Новини

Вона промовляє до нас своїми творами

24.10.2018 20:56

Родом із мальовничого села  Іване-Золоте на Тернопіллі Стефанія Шабатура пов’язала своє життя зі Львовом. Тут закінчила училище прикладного мистецтва імені Івана Труша, Інститут прикладного та декоративного мистецтва. Проектувала і ткала гобелени, створювала великі монументальні роботи, була учасником численних виставок. Брала участь у роботі львівського Клубу творчої молоді "Пролісок", розповсюджувала самвидав.

   Слід відзначити, що як митець вона дуже різнобічна: від гобеленів до вишивки, писанки, книжкової графіки. Її ілюстрації знаходимо і на сторінках самвидаву «Євшан-зілля», «Українського вісника» Вячеслава Чорновола.

    Не обминув Стефанію Шабатуру період репресій української еліти у 70-х роках ХХ століття. Саме за активну громадянську позицію, гобелени «Касандра», «Леся Українка», «Ватра» її заарештували і 12 січня 1972 року вона була засуджена на п’ять років мордовських таборів і три роки спецпоселення в Курганській області Сибіру із забороною малювати. Допомогло голодування і їй дозволили займатися улюбленою справою. Однак кагебісти проводили постійні обшуки, під час яких було вилучено 100 екслібрисів, рисунки портретів жінок-політв’язнів, ескізи гобеленів – понад 250 робіт!

     Вона вірила, що «Настане час, коли все стане на місце і  правда переможе». Він настав і Стефанія Шабатура присвятила себе громадській роботі. Мисткиня стала активісткою львівських організацій Меморіалу, Народного Руху України, брала участь у боротьбі за відродження репресованої Української греко-католицької церкви, була головою жіночого християнського Марійського товариства «Милосердя» у Львові.  Її обрано депутатом І демократичного скликання Львівської міської ради, одне із перших рішень якої – здійняти синьо-жовтий прапор на будівлі міської Ратуші. Прапор урочисто підняли депутати Стефанія Шабатура, Зеновій Саляк та Євген Шморгун.

     Поет Ігор Калинець писав про неї: «Стефанія Шабатура належить до грона мистців, які своєю творчістю і принциповою життєвою позицією вибороли Незалежну Україну, заплативши за це  роками неволі в радянських концтаборах та забороною на творчість». Про себе Стефанія Шабатура казала: «З дитинства у мене віра: Бог і Україна». Померла вона 14 грудня 2014 року.

   До 80-річчя з дня народження Стефанії Шабатури у четвер, 25 жовтня, о 16 годині у виставковій залі Львівського музею історії релігії буде представлено виставку «Стефанія Шабатура. Ткацтво, живопис, графіка». Це спільна робота Музею і Марійського товариства «Милосердя».

    Виставка чинна до 15 листопада.

 

                                   Ірина Цебенко, завідувач інформаційного відділу ЛМІР

>>

Як у Городку знімають історичний фільм "Незламні".

10.10.2018 20:18

У когось ранок починається із кави, а у когось – зі зйомок фільму

Так, у м. Городок, що на Львівщині, тривають зйомки історичної художньо-документальної кінострічки «Незламні».

Незважаючи на вихідний, знімальна група та актори працюють з самого ранку. Їхня праця присвячена короткометражному фільму про напад на пошту у Городку у 1930-х рр. Тоді Галичина була під владою Польщі, яка гнітила та знищувала український народ.

 «Це був свого роду геноцид на Західній Україні. Поляки приходили в села, дірявили людям стріхи, в колодязь і на збіжжя наливали нафту, різали одяг. Найбільших противників пацифікації розстрілювали»,- розповів отець Михайло Греділь, режисер та оператор кінострічки, керівник ГО «Апостольська Чота».

Кінофільм про те, як молоді хлопці з заможних сімей, які могли в лоні Польщі розвиватися та бути багатими, виборювали Україну та виступали проти гніту.

У цю сонячну, але холодну суботу команда знімала сцени у полі. Тоді було важливо, щоб не було сонця і вони, чекаючи коли вийдуть хмари, старались швидко все відзняти. Після того приїхали у Городоцьку районну адміністрацію і розпочали знімальний процес вже там.

У 30-х рр. це була будівля саме тієї пошти.

Сценарій режисеру допомогла написати книга спогадів Григорія Купецького, який був одним із учасників нападу.

Більшість акторів фільму – це аматори. Серед них є хлопці-студенти ЛНУ Франка театрального факультету. Вони дуже амбіційні і було видно як стараються, як сильно вжилися у свої ролі.

