Новини

Голова Львівської ОДА Олег СИНЮТКА під час зустрічі в Городку: «Сьогодні немає довіри до влади…»

28.05.2016 21:20

Нагоду зустрітись із громадою Городоччини голова Львівської ОДА Олег Синютка віднайшов цього тижня. Разом із ним на захід прибули представники силових структур області.

На зустрічі були присутні також голова Городоцької райради Володимир Більовський, голова міста Городка Роман Кущак, в.о. начальника Головного управління Нацполіції у Львівській області Дмитро Загарія, начальник Управління СБУ у Львівській області Віктор Андрейчук, Прокурор Львівської області Віталій Мякішев, заступник керівника Городоцької місцевої прокуратури Тетяна Білинська, начальник Городоцького ВП Яворівського ВП ГУНП у Львівській області Олександр Прокопчук.

Зокрема, під час зустрічі обговорили стан злочинності та профілактику злочинів на Городоччині. Розпочав розмову голова Городоцької РДА Володимир Ременяк, який, оминаючи досягнення, розповів про проблематику ввіреного йому району. Це, до прикладу, дефіцит бюджету у сфері охорони здоров’я, падіння обсягів промислового виробництва та зниження виробництва сільськогосподарського, дещо малий мобілізаційний ресурс, який так необхідний для ротації бійців у зоні проведення АТО. Принагідно сказав В.Ременяк і про потребу в оновленні інфраструктури, а зокрема – ремонті доріг, анонсував про продовження ремонту центральної дороги через Городок. Посадовець також зазначив, що інвестування у цю галузь у 2015 році порівняно із 2014 зросло у 8,5 разів, і цього року теж завдяки, зокрема, напрацюванням депутата обласної ради В.Сагана та народного депутата України Я.Дубневича, очікуються нові можливості для ремонту доріг району.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка між іншим зазначив, що на сьогодні громадськість немає довіри до влади, а отже, таку ситуацію треба неодмінно виправляти, а завдання кожного посадовця на своєму місці – зробити все для того, аби діалог громадськості з владою був конструктивним.

 

Представники силових структур задекларували відкритість та готовність до співпраці з громадськістю, закликали мешканців району повідомляти відповідні органи про будь-які правопорушення. Наприкінці зустрічі мешканці поставили ряд запитань до присутніх посадовців.

https://horodok-rada.gov.ua/

PS: Цікаво, а на яку довіру розраховує пан Синютка, коли приїжджає таємно,  а його місцеві "васали" з бюджетників та "прикормленої" громадскості створюють "масовку"  ??? Зустріч також, очевидно, пройшла в кращих традиціях "совка". Правду кажуть про нашу владу що "їм хоч щи у очі, а вони про білі ночі".  

>>

Як віднайти своє коріння Де українцям шукати інформацію про забутих предків?

11.05.2016 21:06

Віднайти шляхетське коріння, дізнатися про долю репресованих родичів або ж проста цікавість до родинної історії – мотивація зануритися в архіви для пересічного українця може бути дуже різною. Сьогодні дані про родичів, які були репресовані, значно легше отримати після прийняття закону про доступ до публічної інформації. Експерти розповіли, що при пошуку інформації допомогти можуть як офіційні установи, так і неофіційні джерела з інтернету. А результати можуть привести до дуже несподіваних висновків.

Директор Галузевого державного архіву Служби безпеки України Ігор Кулик та юрист Інституту медіаправа Ігор Розкладай розкривають секрети успішного пошуку достовірної інформації про родинне коріння, якими може скористатись кожен українець.

Методика пошуку достатньо проста, але слід орієнтуватися за певними типами документів:

1. Свідоцтво про народження або метрика. В Україні цими документами опікуються органи актів цивільного стану, які є в управлінні Міністерства юстиції. Вони зберігають документи за останні 75 років. Однак, тут можуть бути сюрпризи. Як приклад, Жовківський РАЦС, який передав архіви із району до центрального архіву у Львові лише минулого року, хоч мав це зробити 7-8 років тому. Також трапляється така проблема, як перевантаженість архівів, коли документів просто нема куди приймати.

