його не відвели. Ну звичайно, частково сміття з міста вивозять на один із полігонів у районному центрі області, але там є квота: одна машина в добу, приблизно п’ять-шість машин на тиждень. Але цього є замало, щоб надавати послуги у повному обсязі. Раніше ми регулярно вивозили в тиждень 15-17 машин, вагою 10 тонн», – розповів Василь Павлюк.
 
За його словами, підприємство вже понад три місяці чекає від міської ради якихось кроків. «Проблему навіть і не починали вирішувати. Місто чекає, що це за них зробить «АВЕ Львів», Садовий, але тільки не вони. У мерії пояснюють, що у Городку просто немає ділянки для вивезення сміття», – обурюється представник перевізника.
 
Своєю чергою міський голова Городка Роман Кущак розповів, що кілька тижнів тому Василь Павлюк заявив міській раді, що у них є проблеми з полігоном, на який звозять сміття і що фірма буде зупиняти надання послуг по вивезенню сміття. «Але це все було в усній формі. Він також заявив, фірма забере усі контейнери, які розставлені по місту. Як бачимо, контейнери і так переповненні, гори сміття. Але одна машина все ж таки забирає сміття», – каже мер.
 
Він також наголосив, що фірма «АВЕ Львів» завжди якісно надавала послуги, коли все було добре: «Я розумію, що проблема не у фірмі, а у відсутності полігону. Розумію, що сьогодні надавати такі послуги можуть тільки ті структури, які мають свої полігони».
 
«Але люди також мають знати, що «АВЕ Львів» надають послуги по вивезенню сміття і в межах цих послуг є все: збір, вивіз та захоронення. Місто не втручається у договір між перевізником і кінцевими його клієнтами, з якими укладений договір на вивіз сміття. Люди за це платять гроші. Ми пропонували підняти тарифи, якщо є у цьому потреба. Просили збільшити плату за послуги тільки для бізнесу та бюджетних організацій. Але на це фірма не зголосилась. Ми запропонували правильну, в межах чинного законодавства, схему. У Городку немає жодного квадратного метра землі, де б можна було навіть для сортувальної станції, не говорячи про тимчасове захоронення. Але попри це я намагався шукати інші полігони в межах сусідніх районів, але перевізника не пускають туди активісти. Тому ми змушені або перечекати цю форс-мажорну ситуацію, або пробувати міняти надавача послуг», – зазначив міський голова Городка. 
Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2016/09/26/smittievyy_kolaps_u_gorodku_misto_perekydaie_vidpovidalnist_za_brud_i_896542
>>

Зображено: 21 - 30 з 76

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Пошук

© 2012 Усі права захищені.