Кошти на зйомки збирають серед своїх друзів та знайомих. Окрім цього, обласна адміністрація виділила 15 000 тис. грн.

Костюми та спорядження актори отримали від Товариства пошуку жертв війни «Пам‘ять», зброю дав магазин тактичного спорядження «Штурм»

Зйомки розпочалися у серпні, їх планують закінчити до середини жовтня.  Загальна тривалість фільму – 40 хвилин. А вже далі буде робота з львівськими кіностудіями, вони допомагатимуть з розкадруванням та світлокорекцією.

Зі слів отця Михайла, найважче під час зйомок було максимально приховати деталі, які видають 21 ст.

Навіть коли була сцена з палінням очерету, отець Михайло подивився, які сірники були у тодішній Польщі, роздрукував картинку і наклеїв вже на наші сірники.

Прем’єра повинна відбутися у Городку 31 листопада – у річницю нападу на пошту.«Незламні» будуть дивитися і в Італії, Іспанії, Канаді. В мене є друзі та знайомі, які чекають на нього», – каже отець Михайло.

Кіногрупа їздитиме по школах, селах, народних домах і там буде показувати своє творіння, щоб всі знали про подіі 30-х рр. на Західній Україні.

Хоч день знімальної групи і розпочався не з кави, але зате завершився продуктивно і з приємними емоціями…

 

Марта Занюк 

 Джерело: www.lmn.in.ua/nezlamni-yak-u-gorodku-znimayut-film/#disqus_thread

 

>>

У Городку хочуть висловити недовіру міському голові Роману Кущаку

19.06.2018 20:26
Активісти громадської організації «Розвиток Городоччини» у відкритому листі звернулися до депутатського корпусу Городоцької міськради із закликом висловити недовіру Роману Кущаку, на найближчій сесії - 22 червня. Про це йдеться у дописі на офіційній фейсбук сторінці організації.
Картинки по запросу Роман Кущак

Громадські активісти закликають депутатів Городоцької міськради висловити недовіру міському голові Городка через зловживання Романом Кущаком службовим становищем, нехтуванням правами та інтересами громади, а також безгосподарності – йдеться у відкритому листі.

«Громадська організація «Розвиток Городоччини» протягом останнього періоду проводить постійний контроль за діяльністю Городоцької міської ради. Зокрема, як стверджують активісти проаналізувавши бюджет міста Городка на 2018 рік, можна ствердно сказати про те, що що керівництво міста зосередилось не на вирішенні суспільно-важливих проблем міста, а виключно на своїх приватних інтересах.

Майже половина загального фонду міського бюджету на 2018 рік (близько 9,0 млн. грн.) спрямована на утримання мера та підлеглих, а саме на виплату заробітної плати, утримання будинку ратуші, обслуговування автомобілів мерії та бензин. Посадовці ратуші виписують собі різноманітні фінансові надбавки у вигляді: 50% інтенсивності, 200% премій, надбавок за вислугу років та за ранг, а також додаткових премій з нагоди державних, професійних свят та ювілеїв. Такі виплати є неспівставними із заробітними платами більшості громадян міста.

Дисбаланс видатків бюджету в частинах на утримання адміністрації міста та на господарку міста влада пробує вирішити знову ж таки за рахунок городківчан.  Зокрема керівництво мерії підготувало непрофесійний проект ухвали про затвердження ставки податку на нерухоме майно на 2019 рік, згідно якої підприємці міста будуть платити податки за збудоване ними ж майно майже по максимальній ставці. На наше переконання цей проект рішення є результатом неспроможності влади міста забезпечити надходження субвенцій та трансфертів із державного та обласного бюджетів до міської казни, що значно послабило б тиск на місцевих платників податків та дало їм можливість вкладати більше коштів у розвиток» зазначають в ГО «Розвиток Городоччини.

У цей же час, маючи значні проблеми із наповненням бюджету Городоцька міська рада жодним чином не вживає заходів щодо стягнення з підрядної організації ТОВ «БУДГАРАНТ ГРУПП» ,  штрафних санкцій у розмірі близько 0,5 млн. грн. за невиконання взятих на себе зобов’язань.

Навіть ці невеликі кошти, які все ж спрямовуються на міське господарство, використовуються не належним чином. За зверненням ГО «Розвиток Городоччини» правоохоронні органи в рамках кримінальних проваджень проводять перевірки.