2. Якщо ви хочете з’ясувати інформацію про родичів і потрібні дані давніші, ніж 75 років, для отримання інформації вам потрібно буде доводити наявність родинних зв`язків. А тут можуть виникнути проблеми. Адже, якщо йдеться про Східну чи Центральну Україну, то документи часто знищувались. Тому тут варто шукати вторинні джерела – документи з місць, де предок вчився, судові записи тощо. Основне ж джерело – система державних архівів, що є в кожному обласному центрі.

3. Пошук документів до 1917-го року теж передбачає певні регіональні особливості. Універсальне правило – наявність метричної книги. Вона зазвичай складається із трьох розділів – записів про народжених, тих, що одружилися, та тих, що померли. Іноді окремо записували тих, що, до прикладу, перейшли від римо-католицької конфесії до православної. Багато інформації також можуть дати свідоцтва про шлюб.

Та все ж шукати родинне коріння найкраще самостійно. Адже, як показує досвід, іноді виписки з архівів можуть давати неправильно і це краще перевіряти. В польських архівах, наприклад, фотографування є безкоштовним, що вигідно відрізняє їх від українських. Розпочинати пошук у польських архівах варто із порталу szukajwarchiwach.pl. Це зведений портал польських архівів, який, щонайменше, має опис усіх книг і дає уявлення, де вони розташовані. Архів вміщує десятки мільйонів цифрових копій документів онлайн: їх можна відкрити, подивитися та завантажити.

За іншою адресою – www.agad.gov.pl/inwentarze/testy.html – є низка відсканованих метричних книг, що стосуються таких українських територій як Поділля, Волинь та Львівщина.

За наявності родичів, які мігрували до США, можна скористатися сайтом www.libertyellisfoundation.org. Він містить відскановані документи, у яких є детальні записи про людей, що прибували до США кораблями у третьому класі.

В іноземних джерелах слід пробувати різні варіанти написання українських прізвищ, адже в них часто робили помилки.

Щодо періоду Другої світової війни, то варто шукати інформацію у російській базі ОБД «Меморіал» – www.obd-memorial.ru, або ж через електронну адресу звертатися безпосередньо до Інституту національної пам’яті Польщі (Instytut Pamięci Narodowej).

Інтернет-пошук в Україні

Тут Ігор Розкладай вказує на існування декількох, за його словами, не цілком законних, проте все ж корисних ресурсів.

Перший – це inn.rozshuk.com.ua. Актуальність цієї бази – початок 2000-х років, вона є гібридом декількох інших баз та може виявитись помічною для мешканців невеликих сіл та містечок.

Другий – www.nomer.org – телефонний довідник, який теж може дати певну інформацію.

Вторинні джерела

Це окрема категорія джерел, до котрої доходять люди, що вже змогли більшою чи меншою мірою збудувати своє генеологічне дерево і хочуть отримати більше інформації. До них, зокрема, належать:

сповідальні розписи – у Російській імперії сповіді були обов’язком і люди щороку мали на них ходити. Вони містили перелік осіб, які приходили на сповідь, відтак дозволяли побачити склад сім’ї.

ревізькі казки – це документи, що складалися для оподаткування. Хоч вони і досить розкидані, але в них часто можна знайти інформацію, що стосується родини;

брачний обиск – це аналоги записів про шлюб, які, проте, є більш інформативними.

Slownik_geograficznydir.icm.edu.pl/Slownik_geograficzny – польський ресурс, що дозволяє знайти інформацію про населені пункти.

Пошук у ХХ столітті

В Україні та за кордоном є низка офіційних баз даних, що допомагають знайти інформацію щодо родичів в межах ХХ століття.

www.reabit.org.ua – ця база даних містить інформацію про репресованих українців. Хоч вона і неповна, проте дозволяє знайти дані про приблизно 130 тис. осіб. База містить книги з алфавітними показниками по містах, що значно полегшує пошук.

www.memory.gov.ua – база даних Інституту національної пам’яті про людей, які були винищені чи померли під час Голодомору 1932-33 рр.