На жаль, у місті відсутнє планування витрат бюджету у сфері соціально-економічного розвитку на 5 років, як це передбачено законом, розпочаті капітальні роботи не завершуються роками, влада неспроможна провести тендери на капітальні роботи та завершити закуплені за їх результатами роботи у заплановані терміни та об’єми. По останньому можна назвати безліч прикладів, зокрема каналізування по вулицях Підгір'я, Дорошенка, Сагайдачного, Шашкевича, Хоткевича, Шевченка, Чорновола, ремонт вулиць І.Франка та Валової, ремонт бібліотеки і т.д.

Зокрема за останній рік Громадською організацією «Розвиток Городоччини» виявлено ряд можливих фактів протиправної розтрати бюджетних коштів міста через непрофесійні (можливо умисні) дії службових осіб Городоцької міської ради, частина яких перевіряється правоохоронними органами в рамках досудового слідства. Зокрема, щодо розкрадання коштів під час виконання капітальних ремонтів дороги та тротуарів по вулицях І.Франка (продовольчий ринок), Скітник та Чорновола; щодо підробки документів при розрахунку тарифу на постачання води та обліку реалізованої води та інші.

В діючому тарифі на постачання води Городоцьким ВКГ передбачено продати у 2018 році 594,01 тис. куб. м води, що на 109,21 тис. куб. м або 23% більше, ніж загалом було реалізовано у 2017 році. Оскільки підстав для такого різкого збільшення обсягу реалізації води немає, тому таким чином в тариф включено завідомо неправдиві витрати на закупівлю у ЛМКП «Львівводоканал» та перекачки зайвих понад 100,0 тис. куб. м. Відтак тариф завищено орієнтовно на понад 20%. Ці ж завищені об’єми по реалізації води також відповідно ведуть за собою і збільшення тарифу на водовідведення. Попри переконання з боку влади про нібито втрати води в розмірі орієнтовно 50%, станом на 01.01.2018 населення переплатило 2,6 млн. грн. за воду. Це черговий доказ про можливе маніпулювання щодо фактичних втрат води та використання коштів на ліквідацію аварій.

Ще одним фактом підтвердження неналежного виконання мером обов’язків є відкриття в травні 2018 Львівським окружним адміністративним судом судового провадження у справі за позовом ГО «Розвиток Городоччини» про протиправну бездіяльність міського голови під час розгляду звернення мешканців стосовно ремонту дорожнього покриття вулиці І.Франка.

У громадській організації «Розвиток Городоччини» підкреслюють також і те, що, з незрозумілих причин майже два роки не виноситься на розгляд сесії міської ради питання про формування Городоцької ОТГ, створення якої дозволило в рази збільшити дохідну частину бюджету та вирішити гострі проблеми дорожньої інфраструктури міста, ремонту шкіл та садочків, покращення медичного обслуговування та ін.

Враховуючи, що вищевказані правопорушення містять системний характер та мають тенденцію до нарощування, з метою недопущення знищення бізнесу Городка, а також збереження залишків міської інфраструктури, керуючись ст.ст. 12 і 79 закону України «Про місцеве самоврядування», ГО «Розвиток Городоччини» звертається до депутатів міста винести на найближче пленарне засідання сесії Городоцької міської ради питання про заслуховування звіту мера про соціально-економічний розвиток міста та надання оцінки меру за його діяльність.

Сподіваємось, депутати візьмуть до уваги вказані факти і приймуть рішення чи про недовіру меру, чи про створення Городоцької ОТГ, чим зупинять ретроградний шлях Городка та виконають свою обіцянку перед громадою міста» зазначають у ГО Розвиток Городоччини», – йдеться у відкритому листі.

Джерело: https://galinfo.com.ua/news/u_gorodku_hochut_vyslovyty_nedoviru_miskomu_golovi_romanu_kushchaku_289876.html

>>

Городок туристичний: тут Іван Франко ледь не втопився, а Хмельницький шлюб брав

05.05.2018 23:19
Фото: Городоцька міська рада
Кожне місто має свою неповторну історію. І що більше місто, то більше туристів знають про нього і прагнуть хоча б раз відвідати. Однак, навіть маленькі містечка бувають дуже цікавими. Городок, що за 25 км від Львова, не числиться у туристичних маршрутах і про нього мало хто знає, крім місцевих. Та це не є перешкодою для ентузіастів своєї справи, – вони мають мрію зробити його популярним.
 
Екскурсовод Галина Вилійка-Ждан народилася у Городку. Ще із дитинства у неї було бажання розповідати історії про рідне місто, адже завжди відігравало важливу роль у її житті. Ось чому вона уже два роки проводить тут для всіх бажаючих екскурсії. Кореспондент ІА ZIK розпитував Галину, чим же може цікавити туристів Городок?
Фото: facebook.com/halya.v.zh
– Галино, розкажи будь ласка, як ти стала екскурсоводом і звідки у тебе така любов до рідного міста?
 
– Городок – то моя пристрасть. Люблю це місто, воно дійсно – моє. Відколи себе пам’ятаю, завжди фантазувала собі якісь історії про реальних та вигаданих персонажів цього давнього поселення (перша згадка датується 1213 роком). Проходячи повз старі будинки Городка, став, парк, Ратушу я бачу не лише архітектуру чи природу, але й всі ті драми, які мали місце тут. Тому мені завжди здається, що я живу не одне життя, а кілька, – завдяки всім цим історіям. За освітою я англійський філолог, але після закінчення університету почала працювати туристичним гідом. Не одразу, бо також треба здобувати додаткову освіту та отримати ліцензію. Та ось уже п’ять років я спеціалізований гід-перекладач.
 
– Коли вперше провела екскурсію Городком? Чи багато людей зібралося?
 
– Після всіх тих сотень екскурсій, які я мала у Львові та області, зрозуміла, що повинна розповідати людям також історію свого рідного містечка. Прочитавши багато літератури та поспілкувавшись із істориками, вперше провела таку екскурсію Городком два роки тому, у квітні 2016 року. Два тижні тоді оголошення у Фейсбук гуляло, плюс у церкві Благовіщення отець Михайло розповів, що буде така подія. Прийшло понад 70 людей. Це були як мої друзі із своїми родинами, так і незнайомці, яким було цікаво послухати про Городок. Маршрут був складений центральною історичною частиною міста, зокрема нашою «площею Ринок», (зараз майдан Гайдамаків). Тоді всі зібрані кошти відправили на допомогу хлопцям в АТО.
Фото: facebook.com/halya.v.zh
– Чим зацікавлювала людей?
 
– Ну, найперше потрібно максимально включити свою харизму (усміхається), тоді тобі комфортно і людям цікаво. Насправді, історія чи не кожного поселення – це велика книга, з якої можна дістати силу-силенну цікавих фактів та легенд. До прикладу, коли Богдан Хмельницький посилав козаків на Львів, то у літописах згадується, що вони залишили у дерев’яному храмі Городка церковне Євангеліє. Легенди ж мовлять, що у Городку Богдан Хмельницький брав шлюб. Однак, насправді, якщо проаналізувати цю історію, то виявиться, що за чутками як мінімум ще у десяти церквах Галичини Хмельницький брав шлюб. Тобто це частина галицьких легенд про Хмельницького. Цікавою є ще одна міська легенда: буцімто Іван Франко ледь не втопився у Городоцькому ставу. На межі ХIX-XX століть Городоцький став був культовим відпочинковим місцем. Сюди приїжджали зі всієї Галичини. Тут були чисті пляжі, гарний пірс, яхт-клуб, тенісний корт та багато іншого. Тож, люди кажуть, що молодий Іван Франко теж любив тут відпочивати і одного разу так далеко заплив, що ледь не втопився. Однак, фактичної інформації про таку подію ніде не знаходила. Натомість, тут сталася інша, не менш цікава, історія. Другом та близьким соратником Франка був отець Василь Загаєвич із села Вовчухи, що неподалік Городка. Одного разу, на травневі свята, отець запросив Каменяра до себе у гості. Так сталося, що через хворобу місцевого дяка нікому було читати «Діяння апостолів», тому на прохання Загаєвича це зробив сам Іван Франко. Як писав у спогадах Загаєвич, день перед тим той помагав йому на городі обробляти картоплю. А наступного дня вони разом поїхали до Городка у будинок відомого юриста та українського громадського діяча Озаркевича. Про що вони там говорили, ніхто не знає. Але можна припустити, що про свої пригоди у Вовчухах Франко обов’язково згадував. Тепер у цьому будинку, маленькій віллі Озаркевича, розташована місцева бібліотека. Всі ці історії нагадують нам, що Іван Франко та інші відомі діячі української культури та історії були такими ж звичайними людьми, як і ми.
 
– Чим може привабити потенційних туристів Городок? Як багато екскурсій вдалося тут провести?
 