Російські бази даних

Якщо в Україні держава ще якось намагається займатися впорядкуванням інформації про репресованих, то в Росії, за словами Ігоря Кулика, це – переважно ініціатива громадських об’єднань. Таких, як, до прикладу, «Меморіал».

lists.memo.ru – база даних містить інформацію про репресованих громадян тодішньої СРСР. Останній із випусків цієї бази нараховує близько 4 млн імен;

stalin.memo.ru – база даних містить інформацію про репресованих в часи Великого Терору 1936-38 рр.

Ці бази даних сформовані на основі інформації із архівних установ.

Архіви

Інформацію про родичів, зокрема, репресованих, можна шукати скрізь, адже ситуація буває дуже розрізненою. Однак, все ж варто пробувати звертатися удекілька основних українських архівів:
— архів Служби безпеки України;
— архів Міністерства внутрішніх справ України;
— обласні архіви за місцем проживання, народженння, арешту особи;

Ще одне джерело інформації – головний інформаційно-аналітичний центр Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації.

Для того, аби отримати інформацію у цих архівах, згідно із законом України «Про звернення громадян», у зверненні мають міститися:
— назва та адреса установи, куди адресоване звернення;
— прізвище адресата;
— домашня адреса, місце проживання;
— суть порушеного питання.

Для того, аби якомога більше спростити отримання інформації, у зверненні мають бути зазначені:
— ім’я, прізвище, по-батькові запитуваної особи;
— дата та якомога точніше місце народження;
— будь-яка відома про шукану особу інформація (підійдуть навіть родинні перекази);
— власні контактні дані.

Подати звернення до архівів можна трьома найпоширенішими способами – звичайною поштою, електронною адресою або ж безпосередньо в архіві.

 

Певну інформацію також можна отримати в електронному архіві за адресоюavr.org.ua– там є низка документів, що стосуються українського визвольного руху.

 https://vsviti.com.ua/

>>

Їх ловлять, судять, але не садять

25.04.2016 21:14
 
Їх затримують, ловлять, беруть «на гарячому». Корупціонерів-чиновників, хабарників-митників, хапуг-інспекторів, здирників – медиків, ректорів, деканів... Їм оголошують підозру, справи передають у суди… Надцять повідомлень такого змісту сколихують інформаційний простір кожного дня і створюють візію боротьби з корупцією у нашій державі та в області, зокрема. А що далі???!!! У в’язниці, у кращому випадку, сидять лише одиниці.
 
Проаналізувала офіційні дані, отримані від прокуратури Львівської області.
 
Торік у нашій області розпочато 77 кримінальних проваджень про корупційні злочини, більшість із яких – про отримання хабарів. Було завершено досудове розслідування у 73 провадженнях стосовно 88 осіб. Справи передали до суду.
 
За корупцію судили шістьох працівників ОВС (зокрема, начальника БНОНу), шістьох митників, двох податківців, посадовця фінансової інспекції, двох чиновників екоінспекції, двох посадовців виконавчої служби, вісьмох посадових осіб органів місцевого самоврядування, в.о. начальника муніципальної дружини, п’ятьох медиків, дев’ятьох посадовців навчальних закладів… Запитаєте: і що?! який результат?! А у підсумку – найцікавіше!
 
Справи проти корупціонерів, як правило, надовго «зависають» у судах. Інформаційний шум вщухає, інтерес суспільства втрачається. Тоді тихенько виносяться рішення. Суди області у минулому році ухвалили вироки у 42 кримінальних провадженнях. Більшість хабарників відбулися легким переляком – їх оштрафували або ж засудили «умовно». Лише п’ятьох (!) корупціонерів засудили до реального позбавлення волі. Не факт, що сидять. Більшість шукає різноманітні лазівки, зокрема, виходить на волю із застосуванням «закону Савченко», коли один день у СІЗО зараховується за два у в’язниці.
 