 
Фото: Городоцька міська рада
– Туристів насамперед цікавить замок, тобто архітектура, або заклади, де можна відпочити. У Городку немає замку, всесвітньо відомої архітектури чи хороших кав’ярень і таких закладів, як у Львові. Однак, тут є чудова природа і свої маленькі цікавинки. Красиві храми із дивовижною історією, старий цвинтар, великий став, лебеді, річка, оригінальна Ратуша, кілька цікавих вуличок та привітні люди. У Городок їдуть в основному, за моїм визначенням, гурмани мандрівок. Тобто це такі люди, які вже бачили Львів та інші популярні місця Львівщини, але закохані у Галичину і шукають чогось нового та особливого. Неодноразово проводила у Городку екскурсії для таких туристів із Маріуполя, Одеси, Києва. Часто займаюся тим, що ознайомлюю учнів місцевих шкіл із історією свого міста. В цілому, бувають випадки, коли на тиждень кілька екскурсій Городком, а буває, що місяць нікого не має. Та, чесно кажучи, мої друзі-гіди дуже зацікавилися Городком, хоча спершу скептично сприйняли ініціативу проводити тут екскурсії. Городку потрібно ще багато чого зробити, щоб стати туристичним містечком.
– Що саме?
 -Навести порядок із водоймищами, зробити їх чистими і придатними для купання. Реставрувати старі будинки, зробити балкон Ратуші оглядовим майданчиком, започаткувати кілька популярних фестивалів та сприяти виникненню кафешок та розважальних закладів із місцевим колоритом. Багато різних ідей є. Але для початку булу б добре створити туристично-інформаційний центр, який займався б промоцією Городка та гуртував довкола себе людей, які зацікавлені у цьому. Влітку відбувся масштабний форум «Гал-ЕКСПО», де кожен район області презентував себе. Зокрема, мені дуже сподобалися ті зміни у туристичному напрямку, які відбуваються у Радехові, вони дуже швидко прогресують. А от Городок наразі відстає. Я лише фанат свої справи, волонтерка, яка любить своє місто та намагається зробити його трішки популярнішим і кращим, ніж воно є зараз. У перспективі Городок має шанс посісти своє місце серед туристичних цікавинок Львівщини. Звісно, що без створення чогось унікального та цілеспрямованої роботи – про місто й далі знатимуть лише місцеві та мандрівники-гурмани.
 
Юра Мартинович,
ІА ZIK  Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2018/05/05/gorodok_turystychnyy_tut_ivan_franko_led_ne_vtopyvsya_a_hmelnytskyy_shlyub_1317695
>>

Епоха субсидій закінчується. Все про монетизацію

01.04.2018 20:09

 

Картинки по запросу Житлові субсидії

Щоб українці самі могли вирішити – заплатити за газ або, наприклад, «прикрутити» і гроші заощадити. Журналісти з’ясували – як повинна працювати монетизація субсидій, і розповіли, які можуть виникнути проблеми.

Розмір субсидії, яку отримує чоловік – дві тисячі вісімсот гривень. І розмір його пенсії – дві тисячі п’ятсот гривень.

Петро Кадурін живе один у великому будинку. Платити за газ самостійно – пенсії не вистачає. Оформив субсидію. Зараз субсидія – це своєрідна знижка. Держава платить за електроенергію, газ, воду велику частину. А ви платите відносно небагато.

Але вже з першого січня наступного року – систему кардинально змінять. В Україні вводиться монетизація субсидій. Це означає, що замість знижки на оплату житлово-комунального господарства, людям видаватимуть живі гроші на руки. Так прописано в законі «Про житлово-комунальні послуги», за який було проголосовано Верховною Радою. Тобто рішення вже прийнято. Але який сенс в цій монетизації? Що за Вас платить частину комуналки держава, що вам видадуть гроші і ви повинні їх відразу ж віддати на ту ж комуналку – не все одно? Ні – переконують чиновники.

Припустимо, Петру Кузьмичу – видадуть його дві тисячі вісімсот гривень субсидії. І тепер він повинен буде оплачувати за газ повну вартість. Можна спробувати спалити менше газу. А гроші, які залишаться – витратити на свій розсуд. Але щоб при цьому не мерзнути – потрібно, наприклад – утеплити будинок.

Петро Кузьмич економить газ і зараз. У будинку замість котла і батарей – у нього встановлені конвектори. У кожній кімнаті можна регулювати температуру. Тепло у нього – тільки в спальні – де він проводить більше часу. В інших кімнатах – холодно.

За кожним конвектором чоловік встановив відбивачі тепла. Зробив їх сам з листів фольги і оцинкованого заліза.

Є в будинку і звичайна грубка на дровах.

Але навіть при всьому бажанні – економити вийде не у всіх. Ось, жителі старих багатоповерхівок, наприклад. У більшості будинків поквартирні лічильники на тепло встановити поки не можна. Так що сенсу ставити радіатори з терморегуляторами – немає. Та й на воді або електроенергії вже особливо не зекономиш. Норми споживання адже – зменшили.

І ще одне дуже важливе питання – якщо видати людям субсидії живими грошима – чи витратять їх на оплату комунальних? Петро Кузьмич в цьому дуже сумнівається.

Це велика проблема – визнають в Міністерстві соцзахисту. І кажуть – вже розробляють механізм – як забирати субсидії у тих, хто не платить за комуналку. У держави немає іншого виходу, крім як жорстко припиняти нецільове використання субсидій – підтверджує експерт Святослав Павлюк.

Після введення монетизації – буде перехідний період – видавати людям готівку почнуть не відразу – розповів прем’єр-міністр.

«На першому етапі це можуть бути особисті рахунки, куди зараховуватимуться кошти, якими можна буде розрахуватися тільки за відповідні види послуг – на наступному етапі це повинна бути чиста монетизація без будь-яких обмежень», – зазначив Гройсман.

Всупереч всім ризикам і проблемам – монетизація потрібна, оскільки діюча система субсидій, виконала головну функцію – захистила людей від різкого зростання тарифів, але, в той же час спонукає витрачати невиправдано багато енергоресурсів.

Після введення монетизації – контроль посилять. Кабмін прийняв рішення про створення реєстру отримувачів субсидій. Зараз цю соціальну допомогу отримують майже половина українських сімей. Більшість, і правда, її потребують. Але чимало і дуже забезпечених громадян, які просто приховують свої доходи і при цьому оформляють субсидію.

За це їх повинні позбавити пільг і змусити повернути всю незаконно отриману держдопомогу. Але поки що – нікого не зловили.

Правила видачі субсидії в Україні – вже дуже лояльні, кажуть експерти. Будь у людини хоч три квартири, хоч кілька дорогих машин – все це не привід відмовити у держдопомозі. Управління соцзахисту повинні слідкувати тільки за офіційними доходами. Поза камерою тут скаржаться – бачать, як до них приїжджають люди на дорогих позашляховиках. І безсоромно оформляють на себе субсидію. Систему треба міняти.

«Принаймні за кордоном, якщо ви претендуєте на субсидію ви повинні бути готові, що соціальний інспектор в будь-який момент може прийти до вас додому і подивитися, як ви живете – тобто коли бачать, що у вас якісь надмірні розкоші будинку – вам можуть відмовити в субсидії «, – говорить Наталія Синютка, експерт в сфері податкової політики.

Якщо не пускаєте інспектора додому – субсидії вас автоматично позбавляють. Але в Україні такі жорсткі правила поки не діють. Міністерство соцполітики має провести ще величезну роботу, щоб досягти соціальної справедливості – каже прем’єр Опозиційного уряду Борис Колесніков.

«Щоб люди, які потребують – отримали пільги живими грошима, а ті, які числяться пільговиками – їх не отримали – ось це дуже важливо. Визначити фактично потребують пільги і липових пільговиків. Тому що у нас в країні з 40 мільйонів населення, що залишилося – 24 мільйони пільговиків «, – зазначив він.

Тим часом Кабінет міністрів намагається стимулювати одержувачів субсидій економити енергоресурси. У минулому році люди, які не використали всю норму споживання газу – в кінці опалювального періоду отримали залишок живими грошима – в середньому по шістсот гривень. Подібну премію за економію уряд збирається видавати і в цьому році.

«Елемент економії є безпосередньо дуже важливим, щоб людина була зацікавлена ​​менше споживати ресурсів – в цьому зацікавлене і держава. І ми всіляко будемо стимулювати як енергозбереження, так і інвестувати кошти в енергозбереження через державний фонд енергоефективності», – заявив прем’єр Гройсман.

Днями Кабмін прийняв рішення додатково виділити 400 мільйонів гривень на програму теплих кредитів – люди можуть купувати, наприклад, котли на твердому паливі, частину грошей буде компенсувати держава.

Раніше в Мінсоцполітики нагадали, що автоматичний перерахунок субсидій на основі доходів громадян здійснюється не в квітні, як повідомили деякі ЗМІ, а в травні і жовтні. Але, в залежності від індивідуального запиту одержувача субсидії, перерахунок може проводитися і в інші місяці.