Цікаві дані й за три місяці цього року. На 1 квітня розпочато досудове розслідування у дев’яти кримінальних провадженнях, оголошено підозру – сільському голові, працівнику інспекції сільського господарства, посадовцю держсанепідслужби, двом працівникам ЛКП, ще двом лікарям, працівникові банку. Їх ще судять.
 
Але у цей час суди постановили вироки стосовно восьми ласих до грошей посадовців. Трьом призначено покарання – штраф, одного засудили «умовно», чотирьох екс-міліціонерів посадили. Начебто. Насправді ці четверо вже вийшли на волю відповідно до «закону Савченко», відсидівши певний термін у СІЗО. Отже, за ґрати не потрапив ніхто!
 
На усі гучні заяви про боротьбу з корупцією відповідь одна: Ловлять їх, ловлять, але нікого не садять. А ще актуальні запитання: а судді хто?! як викорінити корупцію з судової системи? І головне – чи може хабарник посадити хабарника?
Наталія Шутка  
журналіст IA ZIK
 Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2016/04/25/yih_lovlyat_sudyat_ale_ne_sadyat_693580
>>

«Тато, мама, я – шахова сім’я»

18.04.2016 17:54

17 квітня 2016 року в Городоцькому молодіжно-спортивному центрі відбувся шаховий турнір «Тато, мама, я – шахова сім’я» на призи Городоцької міської ради. В турнірі прийняли участь 31 сімейний дует з Городка та Львова. До складу команди входили хлопчики та дівчатка 2002 р.н. і молодші, а саме вони були капітанами команд, разом з надорожчими для них у світі людьми мамою, татом, дідусем або бабусею. Змагання проходили за швейцарською системою в 8 турів. Контролль часу 10 хв + 10 сек за кожен зроблений хід.

У змаганнях шахових сімей з участю дівчаток найкращий результат в турнірі показала команда Вікторії Хацко зі Львова. Вікторія разом з дідусем Валерієм Кольцовим, набрали 11 командних очок ( перемог -4, нічиїх – 3, поразка - 1). 
На другому місці команда Лідії Попко, першокласниці з ЗОШ №3 м.Городка, яка здобула сумарно дідусем Телюком Богданом Андрійовичем 10 очок ( перемог -2, нічиїх – 6, поразок -0). 
На ІІІ місці команда Юліани Войтко з городоцької гімназії, яка разом з татом Володимиром здобули 9 командних очок ( перемог -3, нічиїх – 3, поразок -2). 
В турнірі з участю хлопчиків найкращий результат в турнірі показав родинний дуєт львів’янина Світозара Чабана та його мами Зоряни, які набрали 12 очок ( перемог -4, нічиїх – 4, поразки - 0).
ІІ сходинку п’єдесталу пошани посів родинний дует з міста Лева- тата та сина Олександра та Віталія Цимбал ( перемог -4, нічиїх –3, поразок - 1). 
Лише на ІІІ місці команда фаворитів змагань до початку турніру Богданчика та Володимира Зворських з м.Городка ( перемог -5, нічиїх –2, поразок – 1). 
Переможцям та призерам змагань вручено медалі, дипломи та грошові винагороди 250, 150 та 100 грн на команду, а переможці родиних дуєтів команда Чабан та Хацко отримали ще й красені- кубки.
В турнірі прийняли участь 7 сімейний дуетів з Городоцького дитсадка «Барвінок». 
З участю дівчаток найкращий результат серед дошкільнят в турнірі показала команда Вікторії Жезло з 8 командними очками ( перемог -1, нічиїх – 6, поразка - 1). З участю хлопчиків найкращий результат серед дошкільнят в турнірі показала команда Владислава Абрамкіна (8 командних очок: перемог -2, нічиїх – 4, поразок - 2).

Микола Матвієнко

 

>>

"Народна думка" : "Одного впіймали, зганьбили – усіх!"

14.04.2016 20:11
 
 
 
 

 Служба безпеки, борячись з корупцією, 
водночас поширює напівправду

 

13 квітня 2016-го стало нещасливим днем для Городоцької міської ради. В електронних ЗМІ поширилась інформація прес-центру СБУ, яку публікуємо дослівно:
«Депутат міськради взяв хабар за позбавлення учасників АТО земельної ділянки
Співробітники Служби безпеки України спільно з Національною поліцією затримали на хабарі депутата Городоцької міської ради Львівської області. 
До депутата звернувся львівський бізнесмен з проханням розглянути на сесії питання про виділення йому земельної ділянки для будівництва готельно-розважального комплексу. Депутат погодився за гроші «допомогти» підприємцю, але вирішив реалізувати зобов’язання іншим шляхом. На сесію було винесено питання про зміну цільового призначення земельної ділянки. Раніше міськрада відвела її під будівництво багатоквартирної житлової забудови для учасників антитерористичної операції.
Правоохоронці затримали депутата під час отримання чотирьох тисяч доларів США, відразу після прийняття міськрадою позитивного рішення.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.
Тривають невідкладні слідчі дії для встановлення можливої фінансової "зацікавленості" в прийнятті такого рішення іншими депутатами та чиновниками.
Прес-центр СБ України».
Така от справа… Резонанс – очевидний: гнівні коментарі, ганьба для міста, втрата іміджу влади, зневіра. Але! Прикро констатувати: поважна правоохоронна служба поширила напівправду, яка перевернула все мало не з ніг на голову. Вже й ніхто не зауважує, що затримали лише одного депутата, а не… всю раду. Вони, мовляв, такі-сякі, одного поля ягоди. І, як написав у соцмережі обранець з попередньої каденції (схоже – найчесніший мандатоносець за всю історію міста), нинішні міські депутати – за певним політичним винятком – «лайно». А все тому, що начебто хотіли забрати землю в атовців…
Ніхто землі в захисників забирати не збирався! Більше того, навіть про зміну цільового призначення не йшлося, хоча про це твердить прес-центр Служби (фаховість підвела?).
Ось рішення сьомої сесії № 204, яка була проголосована 13 квітня (цитуємо):
«Про переведення земельної ділянки № 5 житлового кварталу К-4 з «багатоквартирного житлового будівництва» на «для будівництва багатоквартирних житлових будинків для учасників АТО»
З метою забезпечення ефективного використання земельного фонду міста, залучення додаткових коштів у міський бюджет для реалізації програм соціально-економічного розвитку міста, враховуючи пропозицію постійної депутатської комісії міської ради у справах земельних ресурсів, будівництва та архітектури, керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 12, 127, 128, 186, 207 главою 21 Земельного кодексу України, з метою забезпечення житлом учасників бойових дій, міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Перевести земельну ділянку № 5 житлового кварталу К-4 площею 0,8578 га, що розташована на вул. Зарицького, 33 в м.Городку Львівської області з «багатоквартирного житлового будівництва» на «для будівництва багатоквартирних житлових будинків для учасників АТО».
2. Міськвиконкому:
2.1. Оформити у встановленому законодавством порядку право комунальної власності територіальної громади м.Городка на зазначену у п.1 даного рішення земельну ділянку.
2.2. Розробити проект забудови земельної ділянки для будівництва багатоквартирних житлових будинків для учасників АТО.