Дерело

>>

Нацбанк замінить монетами купюри по 1, 2, 5 та 10 гривень

15.03.2018 08:35

Національний банк України анонсував, що поступово замінюватиме банкноти номіналом у 1, 2, 5 і 10 гривень на монети відповідних номіналів. Про це повідомила прес-служба НБУ.

14 березня в Нацбанку проведуть презентацію нових монет номінальною вартістю 1, 2, 5 і 10 гривень. В НБУ зазначили, що ці монети з часом замінять банкноти відповідних номіналів, які нині перебувають в обігу.

Зазначається, що в країні можна буде розраховуватися водночас як новими монетами, так й банкнотами відповідних номіналів, допоки монети поступово не замінять банкноти в обігу.

В НБУ також нагадали, що оновлення номінального ряду національної валюти є плановим і почалося з банкноти номіналом у 100 гривень зразка 2014 року, введеної в обіг 9 березня 2015 року.

До слова, у листопаді 2017 року Національний банк підготувавпроект постанови, якою пропонується припинити карбування монет номіналом у 1, 2, 5 та 25 копійок, оскільки вони «припинили відігравати істотну роль у розрахунках населення за товари та послуги»

 Джерело: https://zaxid.net/natsbank_zaminit_monetami_paperovi_1_2_5_ta_10_griven_n1451322

>>

Приїзд високого столичного гостя в Городок.

25.02.2018 17:00

На свїй сторінці у Фейсбуку перший віце-прем'єр-міністр України-міністр економічного розвитку та торгівлі Степан Кубів днями написав : "Відвідав школу на Львівщині, де вчився Іван Бльок(Тур). Герой Небесної Сотні, який загинув 20 лютого на Інститутський. Пам'ять героя шанують у його рідній школі, а учні можуть переглядати світлини з Майдану." 


Подібними коментарями поділилися і інші чиновники місцевого рівня, для котрих приїзд столичного гостя став подією на якій можна попіаритись і "прогнутись" перед начальством від рівня директора Городоцької сш №3 п. Гелешка, керівника районного відділу освіти п. Яскевича і далі по висхідній аж до Кабміну.

На відміну від місцевих чинуш, учням школи та їхнім батькам цей приїзд радості не приніс, бо  дітям цілий день довелося дихати токсичними випарами ,  а їхнім батькам  з цього приводу тільки залишилось обурюватись в соцмережах. 

>>

"Братва"

29.01.2018 09:57

Ім’я російського художника, педагога, журналіста, куратора у галузі сучасного мистецтва Василя Мельниченка добре відоме мешканцям Омська (Росія). Кожен із його проектів був присвячений наболілим темам із життя Росії і зазвичай наштовхувався на різку критику з боку влади. Так склалося наприкінці 2014 року з виставкою «Братва»: світлини кореспондента «Ведомостей» Дениса Абрамова, пітерського фотографа Олександра  Аксакова, свердловського документаліста Дениса Тарасова, які вони зробили в козацьких таборах на Уралі, а потім на Сході України, – заборонили експонувати в Омському музеї «мистецтвознавці  ФСБ і міліції».

    Проте виставка «Братва» не перестала існувати: її двічі представляли у містах Німеччини. І ось сьогодні вона у Львові. «Тепер я радію, що виставка надійшла у Львів і залишиться в музеї (І. Ц. – історії релігії). Як художникові мені подобається, що кожного разу ці роботи знаходили нове просторове і міфологічне вирішення. Та як звичайна людина я хочу, аби ця проклята війна стала лише частиною музейного архіву і згинули всі мерзотники, для котрих війна стала компенсацією їхнього убозтва. Але хто поверне загиблих, хто висушить сльози матерів, чиїх синів і дочок убила російська армія?», – написав у своїй вступній статті до виставки її куратор і автор Василь Мельниченко. Він зазначив, що виставка «Братва» «присвячена новому типажу, що вийшов на арену європейської історії внаслідок анексії Росією частини України. Кримінал, який стоїть при владі в Росії, може впевнено спиратись лише на спільноту з кримінальною свідомістю, де не діють абстрактні норми закону, де все вкладається в рухову парадигму «погляд − рука», де нормою стає свавілля сильного, а ідеологією − вірити в те, у що вірить сильний».

   Другого лютого, у пятницю, о 16 годині Василь Мельниченко презентуватиме виставку «Братва» у Львівському музеї історії релігії.