3. Рішення сесії міської ради № 2696 від 10.09.2015 року «Про переведення земельної ділянки № 6 житлового кварталу К-4 з «багатоквартирного житлового будівництва» на «для будівництва багатоквартирних житлових будинків для учасників АТО» вважати таким, що втратило чинність…»
Відчуваєте різницю?! В кого тут щось забрали? Навпаки, інтереси вояків і загалом мешканців міста стали пріоритетом. Пропозиція щодо такої «ротації» в рамках кварталу К-4 була доведена керівництву місцевої спілки вояків АТО, їх запрошували навіть на згадану сесію. Захисники в підсумку мали б залишитись у виграші. Адже для них зводитиметься житло на СУСІДНІЙ ділянці - №5, де є можливість спорудити БІЛЬШЕ квартир (див. схему з умовними позначеннями згідно містобудівної документації). Натомість ділянка №6, яка сподобалась інвестору ближчим розташуванням до дороги, – потрапила наступним рішенням сесії (№205) до переліку земельних ділянок для продажу в 2016 році (як раніше це було з ділянкою №5). Тобто з’явилась можливість її продажу з аукціону, переможець якого – і, можливо, ним би став згаданий львівський бізнесмен – зміг би там років через два збудувати готельно-розважальний комплекс. Більше того: власним коштом в майбутньому зміг би до кварталу К-4 також підвести всі комунікації, чим можна було б вигідно скористатися під час будівництва житла для вояків АТО!
Та попри очевидні факти з легкої руки прес-центру СБУ шириться напівправда, яку підхоплюють електронні ЗМІ, збурюючи людей. І з’являються такі ось заголовки: «У Львові депутата-хабарника впіймали на махінаціях з землею для військових», «У Львові депутат хотів позбавити землі учасників АТО». Чому «у Львові» – то вже питання до недолугих писак, бо йдеться таки про городоцьку пригоду. Але ж як хочеться «смаженинки»! Навіщо факти перевіряти журналюгам?! Прес-служба СБУ – вона ж безгрішна, помилятись не вміє апріорі, цитувати її можна із закритими очима!.. Хлопці, боріться з хабарниками, але ж не перекручуйте, не пасує!.. Бо з вашої подачі з’являються такі-от коментарі від колишніх депутатів міськради (цитую): «Одні життя ложать а другі бабки рахують, де правда, невже людям очі затьмарює жадоба до грошей і всі прийняли у цій афері участь, в голову не вкладається. Це ж у нашому місті, це була ділянка для наших бійців, чому саме так поводяться обранці». Отакої! Хоч прямо на місці – всіх депутатів без суду і слідства… 
Тепер – про позачергову VIІ сесію. Скликана вона була за ініціативи частини депутатів (а не з ініціативи міського голови, який не мав права не відгукнутись на цю законну вимогу). Сприяння надходженню інвестицій в Городок – їх обов’язок. А тут – цілий комплекс з басейном може невдовзі з’явитись! Чи у нас на кожнім кроці є басейни? Для діток, зокрема, щоб здорові росли. А ще – нові робочі місця, надходження податків до скарбниці міста. Чи зле, панове?! Та гірко, що на добрій справі ЗА ПЛЕЧИМА КОЛЕГ комусь спало на думку нагріти руки! Провину цієї людини частково змушені поділяти депутати, які без злого наміру (без жодного голосу «проти») підтримали на сесії, здавалося, хорошу ініціативу, емоційно голосували «за яскраву цукеркову обгортку» – свої рожеві мрії про басейн в Городку. Та з тієї мрії вийшов гучний пшик (інвестор, мабуть, удаваний). Як би там не було, але спецоперація СБУ вдалась, і нам тепер пожинати наслідки дій одного з депутатів: авторитетові міста завдано дошкульного удару. А комусь з опонентів нової влади цей скандал принесе такі бажані моральні дивіденди. Можливо, навіть очікувані… Та під Богом ходимо всі!
Андрій ГОРОДЕЦЬКИЙ.

 

>>

Депутата Городоцької міськради затримали на хабарі у $3700

13.04.2016 19:06

Сьогодні, 13 квітня, слідчі Нацполіції спільно з оперативниками управління СБУ затримали під час отримання хабара 55-річного депутата однієї з міських рад Львівщини. Йому загрожує до 12 років ув’язнення.

Депутат вимагав й отримав 3700 доларів США від жительки одного з районів області за сприяння в оформленні документів на користування земельною ділянкою зі зміною її цільового призначення, інформує відділ комунікації ГУ Нацполіції у Львівській області.

Хабарника затримали «на гарячому» у приміщенні міської ради.

З власних джерел ZAXID.NET стало відомо, що йдеться про депутата Городоцької міськради.

Водночас у прес-службі СБУ повідомили, що до депутата звернувся львівський бізнесмен з проханням розглянути на сесії питання про виділення йому земельної ділянки для будівництва готельно-розважального комплексу. Депутат погодився за винагороду «допомогти» підприємцю, але вирішив реалізувати зобов’язання іншим шляхом.

Відтак на сесію було винесено питання про зміну цільового призначення земельної ділянки. Раніше міськрада відвела її під будівництво багатоквартирної житлової забудови для учасників АТО. Правоохоронці затримали депутата під час отримання хабара, відразу після прийняття міськрадою позитивного рішення.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст. 368 КК України (одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище), що карається позбавленням волі на строк від 8 до 12 років з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Наразі тривають слідчі дії. Правоохоронці встановлюють можливу фінансову «зацікавленість» у прийнятті такого рішення іншими депутатами та чиновниками.

Зазначимо, що серед 26 депутатів Городоцької міськради є лише один 55-річний депутат – це Богдан Михайлович Борис від «Громадянської позиції», який також працює тренером у дитячо-юнацькій спортивній школі.

Джерело: https://zaxid.net

 

>>

У Городку соковий завод отруює водойми та повітря,— місцеві жителі

10.02.2016 20:31

Мешканці містечка Городок, що на Львівщині, б’ють на сполох — кажуть, їм загрожує справжнє екологічне лихо. І підозрюють у забрудненні навколишнього середовища виробника фруктових соків.

Про це йдеться у сюжеті програми перших західноукраїнських новин«Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00).

 

Місцевий мешканець Микола Матвійчук розповідає, що останнім часом відчув у повітрі неприємний хімічний запах. Тхнуло від меліораційного каналу, що неподалік. Коли чоловік підійшов ближче, побачив потік нечистот.

«На тій водоймі я побачив оранжевий сніг і, прорубавши лунку, я побачив чорну воду там. Отут струмок тільки був маленький, метр-півтора, а навколо сніг білий. Решта все чорне було»,— свідчить Микола Матвійчук.

Бачили лихо й місцеві громадські активісти. Кажуть, в такому жахливому стані раніше водойма ніколи не була. За їхніми словами, з труби саме його заводу у канал витікала брудна вода. Відтак люди звернулися до райдержадміністрації.

«Ми створивши комісію. Негайно виїхали на місце. Там санстанція відібрала проби»,— розповідає заступник голови Городоцької РДА  Іван Ковальчук.

Коли приїхала комісія і ситуація набула розголосу, викидати нечистоти припинили. Як розповідають місцеві депутати, в робочій групі була представниця компанії-виробника соків «Яблуневий дар» Надія Витошко, яка запевнила, що все буде добре, і вони донесуть інформацію до очільника підприємства.

Однак у розмові з журналістами представник підприємства Надія Витошко коментувати ситуацію відмовилась. Утім, відповідати на незручні запитання підприємцям таки доведеться. До кінця тижня стануть відомими офіційні результати аналізів забрудненої води

Джерело: ЗІК

>>

22% членів "Блоку Петра Порошенка" в облрадах і 12% у ВР - колишні регіонали

06.02.2016 18:07

"Використовуючи поствиборну статистику, спробуємо оцінити масштаб явища, ступінь інтеграції "статистичних" поплічників Януковича в пропрезидентську політичну силу.Розглянемо карти. Відразу уточнимо: спираємося на інформацію з 20 областей, тому що (з об'єктивних причин) дані по Донецькій і Луганській областях відсутні, а ще в трьох областях — Львівській, Івано-Франківській та Волинській — колишніх регіоналів у списках БПП не виявлено", - йдеться у статті.