                          Ірина Цебенко, завідувач інформаційного відділу ЛМІР

>>

80% вважає боротьбу з корупцією в Україні неуспішною

13.01.2018 15:29

У тому, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямку, впевнені 74% населення. Одним із  трьох головних сигналів, що країна йде  у правильному напрямку,  для населення,  поряд зі «встановленням миру на Донбасі» та «загальним зростанням економіки», було б «притягнення до кримінальної відповідальності корупціонерів».

Абсолютна більшість населення (80%) вважає боротьбу з корупцією в Україні неуспішною, причому 46% – повністю провальною.    Успішність у боротьбі з корупцією вбачають  15%, причому лише 2,5%  оцінюють цю боротьбу як цілковито успішну. 

43% населення не бачать жодної інстанції, яка б активно боролася з корупцією в Україні. Решта населення активних борців з корупцією бачить у  засобах масової інформації,  журналістах (26%), Національному антикорупційному бюро (24%), антикорупційних громадських організаціях (21%), самому населенні (12%), країнах Заходу (11%). Серед державних інституцій, призначених боротися з корупцією, відносно кращими, на думку населення, видаються  лише  Спеціалізована антикорупційна прокуратура (10%) та Національна агенція запобігання корупції (9%). І зовсім не бачать як «борців з корупцією» такі державні інституції, як  Генеральна прокуратура (5%), СБУ (6%), поліція (3%), суди (2%),  Президент (3%), уряд, міністерства (2%), Верховна Рада (1%), влада на місцях (2%). 

Громадяни готові довірити формування антикорупційного суду двом інстанціям – представникам антикорупційних громадських організацій (42%) та експертам із західних країн (41%). Значно менше готові доручити цю справу депутатам  Верховної Ради (10%), суддям від органів судового самоврядування (10%), представникам Президента (6%). 

Більшість населення (54%) вважає, що слід законодавчо дозволити для боротьби з корупцією посадових осіб  використовувати метод провокації хабаря, не згодні з цим 26%

Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з  соціологічною службою Центру Разумкова  з 15 по 19 грудня 2017 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2004 респонденти віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Фінансування опитування здійснене в межах проекту МАТРА Посольства Королівства  Нідерландів.

https://www.prostir.ua/?news=80-vvazhaje-borotbu-z-koruptsijeyu-v-ukrajini-neuspishnoyu

>>

«А ТОЙ ДРУГИЙ ПРАЗНИК – СВЯТОГО ВАСИЛЯ…»

11.01.2018 14:25

     У Музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії) 14 січня, у неділю, о 13 годині народна мисткиня Марта Кулинич-Новицька презентуватиме виставку «Про Тебе, добрий Боже, мріє кожне людське серце». Художниця представить 22 картини, вишиті гладдю, на релігійну тематику. Серед них – «Богородиця Неустанної Помочі», «Ісус Христос стукає у двері». Будуть роботи із циклу «Богородиця в українських шатах»: гуцульська, тернопільська, лемківські.

    Марта Кулинич-Новицька – музикознавець за освітою, лемкиня за походженням. Вона учасниця Народного ансамблю пісні і танцю «Лемковина», докладає чимало зусиль для вивчення і популяризації культури лемків, а саме – відтворення автентичного лемківського вишивання.

    Майже двадцять років мисткиня захоплюється вишивкою. Вона оволоділа технікою художньої гладі, що дало можливість вишивати найвибагливіші візерунки, виражати у вишивці власне бачення світу, свої фантазії на будь-яку тему і в будь-яких кольорах. У творчому доробку майстрині понад сто вишитих ікон, чимало рушників, жіночих, чоловічих і дитячих сорочок, картини на світську тему. Марта Кулинич-Новицька – учасниця персональних і колективних художніх виставок у різних куточках України. Її твори знайшли своє місце у музейних і приватних колекціях як нашої держави, так і за її межами.

    За доброю традицією на Старий Новий рік – 14 січня – на свято Василя Великого до садиби Антоничів прийдуть засівальники, хлопці, які ходять від хати до хати і засівають домівки зерном, примовляючи при цьому різні побажання «На щастя, на здоров'я, на той Новий рік, щоб було краще ніж торік».

    Розпочне свято хор церкви Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ колядою «Добрий вечір тобі, пане господарю».

                                Ольга Дядинчук, Олена Малюга, наукові співробітники ЛМІР

>>

Зображено: 21 - 30 з 101

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Пошук

© 2012 Усі права захищені.