 

2
 

 

"Якщо спробувати позначити точки найщільнішого співробітництва нової влади з представниками старої, то п'ятірку лідерів очолили Дніпропетровська та Одеська області, де половина депутатів БПП в облрадах — колишні регіонали: 7 із 14 і 11 із 22 депутатів відповідно. У світлі цієї статистики можна перейнятися запитанням, хто більше влаштовував Банкову в кріслі мера Дніпропетровська — ставленик Коломойського Філатов чи екс-регіонал Вілкул? Як, утім, і в Одесі,де центральна влада не надто сприяла просуванню в мери Саші Боровика з формально пропрезидентської команди Саакашвілі та, м'яко кажучи, не надто заважала перемозі чинного градоначальника Геннадія Труханова, колишнього нардепа від ПР і екс-глави фракції Партії регіонів в Одеській міськраді", - наголошує автор.

"Рясна" присутність колишніх регіоналів спостерігається і в Черкаській обласній раді (38%, 7 депутатів із 18), Харківській (30%, 6 із 20) Хмельницькій (29%, 5 із 17) і Чернігівській (25%, 3 із 12).

"Як бачимо, вчорашні використовували партію влади як "кришу" для повернення у владу не тільки на Сході", - пише Бондар.

 

2
 

 

"Станом на кінець січня поточного року до керівництва міських, районних і обласних рад обрано 260 депутатів від БПП. З них 55 (21%) — колишні регіонали, які пройшли під прапором президентського блоку. Це означає, що сьогодні кожний п'ятий місцевий керівник від БПП — екс-регіонал. Як тут знову не процитувати Петра Олексійовича: "Нові обличчя, нові люди — це те, що зараз характеризує нашу країну…", - йдеться у статті.

Нагадаємо, депутат "Блоку Петра Порошенка" і кандидат від фракції на посаду міністра охорони здоров'я Олексій Гончаренко змінив біографію на своєму сайті, видаливши звідти інформацію про членство у "Партії регіонів" та участь в її діяльності.

Стаття Олега Бондара для DT.UA.

DT.UA

 

 

 
>>

Посіпаки

16.12.2015 21:28

Дуже корисний ресурс. Унікальна інформація, яку вдалося отримати, зокрема, й завдяки Олександру Гуменюку зі "Слідства.Інфо". 

 

Через цих людей легше відстежити зв'язки, друзів і "принциповість" наших народних обранців. https://posipaky.info/

>>

Пам'ятаємо, сумуємо, співчуваємо !!!!

14.12.2015 18:55
День 14 грудня 2015 приніс незбагненно жахливу новину. Раптово помер спортивний директор ФК «Дніпро», легендарний футболіст дніпропетровської команди, наш земляк Вадим Тищенко.
 
 
Тищенко Вадим Миколайович
 
Народився 24 березня 1963 у місті Городок Львівської обл. Помер 14 грудня 2015.
Виступав у командах: «Нива» Вінниця, «Динамо» Київ - дубль, СКА «Карпати» Львів, «Дніпро», «Хапоель» Хайфа.
У «Дніпрі» з 1987 року. Провів за команду 109 матчів, забив 15 голів.
Чемпіон СРСР 1988
Срібний призер чемпіонату СРСР 1987, 1989 рр.
Володар Кубка СРСР 1989
Володар Кубка сезону СРСР 1989
Володар Кубка Федерації футболу СРСР 1989
Бронзовий призер чемпіонату України 1992
Чемпіон XXIV Олімпійських Ігор 1988 року в Сеулі. Виступав за першу і олімпійську збірні СРСР.
На тренерській роботі з 1996 року. Тренував «Дніпро», «Кривбас-2».
 
Джерело - ФК Дніпро
  
                                       ПАМ'ЯТАЄМО, СУМУЄМО, СПІВЧУВАЄМО !!!   
>>

Зображено: 41 - 50 з 79

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Пошук

© 2012 Усі права захищені.